«Зерно життя»: Автор скульптури «Серце Азову» виграв грант Українського Культурного Фонду

Мама загиблого Владислава Литвиненко із полку Азов, Віра, звернулася до коваля Талісмана з проханням вкарбувати у металі всю біль, надію та любов до наших героїв. Створенням двометрової скульптури, митець бажав дати змогу кожному українцю віддати пошану нашим героям, відчути себе частиною нескореної нації. Талісман розробив мініскульптуру «Серце Героя Азову», яка була присвячена особистій пожертві кожного з азовців. Мінікопія увійде до бронзової колекції «Grain of Life» та можливо кожен воїн буде мати саме своє іменне серце героя азову.

Сталеве серце Азову» відкрито на фотовиставці «Полк «Азов» – Янголи Маріуполя»  м. Київ, та є символом, який покликаний підтримувати образ українського військового, як героя сучасності. Ми повинні завжди пам’ятати про їхню жертву, і ця скульптура – нагадування про тих, хто віддав своє життя, захищаючи кожного з нас.

Скульптура «Серце Азову»

«Grain of Life» (у перекл. з англ – «Зерна життя») – це присвята всій Україні та українцям, які демонструють непереможність та нескореність нашого народу. Кожну вільну хвилину, в перервах від волонтерської роботи, – коваль Талісман приділяв виготовленню скульптур. За допомогою 3D моделювання, Талісман створив цифрові артоб’єкти. У серпні коваль закінчив роботу над першою скульптурою та розмістив інформацію про витвір у соцмережах. І одразу отримав пропозицію прийняти участь у виставковому проекті у Нью-Йорку. 

Це стало поштовхом для пошуку можливостей, щоб втілити проект у життя. Мої колеги з організації “Національна спілка митців з художнього металу” запропонували подати заявку на грант Українського культурного фонду.

Сьогодні Талісман – один з 32 стипендіатів програми «ЛОТ 5. Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності» Українського Культурного Фонду. А це означає, що коваль отримає підтримку для реалізації своєї ідеї – колекції бронзових скульптур «Зерно життя». У рамках гранту, митець створить від трьох бронзових скульптур. Кожна з них – має стати транслятором позитивних ідей і через мистецтво впливати на зміцнення морального духу українського народу. 

Я впевнений, що отримавши стипендію від УКФ – я зможу створити дійсно потужний мистецький проект і, приклавши максимум зусиль, зробити свій внесок у національну скарбницю культури. Кожна мистецька робота повинна торкатися душі, мати глибині зв’язки з історією та дарувати надію на квітуче майбутнє», – підкреслив митець.

Створений ковалем Талісманом ніж «Алігатор»

Робота та ресурси Кузні Талісмана, з першого дня війни і до сьогодні, направлені на підтримку Збройних Сил України. Коваль зауважує, з 24 лютого він об’єднав спільноту ковалів з Дніпра, аби забезпечити захисників протитанковими загородженнями, будівельними скобами та іншими металевими виробами для облаштування позицій. 

Я пам’ятаю як ми працювали декілька ночей без сну. Ситуація змінювалась і запити військових теж. Саперні кішки, печі для приготовування їжі та обігріву, конструкції, резервуари з водою. Кожен візит хлопців до мене – це нова історія про жахіття, силу нашого духу, боягузтво ворога. Емоції переповнюють і кожного разу ти відчуваєш, що хочеш зробити щось визначне. Адже саме мистецтвом я  теж можу зробити великий внесок у нашу спільну Перемогу.

Талісман за власною унікальною розробкою спроектував та виготовив також армійський тактичний ніж. Не один десяток таких – вже передали через волонтерів на фронт. Виготовляли їх із броні ворожого гелікоптера. Та не дивлячись на, здавалося б, важкий метал – кожен ніж вийшов легким, міцним та комфортним. Сам Талісман охрестив свій виріб «Алігатором». 

Сьогодні, озираючись на тони металу та тисячі годин присвячених обороні країни, Талісман черпає нові сили аби й надалі тримати свій ковальський фронт –  у словах вдячності від захисників.

Фото коваля Талісмана

Disqus Comments Loading...
Опубліковано
Владислав Папідоха