Під ялинку: Українські бренди та товари, які ви захочете подарувати #ҐеймериТежЛюди

Автор: Зімін Антон @AtorZN

У часи загальної глобалізації та легкодоступності будь-якого закордонного товару у вітчизняних магазинах ми, як правило, не задумуємось над тим, чи є в Україні локальний аналог. Чи є український виробник, що може дати нам не менш якісні речі або надати послуги високого рівня? У межах моєї улюбленої рубрики #ҐеймериТежЛюди я хочу вам розповісти про кілька цікавих представників українського бізнесу, що не тільки придумали щось своє (іноді навіть унікальне в світових масштабах), організували виробництво та всіляко розвивають економіку країни, а ще й несуть із собою щось більше, ніж просто купи-продай. Ну і, звісно, ще я вважаю їхню продукцію якісною і або вже користуюсь, або планую скористатись найближчим часом. Тому це максимально суб’єктивний ТОП, яким я хочу з вами поділитись. І сподіваюсь, що після прочитання та гортання фоточок вам щось припаде до душі.

Коли шкарпетки — не просто шкарпетки

Почати я хочу з бренду Dodo Socks, який уже 5 років виробляє для українського споживача шкарпетки та іншу текстильну продукцію. Я став їхнім клієнтом років зо три тому завдяки своїй дружині. Вона полюбляє вишукувати щось таке цікаве на просторах України. Мене в шкарпетках Dodo Socks ви можете бачити в багатьох оглядах, що є на нашому Youtube-каналі. Кілька років тому Dodo Socks вийшла на міжнародний ринок та почала продавати свою продукцію по всьому світу. Дизайнери Dodo Socks завжди в тренді, що допомагає їм регулярно розширювати свій асортимент. За останні два роки крім шкарпеток Dodo Socks почали шити та продавати яскраву нижню білизну, купальники, комбінезони та, звісно, маски. Куди ж без масок у цьому році? Але і цим вони не обмежуються. Ми з дружиною регулярно поповнюємо їхньою продукцією свої шафки та час від часу, тішимо новенькими парами щкарпеток своїх друзів та родичів. Виробництво знаходиться у місті Рубіжне (Рубіжанська панчішна мануфактура), а головний офіс — у Львові. Там же розташовано кілька їхніх фізичних магазинів, а ще один є в Києві. Окремим приємним для мене фактором є упаковка виробів цієї компанїі. А ще час від часу Dodo Socks влаштовує різні благодійні активності, що направлені на допомогу домашнім та диким тваринам.

Коли дерево може стати твоїм другом

Ще кілька років тому мені на очі потрапила незвична собачка, яка виявилася дерев’яною лампою-конструктором від FLAMPIC. Почитавши трохи, я зрозумів, що це молодий український бренд із невеличким виробництвом у Києві. Як і багато інших цікавих та успішних бізнесів в Україні, FLAMPIC почала своє існування, за словами власників, “з коридору орендованої квартири”. А зараз ці теплі дерев’яні собачки виробляються вже у власній майстерні. Видно, що власники шукають нові ідеї та завжди раді почути якісний фідбек від споживачів. Зараз на сайті FLAMPIC можна знайти нового друга дерев’яного песика — жирафу. Суть конструктора не змінилась, на відміну від зовнішнього вигляд тваринки. У виробництві використовуються лише екологічно чисті продукти, а в упаковці відсутній навіть пластик. Коли настане час, я все ж придбаю лампу-песика та, можливо, розкажу вам про неї більш детально.

Тепер я — частина братства

Пропоную повернутися до тематики комп’ютерних ігор. Хто з вас не знає серію Assassin’s Creed? А хто з вас не хотів би придбати іграшку за цим всесвітом? А якщо я скажу, що вона ліцензійна і виготовлена в Києві? Вже цікаво? Мені дуууже! Як з’ясувалося, цe фабрика WP Merchandise. Там виробляють фірмовий плюшевий мерч Dota 2 (Valve Community Build), Assassin’s Creed (Ubisoft), Mortal Kombat 11, DC Comics (Warner Bros.), а також SoulCalibur, Tekken, Dark Souls (Bandai Namco). Самі Асасини — це плюшеві дармовиси (брелоки), які можна легко причепити на рюкзак або на ключі. Вони достатньо великі (21 см заввишки), виконані дуже якісно та дивують своєю деталізованістю. Майже половина роботи з кожним персонажем на фабриці — це ручна праця. Звідки я стільки про це знаю? Бо я вже встиг потримати їх в руках та зняти зі своєю дитиною огляд всієї колекції — 8 героїв усіх попередніх частин франшизи Assassin’s Creed. Згодом колекція поповниться двома героями з останньої гри серії – Assassin’s Creed Valhalla. Що ще дуже дивовижно та важливо для мене — вся продукція є сертифікованою та ліцензійною. Можна сказати, що кожен шов на мундирі Коннора Кенвея або на каптурі Іві Фрай узгоджено з Ubisoft. Для мене це така ж магія, як і відповідний локалізований артбук Assassin’s Creed: Valhalla, що створювався в тісній співпраці з Ubisoft. WP Merchandise, як і попередні герої цього ТОПу, експортують свої іграшки за кордон, тому їх можна придбати в більшості країн світу. Також зовсім нещодавно вони відкрили свій магазин у Києві — FragStore, в якому поміж власної продукції продають офіційний товар та мерч Blizzard, Disney, DC, Ubisoft, PlayStation, Xbox, Bethesda та інших. Але це вже зовсім інша історія, і ми до неї ще повернемось.

Ням-ням

Чи любите ви варення? Я от дуже. Із самого дитинства. Але так вже сталось, що я виріс, а варення навколо мене стало в рази менше. Зрідка хтось із родичів може передати баночку малинового солоденького джему, і вона буде рік стояти “про всяк випадок”, щоби потім попити чаю, якщо хтось захворіє. Я не дуже люблю магазинні солодощі. Варення та мед в тому числі. Розумію, що на прилавках можуть стояти ті ж самі бренди, про які сьогодні йдеться мова в цьому імпровізованому ТОПі, але моє око навіть не дивиться в їхній бік. Але ж іноді так хочеться чогось “такого”, кисленького чи солоденького. Відчути, як у роті тануть чи пощипують краєчки язика справжні фрукти. І тут на допомогу мені та таким, як я, приходять крафтові джеми та варення від Jammo, виготовлені за домашніми рецептами. Дівчина та хлопець, які займаються цим — наші давні підписники. Вони талановиті люди з гарними ідеями та руками, які ростуть з правильного місця. Пара займається виробництвом джемів уже кілька років. Jammo — це можливість порадувати солодким подарунком не лише себе, а й близьку людину, в якому б місті України вона не знаходилась. Джеми та варення виробляються з натуральних продуктів, не містять консервантів та домішок. Ми не раз куштували продукцію Jammo. Айва+гарбуз та полуниця — наш із родиною вибір. А ще я чув історії про те, як по продукцію Jammo приходив сам Іво Бобул.

Поїли солоденького? А шапку наділи?

Якщо ви думаєте, що ми прощаємось з творчою парою майстрів з минулого абзацу, то ви помиляєтесь. Як я вже казав — їхні руки ростуть з правильного місця. І крім того, що вони займаються виготовленням варення та джемів, ще й в’яжуть теплі шапки, шарфи та мітенки під брендом MORVA . Із виробами MORVA взимку вас буде зігрівати шерсть молодого ягнятка чи зрілої грайливої овечки; ніжно пригорнеться шарфик із шерсті лами, альпаки чи гуанако; а особливим поціновувачам можуть зігріти руки рукавички із шерсті яка. Загалом, багацько виробів із різних видів шерсті та її поєднань. До літнього асортименту входять речі, в’язані із рафії — натуральної нитки, виготовленої з пальмових волокон. Під час створення всієї продукції від MORVA, якщо що, жодна тварина не постраждала. Правда, я не знаю, як майстри це перевіряють, адже виробництво базується у Києві, а таку кількість екзотичних тварин у місті я не бачив :)

ЕКО-трендів багато не буває!

Весь свідомий світ бореться за екологію і Україна — не виняток. Багато хто з виробників намагається знизити свої шкідливі викиди в атмосферу, зменшити кількість відходів тощо. А є ентузіасти, які зі самого початку працюють над тим, щоб екологічна ситуація в Україні покращилась. І зараз я говорю про бренд Bilka. Власниця підприємства заклала в свій бізнес ідею екосвідомості та просуває її в маси з дня заснування компанії у 2018 році. Серед товарів Bilka ви можете знайти еко-торбинки для фруктів та овочів, шопери для більш глобальних закупок, торбинки для змінного взуття, органайзери, еко-рюкзачки, торбинки для подорожей та багаторазові бахіли. З кожною посилкою клієнти отримують не лише свій товар, але й маленьку пам’ятку простих екозмін: інструкцію з сортування відходів, контакти пунктів прийомів вторсировини, правила використання масок тощо. Все це допомагає знизити масштаби використання пластикових пакетів та пакетиків серед населення України. Компанія заходить в масмаркети і там пропонує багаторазові товари. Bilka — єдина на сьогоднішній день компанія, яка представила багаторазові бахіли в аптечних мережах України. Завдяки цьому покупці мають можливість задуматись і зробити власний вибір. Моя родина дуже давно перейшла на світлу сторону. У нас купа еко-сумок та торбинок. І майже кожного разу, коли ми ходимо в магазини, ловимо на собі зацікавлені погляди. До нас навіть іноді підходять та питають: “А що це, і де таке купити?”.

Звісно, кожного року це все більше перестає бути чимось екзотичним завдяки тому, що і великий бізнес починає долучатись до еко-трендів. Частково це теж заслуга Bilka, адже крім власне виробництва, яке базується в Харкові, власниця компанії зі своєю командою проводить корпоративні майстер-класи, чим допомагає екотрасформуватись компаніям “старої школи”: працівників вчать сортувати відходи, знаходити нові точки еко-контакту зі споживачем тощо. Цього року компанія зробила акцент на виготовленні корпоративних екоподарунків. Більше 60 компаній України обрали не лише звичні сувеніри на свята, але й дали можливість клієнтам та партнерам стати частинкою масштабних змін і за допомогою торбинок, сумок чи бахіл робити власні маленькі екокроки. Також Bilka не стоїть осторонь і в моменти важких соціальних обставин. Наприклад, навесні, на початку першого локдауну, коли країну почало штормити на хвилях паніки і з аптек та прилавків зникли антисептики та маски, частину виробничих потужностей компанії було перекинуто на виготовлення багаторазових масок, в тому числі із сировини, яку збирали волонтери. Можна було відправити свої залишки різних тканин прямо на виробництво, що ми з дружиною свого часу і зробили. Власне, так ми і познайомились із цим брендом і хочемо звернути вашу увагу на нього. Можна багато розказувати про активність засновниці Bilka та її компанії, однак простіше підписатись на їхні соцмережі :)

Конструктори, що дивують

Наостанок я вирішив залишити важку артилерію. Причому в прямому сенсі цього слова, бо серед їхньої продукції є навіть танк! Time for Machine — це український стартап, за кермом якого стоїть людина, що таких стартапів запустила вже декілька. Компанія була створена у 2017 році і спеціалізується на унікальних конструкторах з металу та дерева. Ці вироби містять чимало рухомих деталей та механічні або електричні приводи. Такі металеві конструктори не мають аналогів в світі. Всі розрахунки, ідеї та проектування відбуваються в офісах України. Фінальна частина виробництва теж. Серед продукції Time for Machine ви можете знайти яскраві ретро автомобілі, неймовірно стильний потяг та бойову машину, що відсилають нас до Syberia та Battlefield 1, космічний шатл, мотоцикл, неймовірний бомбардувальник та багато іншого.

Дерев’яні конструктори, у свою чергу, вже повністю виготовляють на території України. Серед них є версії з механічними та електричними “двигунами”, що рухають дерев’яні автівки вперед. Продукція Time for Machine продається по всьому світу. Ще б пак! У мене, звісно, в голові все це одразу асоціюється з дитинством, коли в магазинах продавали пластикові чи паперові набори, з яких можна було збирати військову техніку, зорельоти із “Зоряних Війн” тощо. А тепер настав час дерева та металу! Не відкидаю планів зібрати на стрімі якийсь із цих конструкторів. Задивляюсь на бомбардувальник, але здається він занадто складний. Час покаже.

Спритність рук та пальців

Усе життя я щось кручу в руках. У школі та університеті це були ручки та олівці. Зараз весь час кручу телефон: як жоден з них ще не розбився за стільки років — для мене загадка, але нехай так і залишається. Потім, як ви пам’ятаєте, був бум спінерів. І ось, здається, настала нова ера — ера магнітних кілець FinGears. Це не менш дивна штука, ніж спінери, але в них є щось цікаве. Як мінімум те, що їх придумали та сконструювали теж в Україні. Ідейний натхненник та, як модно зараз казати, трендсеттер — та ж сама людина, що і у конструкторів Time for Machine. Я ж говорив, що стартапи — це, судячи з усього, сильна сторона власника бізнесу :) Повний виробничий проходить в Україні. Команда, що працює над розвитком FinGears також придумує й трюки, що можна робити з цими кільцями. Думаю, що як мінімум для дитини це непогана іграшка. Але я б теж покрутив би таке в руках. Бо як ви зрозуміли, круть-верть — то моє все.

Так, звісно, в Україні є ще багато крутих брендів та просто поодиноких майстрів. І я із задоволенням про них розповім у майбутньому. Найважливіше, що я хотів донести цим матеріалом — це те, що дуже часто ми з вами недооцінюємо те, що є в нас. Ми завжди хочемо щось “звідти”. Але буквально в сусідньому місті, а може навіть в сусідньому будинку, сидить якийсь майстер чи майстриня та робить дивовижні речі, які можуть бути на кілька рівнів кращими, якіснішими та красивішими за модні штучки з-за кордону. Так, це поки що не дуже відноситься до високотехнологічного виробництва, але в тому, що можна придумати своєю головою або зробити своїми руками, з українцями всім ще варто буде поборотись.

Лишайте свої коментарі та пишіть, що думаєте про подібні матеріали на нашому порталі. Мені це важливо. Дякую та з прийдешніми вас святами!

Також цікаво:

  • Добірка коміксів, які варто дарувати на новорічні свята

    Під ялинку: Добірка коміксів, які варто дарувати на новорічні свята

  • Світ гри Ghost of Tsushima

    Під ялинку: Україномовні артбуки за хітовими іграми

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Українці створили власний бренд кокпітів — Okuni Seats

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.okuni seats 3

SteamWorld Heist 2, Antonblast, Cat Quest 3 — Підсумки квітневого Indie World

Автор: Барлет Ярослав

steamworld heist 2

Перемога ховається за дощем. Другий етап Porsche Super Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

Тяжкі будні єнотів — Інтерв’ю з розробником української гри Twilight Tails

Автор: Єрмаков Кірілл

Twilight Tails

Новачки рвуться в бій. Як пройшов другий етап Warm Up League Spring Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 03 26 21 48 09

Відродження класичного турингу. Огляд першого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

5

Цікавинки, які ви могли пропустити в сюжетному трейлері Star Wars Outlaws

Автор: Микола Єрьомін

Виклики та рішення для каркасного будівництва в холодних кліматичних умовах

Автор: PlayUA

house 01 01