Звідки в гаражі вогкість і як ефективно її позбутися

Звідки в гаражі вогкість і як ефективно її позбутися? Підвищена вологість у гаражах, зокрема підземних, — серйозна проблема, яка може завдати шкоди не тільки автомобілю, а й здоров’ю господарів котеджу. Вологе повітря сприяє появі іржі на металевих деталях машини, а також цвілі та грибка на стінах і стелі гаража. Це може викликати алергію, астму, головні болі та інші неприємні симптоми у водія і пасажирів.

Причини підвищеної вологості в гаражі

У приватних будинках, котеджах, а також у таунхаусах і нових ЖК гаражі зазвичай облаштовані нижче рівня землі в підвальному або напівпідвальному приміщенні. Появі вогкості сприяють такі чинники:

  • уже саме знаходження нижче рівня землі є причиною появи вологості;
  • неправильно облаштована система вентиляції – свіже повітря не проникає в приміщення, з цієї причини накопичується волога;
  • неправильно облаштована гідроізоляція підлоги і стін;
  • в осінній і зимовий час вологість підвищується з цілком об’єктивних причин.

Щоразу, коли ви відчиняєте ворота для виїзду і в’їзду, всередину приміщення проникає вологе повітря з вулиці. Щоб уникнути негативних наслідків, пов’язаних з корозією металу і появою проблем зі здоров’ям, потрібно задуматися про усунення причин підвищеної вологості.

Встановлення кондиціонера в гаражі

Розв’язати питання раз і назавжди допоможе інверторний кондиціонер у Києві, замовити який з монтажем можна в інтернет-магазині “Цитрус”. Переваги інверторного кондиціонера для осушення повітря в гаражі:

  • у літню пору пристрій працює в режимі охолодження;
  • взимку його можна переводити в реверсний режим, щоб температура в приміщенні підтримувалася на стабільному рівні вище 10 градусів;
  • крім охолодження і осушення кондиціонер інверторного типу здатний виконувати й інший функціонал, наприклад фільтрувати і дезінфікувати вхідні повітряні потоки з вулиці.

За якими параметрами вибирають кондиціонер для гаража

Основна характеристика — площа приміщення. Якщо йдеться про відносно невеликий гараж до 20 метрів квадратних, споживана потужність під час осушення та охолодження може становити від двох до трьох кВт.

Окремий момент — формфактор або тип кондиціонера. Найпоширеніший вид — спліт-система, що складається з внутрішнього і зовнішнього блоку. Спліт-система відносно проста в установці, достатньо знайти місце на зовнішній і внутрішній стіні для встановлення блоків. А між ними прокладають комунікації для циркуляції холодоагенту, відведення конденсату і передачі електроенергії. Для цього в стіні проробляють наскрізний отвір.

Інші важливі параметри:

  1. Температурний діапазон, за якого кондиціонер працює на охолодження й обігрів. Наприклад, дорожчі моделі здатні обігрівати приміщення при температурах до мінус 15-20 градусів на вулиці;
  2. Типи фільтрів для очищення повітря;
  3. Продуктивність на обігрів і охолодження;
  4. Енергетичний і кліматичний клас;
  5. Наявність функцій самодіагностики і самоочищення для простішої експлуатації.

Фахівці інтернет-магазину “Цитрус” завжди готові допомогти покупцям з вибором кондиціонера під будь-які завдання.

Що ще зробити для осушення повітря в гаражі

В ідеалі ще на етапі проєктування котеджу з підземним гаражем необхідно спроєктувати вентиляційну систему для забезпечення постійного припливу свіжого повітря. Окрему увагу приділяють гідроізоляції підлоги і стін, на яких може конденсуватися волога. Допомагає також встановлення такого типу кліматичної техніки, як осушувач повітря.

Поєднання всіх цих чинників призводить до можливості підтримання оптимального мікроклімату не тільки в гаражі, а й в усьому будинку взагалі.

Disqus Comments Loading...
Опубліковано
PlayUA