Велике Падіння Steam: антологія подій

Нарешті, після того, як вгамувалися пристрасті, і проблему було вирішено (а потім вона повернулася), ми підбили підсумки вчорашньої недокатастрофи та розібралися у причинах паніки, рівної тій, що зчинилася після радіочитання відомого фантастичного твору Герберта Веллса.


Що сталося

Не встигли ще користувачі електронної крамниці Steam відзначити різдвяні знижки купівлею улюблених ігор, як стався День, коли Земля зупинилась. Ну, майже.

Перші проблеми користувачі відчули на собі вчора близько 22:30. Steam почав самовільно змінювати валюту та мову профілей, користувачі бачили чужих друзів замість своїх і взагалі могли несподівано опинятися в чужих профілях. Можна було навіть припустити, що Phantom Squad здійснив свої обіцянки щодо DDoS-атаки на популярні ігрові сервіси, про які вже писав PlayUA. Іншими словами, Steam учора був не найкращим інструментом для визначення своєї особистості.

Реакція користувачів

На помилки в роботі Steam відразу ж відреагували користувачі: ігрові форуми, спільноти в соціальних мережах та офіційні форуми Steam зі швидкістю світла наповнювалися гнівом та подивом користувачів крамниці. Хтось боявся витоку платіжної інформації, хтось підозрював у падінні сервісу невтомних гакерів, а хтось просто гнівався. Ні, ну ви тільки поглянте на це.

Снимок экрана от 2015-12-26 21:58:21

Реакція ЗМІ

Не обійшли увагою цю подію і світові ігрові ЗМІ. Тут, звісно, обійшлося без лайки та прокльонів у бік Valve і особисто дядька Ґейба. О 23:00 GameSpot вже бадьоро відписувався про серйозні проблеми сервісу, о 01:00 нагадував Valve, що було б непогано якось пояснити ситуацію, а о 03:30 відвідувачі порталу вже писали коментарі до офіційної заяви Valve.

Polygon відреагував на подію близько 01:30. Видання зазначило, що проблеми навряд чи викликано гакерською атакою, а їх справжньою причиною є помилка кешування, яка не вплине на базу даних користувачів.

Останній представник “святої трійці”, ігровий портал IGN написав про неприємну подію тільки сьогодні, але відзначився відсутністю здогадок і припущень, опублікувавши тільки перевірені дані. На жаль, нічого нового в їх новині знайти не вдалося.

Що ми маємо зараз

П: Що ж це взагалі було?
В: Помилка кешування.

П: Це сталося через хакерів?
В: Ні. Принаймні, в цьому нас запевняє Valve.

П: Мій профіль у безпеці?
В: Так.

П: Мої дані у безпеці?
В: Швидше за все, так.

П: Зараз Steam працює?
В: Так, але не весь функціонал доступний.

П: Коли вже крамниця остаточно відлигне?
В: Невідомо, але на мить публікації вона вже працює із незначними недоліками. Відстежуйте наш сайт та спільноти в соцмережах. Ми слідкуватимемо за ситуацією.

Читайте також

Нова гра у всесвіті Portal вийде вже цього місяця

Bridge Constructor Portal Main

Valve припиняє підтримку Bitcoin у Steam

Bicoin

І все ж таки гривня щось змінила в Steam

Steam, Гривня

Гривня є! І що змінилося?

Steam, Гривня

PlayNews #308 — Гривні в Steam!

Steam, Гривня

Steam Database: гривня з’явиться 13 листопада

Steam, Гривня

Гривня з’явиться у Steam 14 листопада

Steam, Гривня

PlayNews #306 — Visceral Games, Valve, Activision…

Gabe Newell The International 2017
 • Jobitronik

  Капітан Гак розминається)

  • Imp_from_DOOM

   Гобіти набігають та з істерикою кричать “Украинский язык уникален!”

   • Jobitronik

    …what?:)

    • Imp_from_DOOM

     Ты не знаешь, кто такие “Гобіти”???

     • Jobitronik

      Я зрозумів.ОК.)

     • Vadim Kalinin

      Хобіти… Ви вже задовбали використовувати літеру “Г” там де вам заманеться. Англійці не пишуть “Gobbit”,вони пишуть “Hobbit”.

     • Латинський звук G читається через українську Ґ, латинський звук H читається через український звук Г (це не те саме, що російський звук Г). А український звук Х латинкою передається через KH. Тому, щоби в українській мові були Хобіти, в оригіналі мало би бути Khobbit. Але там Hobbit, а це читається як Гобіт. Бо такі особливості фонетики української мови. Не комплексуйте, усе буде добре.

     • Tpocik M

      Не треба казок розказувати. “Хакер” це загальноприйняте слово української літературної мови, хай і іншомовного походження. Відкрийте словник української мови перед тим як щось придумувати. І якщо з Вашим “Гобіт” ще теоретично можна погодитись, бо це власна назва, то аж ніяк не з “гакер”. Виходячи з Вашої логіки то перекладаючи тексти з російської мови в нас взагалі не має використовуватись буква “г”, бо її в російській немає, там є тільки “Ґ”. Тому не видумуйте нових слів.

     • Vadim Kalinin

      Ніхто не комплексує,просто не створюйте новий велосипед. 10 років тому був Хоббіт, Хакер, Хеллбой і т.д.,а зараз усі прагнуть видумати щось нове.
      Я не пам’ятаю,щоб у 2010 році,на PlayUA (а я тут саме з цього року), вживались слова саме у такій формі.
      P.S. Я не маю наміру нікого ображати, просто висловлюю свою думку.

     • Imp_from_DOOM

      Так напиши это авторам Playua, а не мне. Я просто прохожий в интернете. Меня самого смешат эти “гакери” и “гобіти”. Автора птаются доказать уникальность и специфичность украинского языка, а получаются лулзы.

     • Didok

      видно шо ти ідіот…

     • Didok

      і ти тоже…

 • Вчора зайшов в Стім глянути на знижки, побачив цінники в рублях… стало якось огидно – вийшов. )))

  • Завжди зявляється таке ж відчуття коли включаю оріджін

   • Shkurik_UA

    Ну, и? Не играешь в BF? Ребята, что с вами?

    • Didok

     ей ти, пасріот, постав українську мову у стім.

  • Shkurik_UA

   Поставь регион в настройках правильный, патриот. Будуть тобі знижки:( У нас, в Украине, цены в $. Сколько не старался, в рублях не получается оплачивать.

   • Кеп, не напружуйся ти так…)))
    мова йде про той день, коли Стім хакнули і в користувачів змінювалася мова інтерфейсу і валюта (багаторазово, протягом кількох годин) +відбувалися інші метаморфози.

 • Анатоль Кравченко

  “GameSpot вже бадьоро відписувався про серьйозні проблеми сервісу”

  Ви серйозно? Можливо слово серйозно пишеться без м’якого знаку? Тільки не кажіть, що це одкуківка.

 • Сергій Попрієнко

  “Ви не можете обмінюватися з @@@@@@, оскільки ви нещодавно скасували всі свої пропозиції обміну.” Як з цим боротися?

Популярне