Відсипали на решту: Стан ігрового розділу Netflix у першій половині 2022 року

З моменту запуску розділу з іграми на Netflix пройшло близько півроку (у тому числі в нашому регіоні) і я вирішив оглядово пробігтися переліком доступних ігор та останніми новинами по темі, щоб зафіксувати чинний стан справ. Враження поки змішані.

Спочатку нагадаю, що, в другій половині минулого року, Netflix включив до своєї підписки невелику бібліотеку мобільних ігор. Ви можете безкоштовно скачати їх на свій пристрій та грати, поки підписка активна. Навіть паралельно з переглядом фільмів чи серіалів на Netflix.

Ця пропозиція не унікальна у своїй категорій. Google і Apple мають альтернативні підписки, що дозволяють отримати доступ до порівняно широкої бібліотеки прискіпливо відібраних мобільних ігор. Вони коштують приблизно стільки ж і дають доступ до в рази більших ігрових бібліотек, та Netflix на даному етапі дає ігри в догрузок до основної послуги, вважай задарма. Тоді як в Google Play Pass чи Apple Arcade це єдина послуга.

Зараз бібліотека Netflix нараховує 17 ігор, десь половина ультра-казулаки, ще половина непогані за першим враженням інді. Не всі ігри ексклюзивні для платформи, але частина так. І, що цікаво, хоч ви й качаєте їх зі звичної для платформи крамниці (Google Play Market або App Store), через пошук вони не знаходяться.

Брак проєктів це проблема з якою зіткнулися й конкуренти платформи: Apple Arcade та Google Play Pass. Якщо дивитися за динамікою поповнюваності сервісів новинками, то помітно, що вже за рік після релізу він сильно впав. Ба більше, у топах обох сервісів переважно популярні проєкти минулого і доволі мало ігор останніх трьох років. Тож проблема регулярної якісної наповнюваності ігрової мобільної підписки поки ніким не вирішена.

Частина проєктів у бібіліотеці Netflix це щось за відомими франшизами Netflix чи партнерів (League of Legends, Stranger Things тощо), та зараз це незначна частина. Варто сказати, що за першими враженнями ігри зроблені добре. Що три-в-ряд, що попади-мʼячиком-в-лунку — виглядають і граються приємно, це не копійчані цяцьки з генератора асетів.

Варто звернути увагу й на те, що більшість тайтлів мають українську тестову локалізацію. Це шалено приємно та круто.

Stranger Things 3

Особливо вразила Stranger Things 3, бо виглядає і грається як трішки прокачані ігри з кнопкових телефонів. Давно забуте відчуття.

Поки що ігри десь глибше на головній. Не геть в дупі, але й в ТОП-5 чи перші 2 екрани вони не потрапляють. Залишає враження, що зараз на них не хочуть акцентувати увагу. Можливо, бо мало.

За ці півроку, Netflix встиг придбати кілька невеликих ігрових студій для розширення номенклатури і поки від них мало чути. Особисто я чекаю на анонси від творців Oxenfree — Night School Studios. У них виразний візуальний стиль, який мені подобається. А ще кажуть, що історія в Oxenfree класна, та цього я не можу підтвердити. Зокрема тому, що попри існування порту гри для мобільних платформ, у бібліотеці Netflix вона так і не зʼявилася.

Oxenfree

Останні чутки стверджують, що Netflix активно працює над тим, аби до кінця року ігор в бібліотеці було вже 50. Ймовірно, десь восени почнуть активніше рекламувати цю особливість, тоді вернемося глянути знову.

Поки ж ігрова бібліотека Netflix це приємний бонус на здачу. Вона крихітна, про неї мало хто знає через брак реклами і ми все ще не отримали жодної відкритої статистики по темі. Втім, розважитися вечір або другий, ліниво розглядаючи її наповнення, можна.

А чи знайомилися з цими іграми ви?

Disqus Comments Loading...
Опубліковано
Владислав Папідоха