В очікуванні Fallout 4, можливо, Гри року 2015

Автор: Grenka

Дедалі менше часу залишається до релізу Fallout 4, яка за обіцянками розробників має затьмарити усе, що виходило у цьому жанрі (тобто усі попередні частини серії). Ми вирішили зібрати докупи та проаналізувати усе відоме і підтверджене стосовно прийдешньої гри, аби вам зручніше потім було перевіряти чи надурили вас хлопці і дівчата з Bethesda, так солодкоголосно змалювавши невипущений Fallout 4.

Як, де, хто

Місце дії нового розділу постапокаліптичної RPG — Бостон. За вже сформованою в серії традицією, гратимемо за єдиного вцілілого жителя Сховища. Що сталося з іншими мешканцями бункера, розробники поки що тримають у таємниці.

Деякі читачі зараз подумають: „Такий початок нам вже показували. У минулому номерному Fallout, ми теж починали знайомство з грою саме в рідному Сховищі героя“. Але розробники з Bethesda хитро посміхаються і стрілки годинника починають відмотувати час назад.

Зав’язка сюжету відбувається в іншій епосі — в США 50-х років, ще до засівання Землі апокаліптичним мегатонним насінням. Давня мрія всіх шанувальників Fallout, нарешті втілиться в життя — нам покажуть, як починалася загибель старого світу. Хлопці з Bethesda — молодці. Знають, як підігріти інтригу. Але це ще не все.

У всякого своя доля

У демо ролику, який розробники показали на E3, гравці вперше побачили новий конструктор створення персонажа. Зникли набридливі бігунці з характеристиками — тепер будемо ліпити обличчя нашого героя, наводячи вказівник на місце фізіономії.

Прев’ю Fallout 4

Увесь процес відбувається перед дзеркалом, а Ваша дружина (або чоловік) спостерігає за подіями з-за спини. Кінцевий результат — зручний і ефективний інструмент, за допомогою якого виходять одні з найкращих облич у всій серії.

Після того як із зовнішнім виглядом розібралися, прийшов час відвідати третього члена сімейства, який буде схожий на тата із мамою. Наступний крок створення героя — стара добра система S.P.E.C.I.A.L., доступ до якої відкриє продавець Vault-Tek, що постукає у двері героя напередодні кінця світу.

Ця система дозволяє розподілити певне число очок умінь між 7 категоріями:

Strength (Сила)
Perception (Сприйняття)
Endurance (Витривалість)
Charisma (Харизма)
Intelligence (Інтелект)
Agility (Спритність)
Luck (Талан)

На цьому етапі краще не поспішати і відразу визначитися, яку роль Ви будете відігравати. Хочете використовувати силу переконання, замість відкритого конфлікту? Тоді слід вкласти кілька додаткових поінтів у значення Інтелекту і Харизми.

Прев’ю Fallout 4

Попрощавшись з продавцем, і перейшовши за домашнім роботом до спальні, потрапляємо на екстрений випуск новин. Почалася війна, а значить прийшла пора всією сім’єю перебиратися в безпечний бункер. Гермозапір Притулку зачиняється саме вчасно. А знадвору страхітлива хмара ядерного вибуху поглинає те, що раніше Ви гордо називали „батьківщиною“.

Ласкаво просимо до Пустки

Тут слід ненадовго зупинитися і сказати розробникам „Спасибі!“. Чим менше спойлерів побачимо до виходу гри, тим краще!

Наступний кадр показує головного героя, що залишає Притулок. Єдиний, хто вижив у величезному, незнайомому світі. Що робити? Куди йти? Передусім вирушаємо перевірити свій колишній будинок і прилеглі околиці.

На свій подив, зустрічаємо Кодсуорта — механічного дворецького, який дивом пережив ядерний вибух. На цьому місці дивовижа тільки починається. Заіржавілий робот запевняє, що відтоді, як наша сім’я спустилася в бункер, спливло цілих 200 років!

На цьому місці, Bethesda показала нову систему діалогів Fallout 4. Як і в попередніх частинах гри, гравцям доступно кілька гілок розмови на вибір. Але тепер наш протагоніст не стоятиме телепнем, на щастя він знайшов голос! З’явилася можливість піти посеред бесіди — тепер не треба чекати і дослухувати її до кінця.

Прев’ю Fallout 4

Не забули творці похвалитися відкритим світом і бойовою системою. Пустка вражає своїми розмірами — на її дослідження доведеться збавити сотні годин. До того ж гра помітно покрасивішала — руїни постапокаліптичного світу виглядають приголомшливо.

Але не слід захоплюватися і обманюватися чарівними краєвидами. Це нещадний світ, який не пробачає помилок! Спіймавши ґаву, подорожній миттю стане вечерею злісних тварин, що населяють безкрайні простори Пустки.

Піддалася змінам і бойова система V.A.T.S. (Система автоматизованого наведення Волт-Тек). Замість повної зупинки, час тепер сповільнюється. Тож прицілюватися в критичні точки ворога стало складніше.

У демці герой розправився з парочкою радтарганів і кротощурів. Для дрібних ворогів вистачить звичайного револьвера. Але якщо Вам не пощастить зустріти на своєму шляху істоту на зразок Кігтя Смерті або рейдера у важкій броні, від звичайного пістолета буде мало користі. Тут вже треба щось із більшою потужністю.

Крафт на допомогу

І тут дуже помічною виявляється система крафту. Щось подібне ми бачили в інших іграх — за допомогою нехитрих маніпуляцій і купки сміття, розкиданого під ногами, слабенький пістолет перетворюється на грізну зброю. Хочете гранатомет, що стріляє розривними плюшевими ведмедиками? Без проблем! Головне зібрати необхідні матеріали і чудо-базука — у Вас у торбі.

Прев’ю Fallout 4

Але поліпшення зброї – далеко не межа. У Фоллаут 4 гравці зможуть пускати на сировину цілі будинки, щоби будувати власні укриття і навіть поселення. А зібравши більш рідкісні матеріали, Ваш будиночок перетвориться на справжню фортецю із захисними механізмами, здатними стримувати атаки навал розбійників і мутантів.

Підводячи підсумок

Усе йде до того, що очікування тривалістю в 5 років, окупиться з лишком. Гравців чекає справжнє постапокаліптичне свято, в найкращих традиціях серії Fallout. Команда розробників Bethesda вдало запозичила деякі елементи інших ігор і жанрів, отримавши на виході ідеальний симулятор виживання у пост-ядерному світі.

Ворота Притулку відчиняться зовсім скоро! Тож не забудьте відзначити 10 Листопада в своєму календарі і запастися харчами. Ця зима буде дуже довгою!

А замовити чи придбати Fallout 4 в один клік можна у наших партнерів із grenka.ua.

Стаття написана за підтримки інтернет-магазину grenka.ua.

Останні статті

bit’ання з минулого: Flashback (1992)

Автор: Андрій Нагорний

Flashback (1992)

Гривня є! І що змінилося?

Автор: Олег Куліков

Steam, Гривня

Враження від Casual Connect Kyiv 2017

Автор: Віталій Тарнавський

Casual Connect Kyiv 2017

Чи потрібен світу молодий Бонд?

Автор: Володимир Вітовський

Kingsman: Таємна служба / Kingsman: The Secret Service (2014)

Нові локалізації від STS UA. Випуск 3

Автор: STS UA

Приховані ігрові механіки

Автор: Олег Куліков

Half-Life

П’ять елементів Люка Бессона

Автор: Володимир Вітовський

ГРА РОКУ 2016 | PlayUA Game Awards

Автор: PlayUA

 • Vitaliy Pob

  Чудова стаття

 • fasorut

  Стаття непогана, але таке відчуття, що її з російської перекладали)

  • Скажіть, будь ласка, що саме вказує на те, що це переклад з російської?

   • fasorut

    Побудова речень та деякі слова, що не притаманні для україномовних текстів. Можливо автор просто живе в російськомовному оточенні або спілкується російською. Олексо, в твоїх текстах такого не зустрічав.

    • Річ у тім, що цей текст і справді перекладено з російської, але я зробив це власноручно, ретельно вичитавши та перебудувавши і переписавши значну частину тексту.

     • fasorut

      Олексо, гадаю, в таких випадках бажано переклад ще комусь показувати, щоб свіжим поглядом могли побачити “ріжучі” око слова чи речення.

 • Vladyslav Karpenko

  Помилка в тексті: “…зустріти на своєму шляху істотА на зразок Кігтя Смерті…”.
  Останній абзац перед розділом про крафт.

 • Timur Suleimanov

  В очікуванні $(random_popular_game_name_X), можливо гри року ХХХХ :) А ось це “Команда розробників Bethesda вдало запозичила деякі елементи інших ігор і жанрів, отримавши на виході ідеальний симулятор виживання у пост-ядерному світі.” – наче гра вже вийшла, виграла всі нагороди і розробники вже почали робити наступний фолач. Передчасно це все якось. Дофіга ігор вже були, яких всі чекали і вийшли лайном. Не наворочте! :)

 • у жодну з частин не грав

  • PaShKoMeTR

   перші спробуй. це щось))