Kickstarter вимагає прозорості від творців, що використовують ШІ

Kickstarter повідомив, що з 29 серпня проєкти, розміщені на цій краудфандинговій платформі, зобов’язані вказувати про використані інструменти штучного інтелекту, а також розкривати джерела та дозволи на інформацію, що зібрали їх ШІ-технології. Щонайменше можна згадати, як застосування ШІ у Firmament отримала неоднозначну реакцію спільноти.

Сама компанія Kickstarter у своєму блозі написала наступне:

У разі використання згенерованих за допомогою ШІ-інструментів картинок, текстів та інших елементів, проєкти зобов’язані детальноі розкривати цю інформацію на своїх сторінках, щоб мати дозвіл бути на платформі. Згадана інформація також повинна мати дані про те, як творці планують використовувати ШІ-контент у проєктах. На сторінці має бути інформація про повністю створені людиною елементи та результати роботи ШІ-інструментів.

Проєкти, що займаються розробкою ШІ-технологій, інструментів та програм, повинні розкривати інформацію про використані ними бази даних та джерела зібраної інформації. Творці також повинні вказувати, як вони отримали дозвіл на обробку їх технологіями використаних джерел даних. Якщо ці технології не мають запобіжних заходів чи механізмів отримання згоди, то Kickstarter не може дозволити цей проєкт на платформі.

Варто зазначити, що Steam, наприклад, відмовляється публікувати ігри, що створені зі сприянням ШІ, якщо право власності на створені ШІ-елементи у грі не було доведено авторами проєкту.

Подібні кроки компанії Kickstarter стосуватимуться як авторів ігор з ШІ-контентом, так і творців технологій у сфері штучного інтелекту, що шукають фінансування на цій краудфандинг-платформі. З одного боку, подібне рішення надасть користувачам краще розуміння проєктів, в які вони вкладають гроші.

З іншого боку, це може ускладнити роботу проєктів, що дотичні до штучного інтелекту, адже можна згадати, як навіть OpenAI тимчасово блокувала свої сервіси в Італії, оскільки компанія не могла знайти спільної мови із регуляторами щодо права на обробку персональних даних онлайн-користувачів.

Disqus Comments Loading...
Опубліковано
Гладкий Максим