Огляд альфа-версії GOG Galaxy

Нарешті сталося свято на вулиці DRM-ненависників – магазин GOG.com теж отримав власний клієнт — GOG Galaxy. Щоправда лише для щасливців, які отримали ключ для альфа-тесту.
Cтруктуру Galaxy запозичив у Origin (що піде йому на користь, бо як не крути – Origin зручніший та простіший за Steam в плані навігації по клієнту і не перевантажений купою соціальний функцій).
Дизайн приємний, усе виконано в сірих тонах, немов під Apple. Та сам клієнт  ще не вийшов з віконного режиму Windows – вас чекає рамочка з трьома знайомими кнопочками, яка так і кричить: „ми ще в альфі, дизайн не доведено до досконалості“. Сподіваюся, ця рамочка тут і залишиться, а не перекочує в релізну версію.
Перше, що бачимо, запустивши клієнт – вікно входу в аккаунт GOG.  Присутня кнопочка Continue offline, що зараз не дає нічого. Вас просто кидає до напису Not connected  та кнопки Connect now. Повноцінного автономного режиму ще доведеться зачекати. Серед поточного функціоналу клієнта є розділи Store та Library, вікно пошуку, менеджер завантажень і меню налаштувань. Мова клієнту наразі доступна лише одна – англійська.

1

Крамниця

Авторизувавшись, потрапляємо на головну сторінку крамниці. Тут усе в найкращих традиціях Steam – копиця всяких забавок, які мали би тебе найбільше цікавити з огляду на твої попередні придбання.  Є рейтинг ігор від користувачів, вкладки „Популярні“, „Нові“, „Анонсовані“ та „Розпродаж“.

Перейшовши на сторінку гри, яка нас зацікавила, бачимо практично перемальований в сірий фон Steam: галерея медіа вмісту на головному плані, праворуч — жанр, розробник, видавець тощо, нижче — опис гри та системні вимоги. Найнижче на сторінці — рецензії гравців. Загалом крамниця нічим не відрізняється від браузерного варіанту.

Спільнота та Підтримка

Більш дивним здається рішення прикріпити пункти Community та Support як підпункти в розділ Store. Якщо підтримка ще більш-менш туди підходить, то спільнота, з форумами, оглядами, проходженнями і порадами, якось не в тему.

6
Тішить те, що підтримка доступна просто з магазину, і тобі не потрібно реєструвати другий акаунт на інший E-mail, аби отримати підтримку до своєї гри (тебе переграли, Steam). У цьому розділі все більш-менш стандартно: Основна підтримка, FAQ, Ліцензійні угоди та Зв’язок з агентом підтримки.
Community містить розділи з основними обговореннями, форуми для конкретних ігор, також вказує щотижневі списки бажаного гравців та теми на форумах, на які ви підписалися або в яких берете участь.

7
Також в розділі Store є пункт Galaxy — це сторінка клієнта в клієнті. =) Нагадаю, що Galaxy мав бути таким собі мультиплеєрним центром від GOG, підтримку якого „проєкти“ додають у все більшу кількість ігор.

8

Бібліотека

Дизайн бібліотеки стриманий і невибагливий — просто дерев’яні полички з вашими придбаними іграми на сірому тлі.
Виглядає дійсно чудово, але якщо у вас безліч ігор, то без меню пошуку ви тут просто заблукаєте. Можна перемкнутися в режим списку, який вже не так гарно виглядає, але вміщує більше ігор на екрані.
Меню пошуку організовано добре, доступний пошук за жанром, мовою, типом гри (синґл чи мульти-плеєр), підтримкою ОС. Просто з вікна бібліотеки можна перейти в підтримку якоїсь гри, завантажити чи переглянути додатковий вміст. Можна також приховати гру,щоби не захаращувати екран.

Перейшовши на сторінку з грою бачимо, що все організовано краще, ніж у конкурентів. Можна завантажити лише гру, або окремо додатковий вміст (а не по дурній схемі Steam та Origin, де щоб завантажити тло для робочого столу необхідно вантажити всю гру на 20+ ГБ). Можна обрати папку, в яку хочеш завантажити гру. Також з вікна бібліотеки можна запускати встановлені ігри.

11

Висновок

Клієнт GOG дійсно конкурентоспроможний, і це саме те чого не вистачало магазину, щоби ним було зручно користуватися. Навіть у стані альфи він виглядає зручнішим та менш нагромадженим, ніж Steam, та краще організованим і більш функціональним, ніж Origin. Сподіватимемося, що його не перевантажать непотрібними функціями, а будуть додавати лише дійсно необхідне.


 Автор: Роман Корнєєв

 

Читайте також

«Піратська Республіка. Помста» | Огляд інді-мальопису (Третя Паралель)

ПіратськаРеспубліка review thumb

Акварельна казка про сплячу красуню | Огляд гри від Nikattica

child of light blank

У GOG почався розпродаж до “Чорної п’ятниці”. Знижки сягають 85 відсотків

GOG

Інтерактивний та детективний Blacksad: Under the skin | Огляд від Nikattica

Blacksad

Артхаусне фентезі? Огляд фільму «Легенда про Зеленого лицаря» (Levko and Ruta)

Легенда про Зеленого лицаря

Viva la revolución. Огляд Far Cry 6

Far Cry 6

Атмосферний тайтл під Гелловін: DARQ | Огляд від Nikattica

Переродження серії. Огляд Tales of Arise

Tales of Arise

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: