Перемога ховається за дощем. Другий етап Porsche Super Cup 2024

Друга зустріч учасників монокубку Porsche Supercup 2024 організованого КМАМК SimRacing відбулась 10 квітня на британському треку у графстві Норфолк. Трек, що колись був військовою базою США приймав у своїх боксах п’ятнадцятьох відчайдухів, які вирішили позмагатись один з одним на доволі непростому в керуванні автомобілі — Porsche 911 GT3 Cup (992) 2021.

Лідером попередньої зустрічі став Андрій Поздняков. Олександр Бородай відстає всього на чотири очки. Трійку лідерів закриває Олег Піцик. Цікаво відзначити, що кожен з учасників попереднього етапу отримав бали у загальний залік.

Загалом весняний Снеттертон був не дуже приязним. Пілотам довелось боротись не лише з автомобілем, але й з погодними умовами. Кваліфікація пройшла на дощовому треку. Дощ обіцяв зменшитись до початку перегонів, але збрехав.

Всю кваліфікацію не давав до себе наблизитись Юрій Кіт. Як тільки його відрив від пілотів ставав меншим однієї десятої, як він одразу покращував свій результат. І так продовж всієї кваліфікації.

В результаті цієї боротьби Юрій Кіт стартує з першого місця. За ним Олексій Бородай та Андрій Поздняков. Домінік Хорошавін, який доєднався до цього монокубку на другому етапі показує лише четвертий результат. П’ятірку закриває Олег Піцик. В чотирьох десятих від нього кваліфікувався Нікіта Шапошнік.

Що ж стосується інших пілотів, то їм трек дався не так легко і відставання від лідера складає понад секунду. Цікаво також і те, що перша трійка пілотів розділила між собою найкращі сектори кола у відповідному порядку.

Коло прогріву подарувало нам кілька сюрпризів. Так, Олег Піцик, стартував з боксів, замість стартової прямої. Причини цього залишились невідомими. Прогноз погоди не тішив своїми новинами – дощ мав тільки посилюватись. Наприкінці кола в боксах опинився і Євген Лазаревич. Гонка обіцяла бути напруженою й від того ще більш захопливою, от і зелений прапор.

Старт видався непростим, але всі пілоти показали найвищий рівень навичок, і першу половину кола їхали чисто. Однак у повороті «Нельсон», помиляється лідер гонки. Це призводить до контакту з Олександром Бородаєм та втратою позиції. У спробі ухилитись від зіткнення позицію втрачає і Андрій Поздняков.

Друге коло було сповнено напруженої боротьби. Андрій Поздняков та Домінік Хорошавін не втрачали можливості атакувати суперників. Не солодко довелось лідеру кваліфікації, адже після впевненої атаки його переслідувчів він опиняється лише на четвертій позиції. Помилка при проходженні одного з поворотів викинула Домініка Хорошавіна з боротьби за лідерство. Хорошавін опинився на восьмій позиції. Однак, до кінця гонки залишалось ще сорок хвилин. Снеттертон обіцяє нам подвійний прорив.

До кінця п’ятого кола з сімнадцяти пілотів, що вийшли на старт другого етапу залишилось лише п’ятнадцять. Поки спостерігали за тим як лідери обмінюються помилками і то під’їжджають одне до одного, то від’їжджають, ми не помітили як Юрій Кіт все ж не впорався з натиском від Нікіти Шапошніка і втратив третю позицію.

Прорив Олега Піцика. За перші п’ятнадцять хвилин змагання він вже встиг піднятись на дев’яту сходинку і приєднатись до групи Селіщева, Шумаріна та Панченка. Таке тісне розташування пілотів могло означати багато боротьби, але натомість означала зміну стратегії для Олега. Помилившись в одному з поворотів він вирушив на свій обов’язковий піт-стоп. Це робить його першим пілотом, який зробив обов’язкову зупинку.

Олег Піцик нарізав кола на порожній трасі, адже після виїзду з боксів, до найближчого суперника було понад десять секунд. Олексій Панченко скористався помилкою Андрія Шумаріна й підбрався ближче до лідера цього гоночного тріо.

На десятому колі напруження зросло і серед лідерів, адже Андрій Поздняков наблизився до Олександра Бородая. Ціле коло лідер тримав оборону, аж поки пілот на другій позицій не вирішив виконати свій обов’язковий піт-стоп. Це кінець. Тріо розпалось.

Олексій Панченко обійшов Владислава Селіщева, який з часом втратив і шосту сходинку. Після такого обміну позиціями Панченко п’ятий, Шумарін шостий, Селіщев на сьомому місці.

За тринадцять хвилин до кінця змагання почалась хвиля піт-стопів. Першими в бокси поїхали пілоти наприкінці топ-десятки. Одразу п’ять пілотів замінили гуму. Прогноз погоди обіцяв припинення дощу, що давало можливість заміну гуми на сліки. Цілком можливо, що першим, хто замінив дощову на сліки був саме Піцик.

Після виїзду з боксів його відставання від Євгена Лазаревича тільки зростало. Понад двадцять секунд відриву мав в своєму запасі пілот під номером двадцять два. Однак цей час суттєво зменшився перед серією піт-стопів і складав чотирнадцять секунд.

На п’ятнадцятому колі в боксах зупиняється і лідер гонки — Олександр Бородай. Заїжджаючи в бокси він ще не знав, що на виїзді втратить лідерство. Бородаю забракло всього кілька секунд аби не дати Андрію Позднякову прослизнути повз на виїзді з боксів.

Після серії піт-стопів почалась нова хвиля боротьби. Вочевидь гонщикам вистачило часу аби перевести подих і з новими силами повернутись на трек. Шапошнік втратив свою позицію, і його обігнав Домінік Хорошавін. Олег Піцик залишив позаду Андрія Шумаріна. Обидва випадки – чудові приклади безконтактної боротьби. Тим часом трек встиг підсохнути.

Вісімнадцяте коло видалось непростим для Андрія Позднякова. В результаті помилки йому довелось шукати альтернативну траєкторію на газоні, але цього було недостатньо для збереження позиції. Цим скористався Юрій Кіт і зробив найнеочікуваніше повернення до лідерства й пробув там до свого заїзду в бокси на двадцятому колі з двадцяти трьох.

Головним питанням останніх хвилин гонки було – чи встигне Кіт повернутись з боксів й залишитись в лідерах. Кажуть блискавка в одне місце не б’є, але не цього разу. Знову лідером стає Поздняков. Кіт все ще в боксах. Надто довгим видався піт-стоп. На трасу він повернувся лише п’ятим. До кінця змагання залишалось лише три хвилини.

Картаті прапори – гонка завершена. Результат фінальної гонки є таким: Андрій Поздняков вдруге перемагає на Porsche Supercup 2024, за ним Олександр Бородай, третім приїхав Домінік Хорошавін. На четвертій сходинці розташувався Нікіта Шапошнік. Юрій Кіт вимушений задовольнятись лише п’ятим місцем. Йому нажаль не вистачило часу, щоб повернути собі хоча б одну позицію.

Лідером, за результатами змагання та загального заліку, став Андрій Поздняков, з шістдесятьма двома балами. Олександр Бородай відстає від нього на вісім балів і є другим. Не дивлячись на те, що Олег Піцик фінішує сьомим, в загальному заліку він посідає третю сходинку.

Які сюрпризи приготує для вболівальників наступний етап можна буде дізнатись вже в середу, 17 квітня о 21.00 на YouTube-каналі bitlook. Дізнатись про всі актуальні події в світі українського симрейсингу, поспілкуватись з пілотами та знайти для себе напарників можна на Discord-сервері КМАМК SimRacing.

Аби ви не шукали що, як, де — залишаємо посилання на пряму трансляцію нижче:

До зустрічі на нідерландському автодромі Зандворт! Це має бути щось незабутнє!

© Олександр Шимків
Фото: Євген Сайко

Disqus Comments Loading...
Опубліковано
Андрій Присяжний