Українських фільмів на Netflix стає все більше!

На Netflix української кінопродукції наразі обмаль: одна документалка, один комедійний серіал і один авторська стрічка. Утім, ситуація поступово змінюється — каталог сервісу поповнили ще 2 художні фільми: кримінальна драма “Дике Поле” (2018) і комедія “Бурштинові копи” (2021).

Варто зауважити, що ці фільми наразі доступні, лише якщо у вас стоїть українська мова інтерфейсу, бо в них нема жодного озвучення, крім українського. Скажімо, той же “Носоріг” Олега Сенцова не страждає від подібних обмежень, бо має англомовне озвучення.

Сподіваємося, це лише тимчасова незручність, і згадані стрічки теж згодом будуть озвучені різними мовами, бо з українським кіно слід знайомитися не лише українській аудиторії.

“Дике Поле” Ярослава Лодигіна — це досить вільна екранізація роману Сергія Жадана “Ворошиловград” (що було погоджено з письменником) про молодого парубка, який повернувся в рідне містечкоі змушений боронити стару сімейну бензоколонку від рейдерів. Відгуки на фільм свого часу коливалися від нейтральних до злегка негативних, залежно від толерування глядачами уржику та російської мови (яких тут багато). Зате операторська робота й показаний колорит Донеччини отримали чимало теплих слів від глядачів.

“Бурштинові копи” Аліни Бухтіярової — комедія про столичого поліцая, якого перевели в село на Житомирщині, де йому тепер доведеться знайти спільну мову з місцевими мешканцями, а згодом і подолати Бурштинового Барона. Якщо назва “Мамахохотала” вам щось каже, то ви вже приблизно знаєте, чого вам чекати від цього фільму. А якщо ж ні, то просто знайте, що в “Бурштинових копах” знялася Аліна Паш.

Звісно, такий вибір багато кому може здатися дивним. Мовляв, ну окей “Дике поле”, але чого саме “Бурштинові копи”, якщо поруч є “Мої думки тихі”, “Стоп-Земля”, “Безславні кріпаки” абощо? Можливо, це бажання дистриб’ютора випускати фільми різножанровими парами, щоби показати різноманіття українського кіно.

Ну і стосовно згаданих стрічок (та багатьох інших) — вони теж із великою ймовірністю з’являться на Netflix, якраз-таки для забезпечення цього різноманіття. Просто готуйтеся, що це траплятиметься з певним інтервалом, бо на прикладі того ж “Носорога” видно, що між купівлею прав і появою на Netflix може пройти 3 місяці, якщо не більше.

Disqus Comments Loading...
Опубліковано
Олег Куліков