Супермен Генрі Кавілл

Що пішло не так із Суперменом Генрі Кавілла

Автор: PlayUA @playua

Це матеріал від дописувача. Авторську орфографію та пунктуацію збережено.

Британський актор Генрі Кавілл із щирим оптимізмом дивився на власне майбутнє у ролі Людини зі Сталі. Проте нинішнє положення справ залишає багато питань. Вперше актор зіграв Супермена у фільмі “Людина зі Сталі” 2013 році. Тоді  він обігнав Джо Манганьєло та Метью Гуда. Хоча фільм і отримав прохолодні відгуки від глядачів та критиків, касові збори дозволили замислитися над продовженням.

Гадаємо, що не варто казати, що було далі. Критики знищили “Бетмена проти Супермена”, хоча режисерська версія була на голову вище театральної. Після цього провал із “Лігою Справедливості”. Бетмена у виконанні Бена Аффлека перезагрузили, а багато акторів франшизи заявили, що більше не будуть брати участь у Кіновсесвіті DC. Фанати почали бити на сполох: невже і Генрі Кавілла буде чекати такий вердикт?

Все не так однозначно. Герой повернеться у “Лізі Справедливості” від Зака Снайдера, а потім буде з’являтися у інших проектах DC Extended Universe (DCEU) – про це заявили представники Warner Bros. Про другий сольний фільм поки що ніяких новин нема. Ситуація буде схожа на Галка та Кіновсесвіт Марвел. Але Disney просто не володіє правами на персонажа, тому велетню доводиться фігурувати лише у кросоверах та сольниках інших персонажів. Із Суперменом же просто не знають, що робити.

У Warner Bros. ніколи не розуміли, як підступитися до Супермена

Гарна спроба змінити статус-кво персонажа у DCEU провалилася. Зак Снайдер, режисер “Людини зі Сталі”, зробив Кларка Кента цинічним та жорстким. Глядачі не були готові, що символ надії буде настільки темним, а у кінці ще вб’є головного злодія, що дуже корелює із уособленням героя. “Бетмен проти Супермена” подвоїв ефект, адже бачення режисера не змінилось. Хоча Снайдер і заявляв, що такий шлях потрібен, аби у майбутньому привести Супермена до традиційної моделі, все пішло шкереберть. Постановнику не дали завершити сюжетну арку героя, тому прийнято вважати, що Супермен Снайдера, як персонаж, не “вистрілив”. Можливо, якби ми побачили повний творчий задум Снайдера, то щось би змінилося. Проте неможливість босів визначитися із вектором розвитку залишається проблемою.

Генрі Кавіллу нема що грати

Окрім критики у бік морального компаса Супермена, вважають, що Генрі просто не отримав акторської роботи. Кавілл – гарний актор, який зміг впоратися із роллю Геральта у серіалі “Відьмак”. З візуальної точки зору до нього у ролі Супермена не причепитися – він власний та могутній герой, який відмінно вписується в роль ватажка Ліги Справедливості. До того ж його статура чи не найточніше передає рельєф Супермена як героя.

“Людина зі Сталі” намагалася дати глядачам складне та деталізоване зображення Кларка Кента, який намагається звикнути до власної відповідальності перед світом. Фільм фокусувався на подіях, які зробили Супермена таким, який він є . Театральна версія “Бетмена проти Супермена” взагалі забила на цей вектор та використовувала героя тільки у якості сюжетного ходу. Ultimate Edition від Зака Снайдера виправив цю ситуацію та Кавілл отримав більше роботи. Але для “Ліги Справедливості” Супермен був не підготовленим. Здається, що Снайдера більше цікавила робота із Бетменом, аніж продовження сюжетної історії Супермена. Момент із смертю останнього є драматичним, але те, що показали у театральній версії “Ліги Справедливості”, втоптало цю лінію у багнюку. Віримо, що Снайдер краще покаже повернення культового героя із мертвих в своїй версії фільму, яку мають нам показати вже у березні 2021. На виході ми отримали не Супермена як маяка оптимізму та надії, а цілком спустошеного та нерозкритого героя.

Супермен – жертва поганого планування

Снайдер сказав, що історія Супермена, за його оригінальним задумом, розгортатиметься у п’яти фільмах. Тобто, це “Людина зі Сталі”, “Бетмен проти Супермена” та трилогія “Ліги Справедливості”. Здається, що для сиквелу Супермена місця взагалі не знайшлося. Але тут не все однозначно.

Зак говорив, що “Ліга Справедливості” почне преображати персонажа у того, до якого звикли всі фанати коміксів. Можливо, що друга частина “Людини зі Сталі” мала продемонструвати вже оновленого та класичного супергероя, який зміг перемогти Думсдея та Дарксайда. До того ж Снайдер тяжів до показу Супермена-тирана, якого нам показали у дилогії ігр “Injustice”. Усвідомлення того, що він стане таким у майбутньому, вдарило Кларка немов обухом по голові. Але це не підтверджена інформація, а наші думки.

Вуса та “Марта”

Якби Зак Снайдер тоді, у 2017 році, закінчив фільм самостійно, то хто знає – можливо, він би переміг своїх затятих критиків. Він обіцяв фанатам захоплюючу зміну характеру Супермена протягом трьох фільмів, які наблизили би його до версії Людину Завтрашнього Дня. Версія Відона не тільки відправила ці думки на звалище, а ще й провалилася через погано вирізані, за допомогою CGI, вуса актора. Це стало інтернет-мемом та великим соромом для Супермена у DCEU.

Сцена із Суперменом у “Бетмені проти Супермена”, коли він просить Бетмена врятувати Марту, мала стати потужним драматичним моментом стрічки. Але більшість глядачів не тільки не оцінили це, а й зробили інтернет-мемом. Вже тоді Супермен асоціювався із “Врятуй Марту”, а не із надією та безмежною силою.

Також архетип Супермена у DCEU знищили вуса, мультяшна графіка та воскресіння Супермена у фільмі 2017-го року.

Правда останні заяви босів Warner Bros. тішать — у майбутньому ми побачимо більше Супермена. Хто знає, може і до другого сольного фільму доживемо ;)

Автор: Микита Гапонов

Якщо ви маєте бажання опублікувати в нас свою статтю, надсилайте її на [email protected].

Останні статті

На що подивитись у піксельному “Сільпо” у Вінниці

Автор: Микола Єрьомін

Acer представляє новий захищений ноутбук і планшет з лінійки ENDURO Urban

Автор: Віталій Тарнавський

Жахливо і водночас прекрасно: як зображають постапокаліпсис у іграх

Автор: Сергій Мельник

Як мисливець на драконів та місячна принцеса лотоси рятували: огляд аніме «DOTA: Кров Дракона»

Автор: PlayUA

DOTA: Кров дракона / DOTA: Dragon's Blood

5 найяскравіших героїнь у відеоіграх за версією PlayStation

Автор: Віталій Тарнавський

Редакційні мандри у віртуальну реальність з Injoy VR

Автор: PlayUA

Injoy VR

Ґеймерський звук виходить на новий рівень — нові навушники від AOC

Автор: Віталій Тарнавський

Кошмари, яких ви так боїтеся… Враження від Little Nightmares II

Автор: PlayUA

Little Nightmares II

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: