TES V Skyrim — найкращі моди #1. Requiem.

Автор: Микола Орос

Я помилявся. Я дуже-дуже сильно помилявся, розхвалюючи три роки тому The Elder Scrolls V: Skyrim у своєму огляді. Ну що тут скажеш? Молодим був і наївним. Та і гра справляла добрячий “вау”-ефект, через що її було дуже важко критикувати.

Але минули роки, Скайрим було пройдено і перепройдено, дія “вау”-ефекту минула, а їй на заміну прийшов більш тверезий погляд на гру. І цей погляд значно відрізняється від того першого, у 2011 році. Як би не вихваляли Skyrim оглядачі, він, все-таки, є грою доволі посередньою. Як для ролівки у світі Древніх сувоїв, Скайрим має доволі вбогий сюжет (дракони й вікінги – чи існують ще більш клішовані кліше?), поганеньку гру акторів (згадайте лишень награний акцент ніпів-нордів), і пошматовану рольову систему (три характеристики? Серйозно? Та у Diablo їх більше, а це навіть не ролівка!). Не кажучи вже про те, що увесь світ обертається довкола героя: рівень монстрів та знайдений лут завжди відповідають прокачаності Змієборця.

На щастя, ігри серії TES вже давно приваблюють армії любителів створювати модифікації. Відтак і для Skyrim було створено тисячі різних модів: корисних і не дуже. Провівши чимало часу тестуючи різні моди, я, здається, підібрав саме ту комбінацію, яка здатна оживити і збагатити світ гри, покращити ігролад, і взагалі зробити гру цікавішою. Пропоную вам огляд найкращих модів, які перетворять Скайрим на цікаву і гарну гру, яка не раз кине вам виклик. У цьому переліку моди буде посортовано за їхньою мастхевністю. Себто почнемо із найбільш необхідних модифікацій і закінчимо косметичними, без яких можна і обійтися.

Частина 1. Requiem.

Requiem

Автор: ogerboss

Ооо, Реквієм. Вже й не уявляю собі гри у Skyrim без тебе, королю всіх модів. Метою Requiem було повернути ті елементи ігроладу попередніх частин серії (особливо TES III Morrowind), які розробники усунули з гри задля зручності усіляких нубів. Перше, що ви помітите, встановивши Requiem, – це те, наскільки всі дії героя стали прив’язаними до зеленої шкали витривалості. Пригадуєте, як у Morrowind витривалість витрачалася на всі дії героя, як то біг, стрибки та удари, а не тільки на спринт? Так от, відтепер так само буде у Скайримі. Змієборцям доведеться запасатися витривалістю аби могти довго махати мечем, плавати, чи натягувати тятиву лука.

Окрім цього, Requiem узалежнює кожну дію героя від перків. Немає перка у гілці “Алхімія” – забудьте про створення зілль чи отрут. Не вклали очок у “Важку броню” – то не вдягайте її, інакше вичерпаєте запас сил, пройшовши десять метрів. Пошкодували перка на “Злам замків” – не сподівайтеся могти відкрити скриню наприкінці підземелля. Таким чином гра спонукає героя обрати клас, як у попередніх іграх. Звісно ж, перки можна розкидувати на власний розсуд, спеціалізуючи персонажа як завгодно.

Самі ж дерева навичок зазнали суттєвих змін. Відтепер герой стартує із п’ятьма очками у кожній навичці, яка не є основною для його раси (в оригінальній грі кожний Змієборець мав усі навички прокачані до 15, а расові – до 20 чи 25). Спосіб, у який герой прокачує скіли, було трішки змінено: навичка “Легкої броні” (або, “Ухилення”, як вона тепер називається) качається постійно, доки Змієборець ходить та бігає, вдягнувши легкі обладунки.

Розпочавши нову гру, ви помітите, що у героя є три очки перків, які допоможуть обрати стартову спеціалізацію. Самі ж описи перків змінилися докорінно. Тож замість чогось на кшталт “Ваші вогняні кулі наноситимуть на 15 більше пошкоджень”, тепер опис перків більш нагадуватиме ролівку і виглядає десь так: “Ваші вогняні кулі підпалюють ворогів, через що ті намагатимуться втекти в агонії від плавлення шкіри”.

Requiem - Destruction

Кожний вкладений у ту, чи іншу навичку перк буде помітно впливати на ігролад. До прикладу, один із перків у гілці “Лучник” дозволяє значно швидше натягувати тятиву. А розділення гілки “Одноручна зброя” на підгрупи “булави”, “сокири” й “мечі” дозволить спеціалізувати вашого воїна на володінні улюбленим видом зброї. Дерево “Красномовство” було поділено на дві частини. Одна з них має  стандартні перки для красномовців, що дозволяють вигідніше торгувати, або ж перевдягатися, прикидаючись членом одної з фракцій. Друга частина “Красномовства2 відтепер відповідає за ефективність вигуків.

Наступною важливою фішкою Requiem є те, що вороги й лут більш не прив’язані до рівня героя. Відтепер у підземеллях та інших локаціях можна буде зустріти як невмілих бандитів, так і дуже потужних лордів-вампірів, з якими герой-початківець не матиме жодних шансів. Те ж саме стосується сильних ворогів: вовкулак, драконів та відьом. Це зроблено для того, аби гравці не почувалися всевладними супергероями із самого початку гри. Крутий лут захищатимуть дуже могутні вороги, а тому найкращі предмети у грі буде не так легко знайти.

Requiem – це мод, спрямований у першу чергу на посилення відчуття важливості відігравання ролі. Тож багато аспектів гри стануть складнішими заради того, аби гра відповідала канонам світу. До прикладу, мод змінює систему взаємодії гравця із вівтарями богів. Відтепер боги даватимуть благословення із суттєвішими бонусами благочинним героям. У кожного бога є свої вимоги, задовольнивши які Змієборець зможе отримати недоступне раніше благословення. Злочинців ж боги презирають – якщо ви полюбляєте цупити предмети, чи нападати на нейтральних ніпів, то боги відвернуться від вас, і не почують ваших молитов.

Requiem змінює цілу низку інших елементів гри: чарування заклять, характеристики предметів, властивості зілль, поведінку ніпів і монстрів, бої з драконами, крафтинг … Всього й не перелічиш. Якщо ви вже пройшли Скайрим кілька разів і бажаєте нових відчуттів, то Requiem – це мод саме для вас. А якщо ви плануєте вперше пройти гру, то все одно не полінуйтеся встановити цей мод. Без нього є ризик занудьгувати.

А з якими модами граєте ви? Чи стала якась модифікація для вас справжнім одкровенням, яке змусило знову сісти за Skyrim?

P.S. Requiem – мод, який впливає на чимало аспектів гри. Відтак, аби не “зламати” собі проходження, не забувайте про патчі сумісності. Такі патчі можна знайти тут,  тут, і тут. Декотрі елементи Requiem можуть видатися вам занадто складними (наприклад, невидимі і дуже потужні істоти, яких можна іноді зустріти). Якщо вам хочеться уникнути цих елементів, то радимо встановити Requiem Plus та Requiem – Blessings Ignore Crime (аби могти отримувати благословення божеств навіть після скоєння злочинів). А якщо вам потрібна допомога з питань встановлення чи налаштування модів, то не соромтесь звертатися до мене через Steam.

Наступна частина

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Скільки пива на день корисно пити

Автор: PlayUA

beer 03

ГІ*НО: враження після проходження Skull and Bones

Автор: PlayUA

Skull and Bones

10 найкращих серіалів для підлітків на Netflix

Автор: Анна Колінчук

сексуальне виховання

Warm Up League Spring Cup повертається! Розповідаємо, як пройшов перший етап

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 03 11 22 25 41

Ігрові ноутбуки з Intel 14-го покоління. Predator Helios Neo 16/18 вже в Україні!

Автор: PlayUA

predator helios 16 18

Грайте DayZ разом з українською спільнотою OutLife

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.dayz

Сучасна українська анімація: Досягнення та перешкоди на шляху творчості

Автор: Катерина Базуліна

універ чупарського

В Україні відбувся кіберспортивний турнір для студентів ВНЗ

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.cs2 турнір

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: