(не)Коротко про Windows 10

blue-wallpaper_windows_10_hd_2880x1800

На презентації нової операційної системи Windows 10, працівники компанії Microsoft поділилися основними перевагами нової операційки. Не будемо обговорювати, куди поділась цифра 9, а просто перейдімо до суті.

Найперше у Windows 10 нарешті повернуть довгоочікуване меню „Пуск“, яке, втім, трохи відрізнятиметься від традиційного вигляду. У новому меню з’являться „живі“ іконки. Для зручності користувача також передбачений оновлений центр повідомлень Action Center, розміщений унизу, біля годинника. Він сповіщатиме вас про всі повідомлення зі Skype та інших месенджерів (для кожної з програм передбачений окремий колір сповіщення), а також про всі будильники, нагадування тощо.

Screenshot_4

На заміну „улюбленому“ браузеру Internet Explorer прийде повністю новий — Project Spartan. Користуючись ним, можна ділитися посиланням у вигляді скріншоту сторінки, який можна обрізати, виділивши потрібний фрагмент, або ж додати потрібні позначки. Крім цього, тут передбачений режим читання, який переформатовуватиме веб-сторінку в комфортний для ока стиль, без реклами і всього, що відволікає.

Screenshot_1
Screenshot_3

Найцікавішим і найважливішим нововведенням стане голосовий помічник Cortana. Швидка кнопка виклику помічника розташована праворуч від меню „Пуск“. Cortana, подібно до деяких людей, вміє вчитись. Вона запам’ятає ваш голос і вимову, щоб поступово пристосовуватись і краще розуміти команди, які ви промовлятимете. З часом система розумітиме ваші вподобання, щоб підібрати цікавий для вас контент. Cortana також буде хорошим помічником у роботі з такими програмами, як PowerPoint та Excel.

Screenshot_2

У створені Windows 10 розробники користувалися трьома принципами: мобільність, приватність і природна взаємодія з програмним забезпеченням.

Перший рік користування Windows 10 буде безкоштовним для тих, хто до того користувався ліцензійною Windows 8/8.1, Windows 7 або Windows Phone але тільки протягом першого року використання — далі за неї доведеться платити. Скільки? Наразі невідомо.

Загалом, журналісти охарактеризували цю презентацію найпотужнішою з часів презентації Windows 95.

Читайте також

Новий сезон Sea of Thieves принесе нові загадки і почнеться післязавтра

Sea of Thieves

У Sea of Thieves можна отримати корабель у стилі Borderlands

Sea of Thieves

Psychonauts 2, Twelve Minutes та інші. Ігри, які скоро з’являться у Game Pass

Psychonauts 2

Автори Sniper Elite анонсують нову гру наступного тижня

У Game Pass з’явиться Hades, але зникне Grand Theft Auto V

Hades

Оголошено ігри, які з’являться у Game Pass цього місяця

Microsoft Flight Simulator

За кілька днів у Game Pass з’являться UFC 4 та Farming Simulator 19

UFC 4

“Синій екран смерті” у Windows більше не буде синім

windows 10

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: