Categories: Огляди

Огляд Modern Combat 5: Blackout

Modern Combat – це серія шутерів, які зараз популярно називати „попкорновими“, бо грати у них — усе одно, що дивитися якийсь бойовик із цілою купою комп’ютерних спецефектів та вибухів. Можна сказати, що таку нішу стрілянок започаткувала серія Call of Duty після виходу четвертої частини, яка свого часу добряче позривала стріхи ґеймерам усього світу, адже в той час, про таку кінематографічність ніхто і подумати не міг. А от серія шутерів Modern Combat від Gameloft — це портативна версія таких ігробойовиків, що за якістю виконання наздоганяє своїх старших братів неймовірно великими кроками.

«Він був збіса харизматичним і мав цікаві татуювання»

Нарешті відбувся реліз п’ятої частини з підзаголовком Blackout. Важко було дочекатися виходу цієї частини, особливо після декількох переносів дати релізу, а трейлер, котрий показали на минулій E3, виявив такий рівень візуалізації, аж складно було повірити, що проект розроблявся для Android, iOS і Windows Phone, бо гра виглядала краще, ніж деякі ігри для приставок Xbox 360 та PlayStation 3.

Сюжет бере низький старт одразу після титрів четвертої частини, от тільки персонажі, за котрих нам доведеться проходити місії змінилися на нових, хоча буду відвертим, у грі вони не вельми пам’ятні. Я ось пригадати можу лише головного лиходія, через те, що він був збіса харизматичним і мав цікаві татуювання. Та я думаю, сюжетна основа тут булла придумана лише для того, щоб показати, чому наші персонажі подорожують різними країнами, серед яких буде США, Італія, Китай тощо.

«Це не встигне набриднути, бо діється дуже жваво»

Якщо ви грали, хоча б у одну із частин Call of Duty, то з місцевим ґеймплеєм порозумієтеся. Формула така: ви стріляєте, вбиваєте ворогів, якщо вас поранили – відлежуєтеся в укритті, потім дивитесь якусь дуже круту і соковиту кат-сцену (над ними цього разу попрацювали, просто не описати як), а потім повторюєте це все знову, аж до фінальних титрів.

Це не встигне набриднути, бо діється дуже жваво, та й бувають рівні, в яких ви виконуватимете роль снайпера, відстрілюючи ворогів із даху хмарочоса, використовуючи уповільнений показ, або ж сидітимете за штурмовим автоматом із тонами набоїв, а також штурмуватимете кімнати з терористами, вибиваючи двері і розстрілюючи їх, доки вони не оклигали.

А ще у Modern Combat 5: Blackout є плюс, яким може похизуватися надзвичайно мало сучасних проектів – це повна відсутність донату, тобто не потрібно ні за що платити, щоправда гра сама коштує шістдесят гривень, але, думаю, це краще, ніж постійно бачити предмети у грі, які потрібно купувати за реальні гроші.

Однак у Modern Combat 5: Blackout є проблеми з керуванням. Не скажу, що грати неприємно, але часом буває складно повертати камеру і стріляти, до того ж розробники досі не додали сумісність із мобільними ґеймпадами, а це значно згладило б цей недолік гри, але маємо, що маємо.

«Це просто чудо і таке потрібно відчути»

Окремо слід поговорити про графіку, бо тут розробників хвалити можна довго. Вони повністю дотрималися свого слова і створили справжній next-gen для мобільних ігор. Думаю, на таку графічну складову будуть рівнятися багато мобільних проектів.

Modern Combat 5: Blackout виглядає соковито, видно майже кожну деталь інтер’єру, кулі залишають після себе слід у стінах. На рівнях у Китаї можна практично повністю розірвати стіни. Освітлення просто божественне, такого на мобільних платформах я ще не бачив, усі ці китайські вогники, котрі сліплять вас, але горять так приємно, а коли дія переходить у більш простору місцину, де місяць поливає своїми ніжними промінчиками, а листя опадає з дерев і ніби через дисплей летить вам у очі — це просто чудо і таке потрібно відчути, тому що передати ці емоції складно.

Лишень ціна такої краси — вимогливість гри. Вона непогано оптимізована, але дуже залежить від вашого заліза і буде автоматично відмикати більшість місцевих благ, якщо ваш пристрій не буде повністю справлятися, картинка ж від цього дуже страждає, але з цим нічого не вдієш, нові ігри вимагають більших ресурсів.

«Чудовий багатокористувацький режим»

У Modern Combat 5: Blackout присутній чудовий багатокористувацький режим. Він дуже динамічний, бо мапи для нього зроблені доволі маленькі, але й тут розробники зробили інноваційний хід, адже досвід та очки для вашого персонажа будуть зараховуватися не лише за вбивство недругів в онлайні, але й за тих ворогів, котрих ви будете вбивати за сюжетом, що дозволить прокачати свого персонажа ще краще.

Неприємно, що грі завжди потрібне підключення до інтернету, і часто мобільний інтернет у нашій країні не найкращий, тому, щоб погратися, вам доведеться шукати якусь хорошу Wi-Fi-точку, або ж гратися у неї вдома.

Modern Combat 5: Blackout — вельми вдалий сюжетний шутер, котрих на мобільному просторі часто не вистачає. Я б рекомендував цю гру усім, бо таких великих проектів для Android і iOS можна перелічити на пальцях, та й відсутність донату неабияк тішить.

Disqus Comments Loading...
Опубліковано
PlayUA