На що звернути увагу під час вибору геймпада Xbox One

Технічні характеристики ігрового контролера не менш важливі, ніж специфікації самої ігрової консолі. Саме геймпад Xbox One забезпечує зв’язок ґеймера з грою та дозволяє ставити особисті рекорди під час проходження. Щоб на ігровий маніпулятор можна було покластися, до його вибору треба підходити відповідально. Однакову увагу доцільно приділяти особливостям функціонування та візуальним характеристикам. Від того, який контролер зовні, залежить зручність його використання. Навіть матеріал поверхні може вплинути на успіхи в грі.

Насамперед варто дізнатися, які бренди випускають ґеймпади для приставок від Майкрософт. Це допоможе звузити коло пошуків та відсіяти моделі, які неможливо повноцінно використовувати в тандемі з Xbox One.

Крім «рідних» ґеймпадів Microsoft, уваги заслуговують розробки:

  • американської компанії Razer, що спеціалізується на професійному та любительському ігровому оснащенні;
  • японської фірми Hori, відомої ексклюзивними концепціями та нестандартним підходом до створення ґеймерських аксесуарів;
  • відносно молодої данської марки SteelSeries.

Продукцію цих та інших брендів перед купівлею доцільно оцінювати за 5 критеріями.

Спосіб підключення

За способом під’єднання до приставки сучасні ґеймпади ділять на два різновиди:

  1. Дротові. Підходять для тривалих ігрових сесій, оскільки час їхньої роботи не залежить від місткості акумулятора. Працюють стабільно, реагують на дії користувача швидко, коштують переважно недорого.
  2. Бездротові. Гарантують повну свободу рухів і не «прив’язують» ґеймера до ігрової зони. Через наявність вбудованої батареї важать дещо більше, ніж дротові. Час автономної роботи обмежений, підзарядка здійснюється за допомогою спеціального зарядного пристрою.

Для Ікс Бокс краще підходять моделі з дротовим або комбінованим підключенням. У них менша затримка, а також відсутній ризик раптового розряджання посеред важливого рівня.

Матеріал виготовлення

Контролер добре «лягає» в руки лише за однієї умови: якщо його корпус виготовлено із якісного і приємного на дотик матеріалу. Вимоги до пластику:

  • міцність, стійкість до механічних пошкоджень;
  • антиковзні властивості;
  • гіпоалергенність;
  • відсутність неприємного запаху.

Ергономіка

Перед купівлею логічно потримати ґеймпад в руках, щоб зрозуміти, наскільки він зручний. На жаль, замовлення через інтернет позбавляє можливості провести хоча б мінімальний «тест-драйв» аксесуара. Щоб не помилитися з вибором, потрібно звернути увагу на точні розміри, вказані в технічних характеристиках, та порівняти їх з розміром власних долонь. Для наочності можна взяти в руки якийсь предмет приблизно такої самої ширини та товщини.

Наявність кнопок, які можна перепрограмовувати самостійно

Контролери з кнопками, які можна запрограмувати самостійно, суттєво розширюють можливості керування. Вони записують макроси, активують різні дії в іграх, дублюють інші кнопки. Щоправда, коштують ґеймпади з такою фішкою набагато дорожче, ніж звичайні. До того ж їх поки що існує не так багато.

Відгук

Контролери без вбудованого вібромотора не здатні забезпечити відчуття повного занурення в ігровий світ. Через це досвідчені ґеймери не рекомендують купувати їх для повсякденного використання. Моделі, які вібрують у відповідь на різні ігрові події, значно практичніші.

Щоб убити двох зайців одним пострілом, варто придбати контролер, сумісний відразу з декількома платформами. З ним можна грати не тільки на приставці, а й на ПК або навіть телефоні.

Disqus Comments Loading...
Опубліковано
PlayUA