Новини

VR здатне працювати як знеболювальне, довели польскі вчені

Для того щоб поставити страшний діагноз — рак сечового міхура (або ж його виключити) лікарі піддають пацієнтів досить некомфортній та навіть болючій процедурі яка називється цистоскопією. Зазвичай цю проблему вирішують комбінацією двох різних видів анестезії, але це само по собі не дуже безпечно, тож група дослідників з Вроцлавського медичного університету на чолі з доктором Войцехом Краєвським придумали і експериментально довели радикально новий метод, полегшивши операцію за допомогою VR-шоломів.

Як повідомляє EurekAlert!, на конгресі Европейської асоціації урології було презентовано дослідження, в рамках якого 103 пацієнти у віці від 66 років проходили цистоскопію під лише  місцевою анестезією, але “гуляючи” місцинами Ісландії за допомогою віртуальної реальності. Результат приголомшливий — рівень болю таких пацієнтів був суттєво нижчим за контрольну групу і, хоч випадків запаморочення й нудоти було трохи більше, пацієнти радше погоджуються на такий побічний ефект, ніж тривалий “відхід” від анестезії.

Пацієнти повідомляли про менший рівень болю, що також підтверджували наші спостереження їх досвіду. VR однозначно є опцією щодо зменшення болей у цистосокпії і наразі ми вивчаємо чи матимео воно такий самий ефект у інших медичних втручаннях, включно з літотрипсією для зламу каменів у нирках та біопсією простати.

— підсумував Краєвський.

З власного досвіду можу додати, що певний заспокійливий і навіть знеболювальний ефект подекуди має навіть споглядання людини зануреної у віртуальну реальність зі сторони. В моєму особистому випадку це підтвердилось стрімами нашого Антона Зіміна з проходженням Half-Life: Alyx.

Disqus Comments Loading...
Опубліковано
Микола Єрьомін