Велике Падіння Steam: антологія подій

Нарешті, після того, як вгамувалися пристрасті, і проблему було вирішено (а потім вона повернулася), ми підбили підсумки вчорашньої недокатастрофи та розібралися у причинах паніки, рівної тій, що зчинилася після радіочитання відомого фантастичного твору Герберта Веллса.


Що сталося

Не встигли ще користувачі електронної крамниці Steam відзначити різдвяні знижки купівлею улюблених ігор, як стався День, коли Земля зупинилась. Ну, майже.

Перші проблеми користувачі відчули на собі вчора близько 22:30. Steam почав самовільно змінювати валюту та мову профілей, користувачі бачили чужих друзів замість своїх і взагалі могли несподівано опинятися в чужих профілях. Можна було навіть припустити, що Phantom Squad здійснив свої обіцянки щодо DDoS-атаки на популярні ігрові сервіси, про які вже писав PlayUA. Іншими словами, Steam учора був не найкращим інструментом для визначення своєї особистості.

Реакція користувачів

На помилки в роботі Steam відразу ж відреагували користувачі: ігрові форуми, спільноти в соціальних мережах та офіційні форуми Steam зі швидкістю світла наповнювалися гнівом та подивом користувачів крамниці. Хтось боявся витоку платіжної інформації, хтось підозрював у падінні сервісу невтомних гакерів, а хтось просто гнівався. Ні, ну ви тільки поглянте на це.

Снимок экрана от 2015-12-26 21:58:21

Реакція ЗМІ

Не обійшли увагою цю подію і світові ігрові ЗМІ. Тут, звісно, обійшлося без лайки та прокльонів у бік Valve і особисто дядька Ґейба. О 23:00 GameSpot вже бадьоро відписувався про серйозні проблеми сервісу, о 01:00 нагадував Valve, що було б непогано якось пояснити ситуацію, а о 03:30 відвідувачі порталу вже писали коментарі до офіційної заяви Valve.

Polygon відреагував на подію близько 01:30. Видання зазначило, що проблеми навряд чи викликано гакерською атакою, а їх справжньою причиною є помилка кешування, яка не вплине на базу даних користувачів.

Останній представник “святої трійці”, ігровий портал IGN написав про неприємну подію тільки сьогодні, але відзначився відсутністю здогадок і припущень, опублікувавши тільки перевірені дані. На жаль, нічого нового в їх новині знайти не вдалося.

Що ми маємо зараз

П: Що ж це взагалі було?
В: Помилка кешування.

П: Це сталося через хакерів?
В: Ні. Принаймні, в цьому нас запевняє Valve.

П: Мій профіль у безпеці?
В: Так.

П: Мої дані у безпеці?
В: Швидше за все, так.

П: Зараз Steam працює?
В: Так, але не весь функціонал доступний.

П: Коли вже крамниця остаточно відлигне?
В: Невідомо, але на мить публікації вона вже працює із незначними недоліками. Відстежуйте наш сайт та спільноти в соцмережах. Ми слідкуватимемо за ситуацією.

Читайте також

Усі ігри компанії Insel Games видалені зі Steam за порушення умов угоди

Banhammer

Тепер Dota 2 оновлюватиметься частіше

Dota 2

Чутка: Microsoft планує придбати Electronic Arts (і Valve також)

Satya Nadella

Розпродаж Місячного нового року завітає до Steam менш ніж за місяць

STS UA — звіт за 2017

Оголошено переможців голосування «Нагороди Steam 2017»

Що взяти на розпродажі Steam за 100 гривень?

Нова гра у всесвіті Portal вийде вже цього місяця

Bridge Constructor Portal Main

Популярне