Огляд ASUS X509JP EJ070 на базі Intel Core i5-1035G1

Автор: Зімін Антон @AtorZN

Сьогодні хочу поговорити про свіженький ASUS X509JP – простий, лаконічний ззовні ноутбук на базі процесора свіженького 10-го покоління (Intel Core i5 – 1035G1 Ice Lake), який все ж зміг мене здивувати.

Варто відзначити, що компанія ASUS сама позиціонує X509JP як “універсальний ноутбук початкового рівня”, тож свої очікування від ноутбука я, звісно, одразу знизив, але ділитись власними враженнями буду відверто.

Почнемо зі зовнішнього вигляду – корпус повністю пластиковий. Ззовні кришка та основна частина з клавішами – сріблясті, боки білі, низ сірий, а навколо 15-ти дюймового екрану пластик чорний. Поєднання кольорів достатньо органічне, що, в принципі, не дивно. Відбитки пальців наче ніде особливо не затримуються, що добре. На кришці розмістився логотип ASUS з фірмовими радіальними розводами, що можна побачити, здається на будь-якій продукції ASUS.

Розкривши ноутбук ви теж не здивуєтесь. Все максимально лаконічно та плоско в прямому сенсі слова. Невисокі клавіши (всього 1,4мм), прозорі букви та навіть біла підсвітка візуально роблять робочу зону перед вами чистим аркушем паперу. Якщо відверто, то мені досить складно зібрати очі в одному місці, адже нема за що зачепитися. Складно передати це словами, хоча, звісно, розумію, що це справа звички.

Знизу ми бачимо гумові ніжки. Задні трішки вище за передні. Чудово справляються зі своєю задачею тримати ноут на місці та не ковзати. Також на дні ноута є вентиляційні отвори та два динаміки з технологією Sonic Master. Звук достатньо гучний. Для розмовних відосиків, влогів та навіть фільмів більш ніж достатньо. Музику послухати звісно теж можна, але про баси в такому випадку треба забути. Якщо ви знаєте трек, то все слухається чудово, а от якщо треба розчути слова та партії музичних інструментів, то тут вже йой. Не бачив жодного ноутбука з добрим та відверто якісним звуком, тож мій вибір – добрі та якісні, в ідеалі бездротові, навушники. Тим паче, що в ноуті встановлено модуль Bluetooth 4.1. Але все ж в якості фонової музики під час миття посуду чи тренування, гучності динаміків достатньо.

Що по боках? Під правою рукою можна знайти: кенгсінгтон, два USB 2.0 від яких можна підзарядити телефон, GoPro тощо, комбінований аудіороз’єм, слот під microSD карту, та пару індикаторів. Під лівою рукою розміщені роз’єм живлення, один Type-C, HDMI та USB 3.1 від якого можна теж підзаряджати гаджети. Ну, not bad! При цьому зверніть уваги, що LAN-роз’єму для інтернету немає. Лише Wi-Fi.

Дисплей 15,6 дюймів, 60Hz, з роздільною здатністю 1920×1080 з TN-матрицею та антибліковим покриттям. І, власне, для мене це біль. Знаю, “Галя балувана” та ще й присліпкувата, тож задоволення від TN-матриці я не отримую ніколи від слова зовсім. На жодному ноутбуці чи іншому девайсі. Мені не вистачає яскравості та контрасту. Але якщо відкинути мій снобізм, то треба відмітити, що кольори на X509JP не сильно страждають відносно зміни горизонтального кута огляду, а от по вертикалі все трішечки гірше. Яскравості достатньо якщо викрутити її на 100%. Це класична ситуація для TN-матриць. Якщо ж ви не такі прискіпливі як я, то дискомфорту можете і не відчути. Над екраном сховалась вебка 0,3 мегапікселі. Робить фото та знімає відео у 640х480. Ну шо поробиш? Технології стрибнули вперед, а вебкамер на початку сторіччя наробили на всі 100 років. Тож треба кудись їх пхати. От в ноутах ми їх і бачимо.

За офіційними даними від ASUS, корпус та кришка ноутбука посилені додатковими вставками всередині. І це відчувається, по-перше, тим, що екран те теліпається і потребує помірних зусиль для відкривання та регулювання, а по-друге, це додатково вплинуло і на вагу ноутбука. Офіційно вага ноутбуків цієї серії в залежності від комплектації має бути не більше 1,8 кілограма. В нашому випадку вага дуже близька до цієї відмітки. Максимальна товщина 22,9мм.

Клавіатура майже повнорозмірна. Класична мембранка острівного типу. З купою функціональних клавіш. Найцікавіша з них знаходиться на F11 – натиснувши її можна зробити скрін та вирізати потрібний шматок зображення, який можна потім відправити другу в якомусь месенджері. Досить зручна штука. Всі кнопки підсвічуються білими світлодіодами, але досить нерівномірно. Навіть якщо увімкнути максимальний режим підсвітки видно, що її не вистачає. Кнопка увімкнення ноутбука заховалась серед інших клавіш у верхньому правому куті.

Тачпад великий, чутливий, працює без проблем. Але я його завжди відключаю. Бісить, коли під час роботи або грання, долоня чіпляє тачпад, в результаті чого або курсор кудись стрибає, або стріляєш хтозна куди. Тому завжди користуюсь мишкою.

Як я казав, конкретно цей ноут працює на базі відносно свіженького процесора Intel Core i5 – 1035G1 Ice Lake. 4 ядра, 8 потоків з базовою тактовою частотою 1GHz, але можна бустанути до 3,6GHz. Також в ноуті є і дискретна відеокарта NVidia MX330 на 2GB. На жаль всередині стоїть тільки SSD на 256Gb. Оперативки 8Gb з частотою 3200 MHz. На ринку є версії з SSD на 512Gb та 1Tb HDD, а також з i7 процесорами.

Головним героєм в цьому ноуті є, звісно, 10-ти нанометровий процесор Intel. Його особливістю є те, що він підтримує найновітніші технології такі як: Bluetooth 5.1, основною фішкою якого є функція визначення напрямку сигналу, що в свою чергу економить заряд аккумулятора гаджета та покращує передачу сигналів між пристроями; Wi-Fi 6, що має бути в кілька разів швидшим за попередників та має допомогти розвитку сфери інтернету речей. Сам стандарт має бути затвердженим вже цього року. Процесор Intel 10 покоління також підтримує прискорення штучного інтелекту завдяки технології Intel Deep Learning Boost. А також тепер в процесорах Intel є контроллер Thunderbolt 3, чого чекали дуже давно. Чому? Бо тепер цей порт можна додавати в будь-який ноут з таким процесором. А в свою чергу Thunderbolt 3 дозволяє передавати дані зі швидкістю до 40Gbit/sec або 5Gb в секунду, дозволяє під’єднати два 4К монітори або один 5К і при цьому виконувати роль купи інших старих портів. А ще можна під’єднати зовнішню відеокарту. Тож можна очікувати, що вже найближчим часов ми будемо бачити все більше ноутбуків зі все меншою і меншою кількістю портів, але з наявністю Thunderbolt 3.

Коротше кажучи процесор може майже ракети в космос запускати без сторонньої допомоги (а може і дійсно може) і при цьому коштує більше третини вартості цього ноута. Проте тут є одне але — процесор добрий та потужний як для подібного ноутбука, але сам ноутбук всі ці технології не підтримує. І тут виникає питання, а що ж тоді можна робити на цьому ноутбуці?

Зрозуміло, що всі базові робочі, навчальні та розважальні функції він виконує взагалі без напряга. Його більш ніж достатньо для того щоб дивитись відео в 4К 60fps та навіть монтувати ці відео. Нижче ви можете побачити скільки часу потребував рендер у Sony Vegas з різною роздільною здатністю. В першому випадку я використовував вихідні файли у 1080р, а в другому у 2,5К. Вважаю, що це дуже чудовий показник і велика заслуга процесора.

Рушаймо далі і доходимо до найцікавішого для нас з вами — іграм.

Я думаю, що можна не говорити про те, що такі ігри як Metro 2033 Redux, GTA Vice City, Disney Afternoon Collection, Козаки 3, Сталкер, GRIS, Half-Life 2, Mafia 2 та купа іншої чудової класики та сучасного оптимізованого інді ноутбук їсть та пережовую без жодних проблем, видаючи 40-60 fps.

Якщо взяти проекти побільше та з останнього десятиріччя (або їх ремастери), то маємо такі результат:

  • Sleeping Dogs Definitive Edition – 40-50 fps на середніх налаштуваннях та у 720р.
  • Saints Row 3 – 60 fps на середніх налаштуваннях та у 720р.
  • Rocket League (що вже стала безкоштовною) – 60 fps на високих налаштуваннях та у 720р.
  • BioShock Remastered – 60 fps на високих налаштуваннях та у 1080р.
  • Tomato Way 3 – 60 fps на середніх налаштуваннях та у 720р.

Переходимо до тяжкої артилерії. The Witcher 3: Wild Hunt – стабільні 30 fps на середніх налаштуваннях та в 720р. Правда процессор вже починає нагріватись до 90 градусів. Хоча таке було навіть на третіх Козаках. Dying Light та GTA V не зміг запустити, бо не вистачило місця на диску, і це ще одна проблема моделі. В CS:GO маємо до 90 fps на середніх налаштуваннях у 1080р. Якщо ще пограти з налаштуваннями то можна підібрати й краще. І по суті так можна сказати майже про кожну гру, яку я запускав.

Ну що я можу сказати? Це космічний результат як для бюджетного та, ще раз процитую, “універсального ноутбука початкового рівня”. Я очікував нормальних цифр в іграх з першої категорії, але навіть не сподівався, що зможу нормально грати у The Witcher 3, Sleeping Dogs тощо.

Вартість ASUS X509JP в українських магазинах складає +/- 19 000 гривень. І так, в цей момент одразу виникає питання, а це точно БЮДЖЕТНИЙ ноутбук? Подивившись на ринок ноутів з новими процесорами Intel, я зрозумів, що це дійсно одна з найдешевших моделей. Так, можна пошукати й інші варіанти з процами минулих поколінь та підібрати інші комбінації комплектуючих, але в конкретному випадку ціна виявилась досить ОК. Хоча знову ж, 19 000 гривень та формулювання “бюджетний ноутбук” якось не дуже підходять один одному. З іншого боку ми бачимо на що він здатен і сумнівів може стати менше, якщо цього вам як покупцеві цього буде достатньо.

Що ми маємо у підсумку?

ASUS X509JP, як виявилось, достатньо продуктивний та потужний ноутбук, не дивлячись на простий зовнішній вигляд. Мені відверто не подобається матриця та біла підсвітка на світлій клавіатурі. Моїм очам від цього боляче. Також явно не достатньо об’єму SSD. Це вирішується апгрейдом у вигляді додаткового SSD, але тоді постає питання гарантії, адже треба буде вскривати ноутбук. Можна знайти модель з SSD на 512Gb, але тоді і вартість ноута підросте гривень на 500.
У всьому іншому все достатньо не погано. Сам факт можливості нормально пограти та монтувати відео робить цей ноут універсальною машиною. І працювати можна, і подорожувати, і грати. Nice!

На цьому все!

Цікаво також:

  • Cougar Armor One Eva

    Огляд крісла Cougar Armor One Eva. Ніжніше не зустрічав

  • Maxxter TEO MAX

    Огляд електросамоката Maxxter TEO MAX #ҐеймериТежЛюди

  • SteelSeries Sensei Ten

    Повернення ЛЕГЕНДИ? Огляд мишки SteelSeries Sensei Ten

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Затягне і не відпустить — Огляд Balatro

90

Автор: Барлет Ярослав

balatro

Огляд Pepper Grinder

77

Автор: Барлет Ярослав

pepper grinder

ЗАМІНИВ МЕНІ ПК — Огляд ноутбука Acer Predator Helios 16 (PH16-71)

Автор: Володимир Бортюк

predator helios 16 review site a 01

Справжнє виживання — Огляд настілки Resident Evil 3: The Board Game

Автор: Владислав Папідоха

Resident Evil 3: The Board Game PlayUA

Шедевр в жанрі контролю територій — Огляд настілки «Ель Гранде»

Автор: Малютенко Михайло

Ель Гранде

Огляд Alone in the Dark (2024)

74

Автор: Владислав Папідоха

Alone in the Dark (2024)

Огляд фільму «Дюна. Частина 2»

Автор: Владислав Папідоха

Дюна. Частина 2 / Dune: Part Two

Справа життя і смерті. Огляд Banishers: Ghosts of New Eden

73

Автор: Володимир Вітовський

Banishers: Ghosts of New Eden