Розробники Firmament розлютили ґеймерів використанням ШІ

Cyan Worlds — це студія, що відома такими головоломками як Myst та Obduction. ЇЇ нещодавня гра Firmament не обійшлася без скандалу, адже багато гравців та патронів у Kickstarter були засмучені, що лор, пісні та портрети були створені зі сприянням генеративного штучного інтелекту. Про це навіть йдеться у титрах гри.

Розлючені коментувальники Steam вважають, що текст у Firmament максимально напускає туману в очі, щоб приховати свою якість, а подеколи гравцям він навіть здається бездушним та недопрацьованим. Тим не менш, варто зазначити, що це не ААА-гра з безмежним бюджетом, а проєкт, що зібрав на Kickstarter близько 1 млн 433 тис. доларів. Ця сума здається великою, але в рамках ґеймдеву такі гроші зникають досить швидко.

Firmament

Титри гри, у яких перелічено контент, що було створено зі сприянням ШІ

Розробники прокоментували своє рішення виданню Kotaku:

У титрах Firmament ми зазначили, що саме було реалізовано зі сприянням штучного інтелекту. Варто зауважити, що текст не було створено виключно інструментом, що ми маємо на увазі під «ШІ», а лише із сприянням таких засобів.

Наприклад, озвучення у грі безперечно було записано людиною, але тембр, висота і тон результатів роботи диктора були модифіковані інструментами із використанням технологій штучного інтелекту. Це було здійснено за згоди актора озвучення. Сподіваємося, що це допомагає пролити світло на ситуацію, а також вичерпно пояснює, що саме ми мали на увазі під словом «ШІ»

Раніше ми писали про те, що Ubisoft використовує генеративний штучний інтелект, але компанія застосовує ШІ-інструмент не для лору та іншого сюжетного вмісту. Чи вважаєте ви доречним використання текстів і малюнків ШІ у ґеймдеві та іншій творчій діяльності?

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Знову ШІ все зіпсував. Огляд фільму «Творець»

Творець. Головна

Nvidia анонсували ШІ, що керуватиме NPC в реальному часі

nvidia unveils ace for games

Ігрові ноутбуки від Acer Predator Helios 16 та Predator Helios 18 — відтепер в Україні

Встигніть зареєструватись на безкоштовний курс від Google та Projector Institute “Основи AI”

Projector Institute

Компанія Samsung заборонила співробітникам використовувати штучний інтелект

Вчені навчили штучний інтелект вбивати тарганів лазером

The Terminator

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ MIDJOURNEY AI НАВЧИВСЯ СТВОРЮВАТИ КОМІКСИ (Третя Паралель)

ГМ 02ШІ

Час обирати сторону. Відкрито передзамовлення настільної гри «Суша проти моря»

Суша проти Моря Головна

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: