Топ-3 серіалів — Олекса Мельник

Осінь — палка пора не лише для ґеймерів, а й для залипальників серіалів. Це починається з вересня, але повних обертів набирає у жовтні. 2 сезон «Залишених», 6 сезон «І мертві підуть», 11 сезон «Надприродного» (одинадцятий, Карле!) і це лише верхівка айзберга. Ми у PlayUA вирішили підготувати наш особистий топ-3 найкращих і найгірших серіалів, адже ніде правди діти, ми всі залипаємо…

Топ-3 найкращих серіалів

Коли я отримав це редакційне завдання, то перебирав у голові десятки варіантів, але потім вимкнув мозок і дав обирати серцю. Знаю, що мої наступники будуть пропонувати вам щось таке мудрувате, драматичне, з мізковиносним сюжетом, а для мене в серіалі важливі дві складові: видовище та інтрига. Тому я обрав мультиплікаційні серіали з найкращим, на мою думку, стилем.

1. За садовим парканом

maxresdefault

У це важко повірити, але в одному художньому творі можна поєднати дитячу казку та важку дорослу драму. Ой ні, ви, мабуть, теж бачили фільми Ґільєрмо дель Торо? Словом «За садовим парканом» — це саме така суміш. Це історія про двох братів, які опинилися у загадковій місцині та шукають дорогу додому. Тут риби рибалять риб, тут скелети оживають, щоби стати гарбузовими людьми, тут предковічне зло шукає жертв для свїх брудних справульок. Але найважливіше, що у історіях цього серіалу найчастіше очевидне — не завжди правда. Доволі часто лиходієм виявляється не той, хто здавалося, або взагалі може не бути лиходія. Зло, як ви знаєте — це всього лиш поріддя забобонів і жалю до себе. Українською мовою озвучено товариством FanVoxUA.

2. Ґарґантія на зеленій планеті

suisei07-endcard

Так, це аніме. Ні, я не фанат аніме. Але так склалося, що хороші штуки варті нашої уваги незалежно від належності до якоїсь школи анімації чи статевої орієнтації автора. «Ґарґантія» — це, на перший погляд, історія про „потраплянця“, який із крутого майбутнього, де ведеться війна з космічними кальмарами, потрапляє до убогого минулого, де кілька племен вцілілих після кінця світу, безкінечно плавають на іржавих кораблях по безмежному океану. Потраплянець цей не простий, а з „бляшанкою“, тобто з велетенським бойовим роботом зі штучним інтелектом. «Ґарґантія» має потужний сюжет, який здатний пробити навіть залізобетонну стіну скепсису. Важко забути очі хлопчика, якого живцем викидають у відкритий космос, бо з нього не буде користі. Чи історія древніх, що населяли Зелену планету. Хоча прикро, що не було так само ретельно пропрацьовано персонажів. Однак, попереду ще другий сезон, а там усе можливо. Українською мовою озвучено товариством FanVoxUA.

3. Таємниці Ґравіті Фоллз

S1e18_t-rex

Особисто для мене цей серіал — відкриття 2015 року. Хоча він, звісно, вийшов дещо раніше. «Таємниці Ґравіті Фоллз» — це автобіографічний переказ Алекс Гірш про кілька літ „в селі“. Тут ідеться про брата і сестру близнюків Діпера та Мейбл, яких батьки на літо сплавили до дядька Стена десь в американській глухомані в містечку Ґравіті Фоллз. І це літо було би безнадійно змарнованим поряд зі скупердяєм-дядьком за межами цивілізації, якби не виявилося, що в цьому містечку таємниць більше, ніж хробаків у триденному трупі коня. «Таємниці Ґравіті Фоллз» — це вдале поєднання зі «Загублених», «Вейворд Пайнс», «За межею», «Надприродного» та багатьох інших драматичних серіалів про надзвичайні таємниці. Дивитися всім! Українською мовою озвучено студією Le Doyen.

4. Рік і Морті

e3713ddd_hwuzXBB

Цить, капосні! Сам знаю, що це вже четвертий серіал у моєму топ-3, але що вдієш? Отже «Рік і Морті» — це, курва, мистецтво. Серіал розповідає про пригоди науковця Ріка та його онука-школяра Морті, які мандрують світами, часами, вимірами та ще чортзна де і як, постійно втрапляючи у халепи. Морті — це еталонний масовий споживач, зацькований маркетологами, політологами, педагогами та іншими лиходіями сучасності. Він намертво запечатаний у своїй зоні комфорту і врятувати від нудьги його може тільки рідний дідусь Рік. А Рік — це справжня ніцшеанська надлюдина. Істота, що піднялася на вищий рівень самоорганізації і мислить завжди за межами стандартних рішень. Для нього не існує неможливого, усяка проблема має вирішення, хоча вам може не сподобатися його рішення. Словом, якщо вам подобається «Футурами» та «Трансметрополітен», обов’зково познайомтеся з Ріком та Морті.


Топ-3 найгірших серіалів

Коли я розмірковував про найгірші серіали, то збагнув, що такий топ потрібен для заощадження вашого часу. Це застереження, куди вам краще не пхатися і які серіали ліпше не починати, або якщо почали, то ліпше не продовжувати, бо далі буде тільки гірше.

1. І мертві підуть

w2

За роки знайомства із зомбі-апокаліпсисом я збагнув, що серйозної драми для такого абсурдного сетинґу не може бути. Навіть в оригінальному коміксі Роберта Кіркмана драма досягається не зомбаками, а людськими вчинками чи бездіяльністю. Однак автори екранізації коміксу зрозуміли це якось спотворено і жорстку історію про виживання у зомбі-апокаліпсисі перетворили на мило для домогосподарок, де герої без перестанку ревуть, а їхні вчинки настільки абсурдні, що складається враження, немов у цьому світі вижили самі ідіоти. Це при тому, що за понад 5 років жоден з персонажів серіалу так і не розвинувся, а наскрізний сюжет практично ніяк не просувається протягом цілого сезону.

2. Надприродне

Supernatural

Понад 10 років два брати Сем і Дін Вінчестери не можуть дати ради з надприродним. Вони вже повбивали все, що могли, їх самих неодноразово вбивали та відправляли до пекла, але піпл хаває, тому нещасні братчики продовжують страждати. За оці десять років існування серіалу усі його учасники настільки виснажилися, що кожен кадр нової серії дає зрозуміти — над серіалом, вже ніхто не працює, його роблять, аби було. 12-літні дівчатка, які починали дивитися «Надприродне» у 2004-му, вже стали зрілими студентками. Але фан-база серіалу і далі залишається на підлітковому рівні.

3. Восьме чуття

maxresdefault

Легендарні автори культової «Матриці» знімають серіал про групу людей, пов’язаних надзвичайною здібністю переселятися одне в одного. Це допомагає одним миттєво потрапляти в різні куточки планети, а іншим — заручатися бойовою чи інтелектуальною підтримкою друзів у нещасті. Правда кльово звучить? Але це не про серіал «Восьме чуття». Таке враження, що «Восьме чуття» — це сповідь Лани Вачовської (вродженого Ларрі). Знову проблеми ґеїв і ґендерної самоідентифікації. Лана вже не може. А якщо згадати про убогий фільм «Піднесення Юпітер», то взагалі здається, що разом з пенісом, Лані відтяли пристрасть і талант. Дуже шкода.

Від мене поки що все. Невзабарі інші чудові люди напишуть своє бачення найкращих і найгірших серіалів, а до того часу ви маєте, що робити. На прощання хочу порадити не дивитися жодного шоу лише тому, що ви почали. Будь-який серіал, який ви можете облишити посеред сезону, не вартий вашого безцінного часу. Обирайте лише найкраще та найцікавіше, бо життя безглузде і його слід наповнити хоч чимось змістовним.

P. S. Передаю топ-3-естафету моїм колегам Олешу, Задньому дракону, Рамону Ультрамарину та Людині-Михайлу.


Приєднуйтесь! Ще більше коротких, але цікавих новин у нашій групі Facebook: fb.com/PlayUA.games


Вам це може сподобатись

Приєднуйся до обговорення →
 • Шо за гівно?

 • Вова Собко

  За Гравіті-Фолз дякую. Мультик дійсно крутий. Обожнюю його. Бачу, що Олекса не гидує аніме, тож раджу подивитися “Зошит смерті”. Розумію що тема вже заїжджена, але річ дійсно варта уваги. Подивився перші 20 серій залпом і якби не сюжентий поворот. то ще й решта серій на одному подиху зайшли б.

  • Зошит смерті я дивився, також зацінив Ergo Proxima, Дворецький диявол, Єванґеліон та ще кілька.

   • Вова Собко

    Ворота Штайнера дещо специфічне, але сама ідея і розвиток дуже цікавий.

 • Tony Lain

  Нема нічого більш огидного і цікавого за 11 сезон Супернатуралів )

 • Yuriy Burda

  Для тих кому цікаві серіали на тему дикого заходу, рекомендую парочку.
  Deadwood – йому вже років 10, має 3 закінчені сезони. Досить брутальний і багато лайки, тому може для сімейного перегляду не підійти. Розкачується перші серії три, а далі дуже сподобався. Серіал про реальне містечко в штатах, та заснований на реальних подіях і персоналіях часів формування штатів США.

  Із новішого – Hell On Wheels, про будівництво залізної дороги, через декілька років після громадянської війни у штатах. Передивився перші два сезони, почав третій. Поки що йде непогано.

  • Починав спочатку Пекло на Колесах, а потім подивився Дедвуд. Дедвуд однозначно кращий. Але Пекло і зараз дивюсь

  • Alan Smithee

   Зовсім нещодавно переглянув перший сезон Deadwood. Неймовірний серіал. Такої кількості цікавих персонажів на один метр квадратний, гадаю, жоден серіал взагалі запропонувати не може. І як при цьому могло статися, що про настільки якісний проект, я дізнався лиш через десять років після його виходу, та й то випадково?

 • Crovv

  Олекса, таке відчуття, що тобі тільки анімовані серіали подобаються

  • Зараз — так. Потім буде видно.

  • garret

   Колись Олексі і надприроднє подобалось)

   • Колись, я ще й бухав, курив, злягався невідомо з чим і навіть телевізор дивився. Але ж подорослішав, поздоровішав і обираю вже не трешак, а щось більш змістовне.

    • garret

     Надприроднє у свій час був нормальним серіалом, просто він вже вичерпав себе ще кілька сезонів назад. Краще вже було назвати тему: “топ кращих серіалів цього періоду мого життя”, бо одні анімешки в топі:) А стосовно розгульної молодості – то все одно досвід і висновки. Ти і написанням оповідань в ті часи захоплювався, що я не вважаю за щось погане і недоросле.

 • Traveler

  Садовий паркан вивертає мізки :) мені дуже сподобалось… Решта не моє :)
  п.с. зара додивляюсь Lost хоча після 3 сезону сюжет пішов шкереберть…

  • >п.с. зара додивляюсь Lost хоча після 3 сезону сюжет пішов шкереберть.
   після останнього у тебе голова зламається

 • Nyobir

  Восьме чуття Олекса опустив за те, що воно висвітлює проблеми геїв?
  Тут необхідна консультація дядька Фройда…

  • За те, що це єдина тема, яка серйозно розглядалася у серіалі. Але у серіалі заявлялися й інші, справді серйозні теми. Проте більшість часу розглядається саме розгубленість ґендерно непевних людей та нетерпимість поганого-поганого гетеросексуального суспільства до сексуальних меншин. Це так, ніби взялися знімати серіал про поширення СНІДу серед дітей в Африці, а закінчили викриттям того, як живеться шульгам у світі тотального панування праворуких.

  • Timur Suleimanov

   ось повністю протилежний огляд http://itc.ua/articles/sense8-vosmoe-chuvstvo/ :) Для повноти так би мовити.

 • Garrett Green

  Олексо ! БРАВО! ТОП найгірших серіалів геніальний. Ну нарешті знайшлася людина яка опустила надприродне. А і так маленька рекомендація рекомендація серіал Чорний список

  • >Ну нарешті знайшлася людина яка опустила надприродне.
   Відкрию маленьку таємницю. Багато людей опускають Надприроднє. Майже, весь інет.

   • Антон Циб

    Я все одно його не кину…8 років дивитися й кинути? – Нє!

    • Я кинув на сезоні 8, здається. Бо кожен наступний сезон це одне й те саме. Лише локації інші. Колись серіал був класним, поки вони не вирішили усі гроші з нього викачати

   • ХОРОБРЕ СЕРЦЕ

    Та серіал тільки на дівчатках тримається як же без мі мі мі

 • Aндрій

  Браво! 100% мої враження!

 • Назар Борко

  а як же Величне століття

 • ХОРОБРЕ СЕРЦЕ

  Тільки з надприродним згідний серіал цікавий, але вже набридла одна й та сама тема ангели, демони. Кожен по очереді з братів помирає і так дальше вже тушнить від цього. Найкраще 1-5 сезон і можна було завершити серіал була цікава задумка-)

 • jaguar_arx

  я думаю що можна і ще гірші серіали віднайти. наприклад “під куполом” :)

 • jaguar_arx

  А як же “гра престолів”? :)

 • jaguar_arx

  А я за останні 3 роки дивився тільки 6 серіалів. “Гру престолів” не пропускаю. Не пропускаю “І мертві підуть”. Сподобався “Справжній детектив”. Не сподобався “Під куполом”, хоча початок був наче цікавий. Сподобався “Баньши”. І сподобався “Картковий будинок”. Пробував дивитись “Пуститися берега”, навіть перший сезон подивився повністю, але щось не зайшло. Може додивлюсь колись.

 • Із цього топу “найкращого” дивилюся Ґравіті Фолз та Рік і Морті. Тим, кому подобається Рік і Морті, раджу подивитися мультсеріал від Нетфлікс Кінь БоДжекс (BoJack Horseman).

  Із топу “найгіршого” дивлюсь Мертвих та Восьме чуття. Те, що Мертві у топі найгірших, я коментувати не буду. А от щодо Восьмого чуття… то якась маячня написана. Серіал розвивався повільно, але назвати його найгіршим не можу.

  Можу ще багато серіалів порекомендувати, наприклад Справжній детектив або інші. Але не бачу сенсу, топ не мій. Люди самі знайдуть. Лише не проґавте Чорне Дзеркало

 • Olexandr

  Кек, Гаргантія – онгоінг 2013го року, свіжий серіал, нічого не скажеш)

  Цікаво – хтось ще дивиться 12го Доктора і Готем, окрім мене? =3

  • ХОРОБРЕ СЕРЦЕ

   Готем, Флеш, Стріла =)

   • Готем класний серіал, а флеша та стрілу закинув – скотилися в нудне мило

  • AlexKosar

   Докту дивлюсь :з Готем не починав

  • ZeRM

   Прослуховування подивіться(The Wire)

 • Цікава стаття. Згідний з дечим, що Олекса пише про Ходячих, хоча наперекір цьому мені цей серіал дуже подобається. Незгідний лиш з тим, що персонажі не розвиваються, по моєму, навіть таки дуже і розвиваються. На рахунок того, що вчинки персонажів абсурдні це так і виглядає. Хоча думаю нам про це важко судити сидячи на дивані, оскільки зрозуміти як це жити на війні, та й ще під час зомбі апокаліпсису коли навколо вмирають близькі та інші люди – важко, а в персонажів може і дах їхати.

 • Gavli4 .

  Зрештою, всі серіали, які я переглядав з часом скочувались в глибоку, унилу яму. Єдине з того що мені сподобалось, так це перших пару сезонів “Теорії великого вибуху”, та перший сезон “Штамм” (Галєрмо Дель Торо)…Решту все мимо, буквально у всіх серіальчиках поступово зникає сюжет і все починається базуватися на міжособистих стосунках героїв, соплі, нудота і т.д. Стосовно огляду, перший і третій пункти дуже зацікавили.

 • Oleksiy Zhukovskiy

  “Ґарґантія на зеленій планеті”.Дякую за те,що відкрили для мене цей серіал.Зтягнув з Hurtom і не можу відірватись так сподобалось ))

 • Перший сезон “Справжній Детектив”, ну й звичайно ж “Рік і Морті” та “За садовим парканом”.
  а загалом, якось постійно не вистачає часу на серіали…(

 • Didok

  Але ж це топ-3 мультиків… лел

  • але ж вони — серіали

   • Pavel Nechay

    це тупо, срані мльтики…
    серіал це щось типу Теорії великого вибуху або Місце злочину, а от та пурпурна гаргантія алкоголіка то мультик, і далеко не найкращий (бачив 2 серії).
    + Рік та морті на 4 місці при тому що якесь нікому крім маленьких збочених баб не подобається на 2

 • Vladimir

  Я один, хто взагалі не чув про ці 4 мульт-серіали? Дякую за огляд!

 • UterSC

  “Великі” дядьки все більше полюбляють аніме і мульти) Що це? Прагнення здаватися кавайним, милим, мі-мі-мі ведмедиком?)))

  А у Юри топ більш “інтелектуальний” так би мовити… Чи можна сказати, що у цьому випадку смаки формують загальну уяву про особистість? Хоча заочно знаючи Юру з Playua, важко розцінити його однозначно))))

  Чекаю на топ Олега) Там має бути щось про вбивства хлопчиків) Підліткові горори напевне)

 • Pavel Nechay

  Немає Південного парку, а що вже про інші цікаві мультики та серіали говорити…

  • вадім полюхович

   Не думаю, що хорший=цікавий для сновиди.
   І південний парк аж ніяк не верх цікавих серіалів, навіть не близько.

   • Pavel Nechay

    не верх і не близько це Гаргантія і за Садовим парканом а от Південний Парк один з найкращих і це вже доведено не тільки його шаленою популярністю

    • … а також дослідженнями британських вчених.

     • Pavel Nechay

      не знаю, що там дослідили британські “вчені”, я вже стільки наслухався дебільних не підтверджених речей і чомусь завжди там були саме британські “вчені”.

 • Ggen

  трохи не згоден з присвоєнням Надприродному одного з місць в розділі найгірших серіалів, адже серіал зовсім не поганий, саме його неймовірна затягнутість і відсутність розвитку персонажів та сюжету зробили його предметом насмішки. набагато цікавіше було б глянути на список серіалів, що відпочату або майже відразу створили собі дурну славу