Categories: Статті

Поради виживання під час розпродажу в Steam

Відучора Steam став мекою жадібних і голодних ґеймерів. Стартував розпродаж, а значить прийшла лиха пора. Але не все так страшно, мій брате у біді, ось кілька порад, як зберегти гроші та не засрати власну бібліотеку інді-непотребом.

1. Не поспішай

Перш ніж ти тремтячою рукою почнеш вводити відомості своєї картки у Steam, зазирни до своєї бібліотеки. Там вже все пройдено? Ти ж придбав ці ігри, бо чогось хотів їх. Може, тобі зараз не треба нічого нового? Вистачить і того, що маєш? Просто зараз пройдено все, що ти розпочав проходити? Купувати слід тільки те, у що гратимешся одразу після придбання, інакше отримаєш просто черговий запис у бібліотеку і ніякого задоволення.

2. Позбудься зайвого

Якщо все ж вирішив, що без придбання не обійтися, раджу заощадити кілька доларів, продавши непотрібні картки, бустери та інший колекційний цифровий мотлох. Правду кажучи, в період розпродажу все це стрімко дешевшає, бо всіх лихоманить і люди викидають на ринок свої накопичення карток. Однак навіть попри це ти можеш назбирати на одну-дві непогані іграшки, що подарують тобі десятки годин ігроладу.

3. Будь стриманим

Низька ціна на гру — найостанніший аргумент, коли йдеться про придбання. Понад гроші значно цінніший твій час. Тому прикро буде, якщо ти змарнуєш бодай годину на гру, яка тобі не сподобається. Тому коли помітив цікаву пропозицію, спершу переглянь трейлери, відгуки користувачів у Steam, прочитай рецензії на PlayUA чи інших авторитетних для тебе джерелах, поспілкуйся про гру із друзями, які її вже придбали і лише, коли все це тебе переконає, купуй. Але ні в якому разі не купуй того, про що нічого не знаєш. Повір, якщо ти витратиш на роздуми увесь час розпродажу і не встигнеш нічого придбати — нічого не втратиш. Ось тут, наприклад, є перелік найкращих ігор за версією PlayUA.

4. Не піддавайся жадобі

Те, що ти можеш накупити зараз багато-багато ігор, не значить, що ти зможеш усі їх пройти до нового розпродажу. Зазвичай достатньо придбати не більше 3 ігор різної тривалості, щоб вистачило до нового розпродажу чи вигідної щоденної пропозиції. Будуть ще шалені вихідні, весняні розпродажі, розпродажі серії і розпродажі компаній. Зрозумій, що зимовий розпродаж — це лише посилення процесу, який відбувається НЕПЕРЕРВНО.

5. Думай про інших

Зверни увагу на ігри, які пропонують кооперативне проходження. Доволі часто їх продають пакунком з двох або чотирьох копій. Це вигідніше, ніж брати кожну копію окремо, якщо ви з друзями можете скинутися. Звісно, це вигідно лише для тих, хто має перевірених надійних кооперативних поплічників.

6. Добряче полічи

Цінність гри правильно визначати за співвідношенням ціни і контенту. Як правило, найбільше контенту в RPG та екшенах з відкритим світом. Саме такі ігри слід розглядати в першу чергу, коли починається розпродаж. Звісно, якщо тобі до вподоби великі ігри.

7. Проявляй суспільну відповідальність

Ніколи не забувай, що ти є прадставником молодої української ігрової спільноти. І від кожного такого представника залежить, якою її сприйматимуть та як про неї дбатимуть. Передусім, якщо можеш, підтримуй українських розробників, придбавши їхні ігри. Це сповнить їх вірою в Батьківщину і сприятиме додаванню української мови в наші ігри. А також не забувай про ігри зі вже наявною офіційною українською локалізацією. Тут повний перелік. Нам під силу власними гаманцями проголосувати за українську мову в іграх. Чим більше буде придбано таких ігор, тим більша ймовірність, що розробники і видавці робитимуть локалізації для нас.

Сподіваюся цей куций перелік моїх особистих правил виживання під час розпродажу у Steam допоможе зберегти ваші гроші (чи гроші ваших батьків) та сприятиме затишному гранню в період зимових свят.

Disqus Comments Loading...
Опубліковано
Олекса Мельник