XGamesDev 2014 — підсумки

Автор: Семен Брилінський

Днями у Харкові пройшла українська незалежна конференція ігрових розробників XGamesDev. Цей захід проводився вже вдруге і цього разу він вразив усіх ще більшими масштабами. XGamesDev 2014 відвідало втричі більше учасників, уп’ятеро більше інді-розробників, удвічі більше інвесторів, якщо порівнювати з попереднім заходом. Аби відвідати цю подію, до Харкова приїхало 213 учасників, які представляли 23 компанії з різних міст України. Слід відзначити, що більше десяти осіб заявили, що працюють над власною грою і покладають на неї великі сподівання.

Ось, наприклад, Олександр Компанець, один з доповідачів, пообіцяв наступного разу привезти прототип свого нового проекту. Його промова виявилась дуже надихальною: він дав добрі поради тим, кому доводиться поєднувати роботу у великій ігровій компанії і паралельно створювати власну гру, розповівши про власний досвід у цьому.

Але не мотивацією єдиною жила XGamesDev 2014. Учасники заходу дізнались про те, що мало створити гру, яка б їм подобалася, потрібно ще й зробити її бажаною для користувача, постійно підтримуючи його інтерес до проекту. Сергій Куц, ще один учасник, розповів про систему організації відділу Customer Support, тоді як Родіон Баскаков доступно пояснив, що ж таке retention і поділився ефективними механіками утримання гравця.

Були також і нові цікавинки. Зокрема, Ігор Томич познайомив усіх зі Swift‘ом. Це така нова мова програмування, розробник якої — компанія Apple. За словами Ігора, Swift може стати мовою програмування майбутнього і той, хто почне її вивчати зараз, даватиме серйозну фору конкурентам.

У доповіді Василя Шамрая було зроблено наголос на важливості створення паперового прототипу. Саме в такому варіанті можна відчути і навіть помацати всі плюси та недоліки майбутнього ігрового досвіду.

Враженнями з перших вуст поділився організатор заходу Вадим Сиволап:

Подія перевершила і наші найсміливіші надії, і очікування учасників першої зустрічі. Вони самі зізнаються, що боялися повторів, не вірили, що можна так швидко розвинутися. Але це вдалося, а значить тепер на нас покладається ще більше відповідальності зробити третю конференцію XGamesDev важливою подією ігрової індустрії країни!”

Ось таким був цьогорічний XGamesDev. Цей захід став черговим підтверженням того, що в Україні є кому розробляти високоякісні ігрові проекти. Можемо не хвилюватися за наших розробників — це дорослі і свідомі люди, які знають свою справу.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Катання на німецьких гірках. Огляд першого етапу 7DRIVE RingSeries

Автор: Андрій Присяжний

8

Скільки пива на день корисно пити

Автор: PlayUA

beer 03

ГІ*НО: враження після проходження Skull and Bones

Автор: PlayUA

Skull and Bones

10 найкращих серіалів для підлітків на Netflix

Автор: Анна Колінчук

сексуальне виховання

Warm Up League Spring Cup повертається! Розповідаємо, як пройшов перший етап

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 03 11 22 25 41

Ігрові ноутбуки з Intel 14-го покоління. Predator Helios Neo 16/18 вже в Україні!

Автор: PlayUA

predator helios 16 18

Грайте DayZ разом з українською спільнотою OutLife

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.dayz

Сучасна українська анімація: Досягнення та перешкоди на шляху творчості

Автор: Катерина Базуліна

універ чупарського

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: