Game Jam: як запустити моржа в космос за 72 години

Автор: Притула Євгенія

Шведський ютубер PewDiwPie разом із http://gamejolt.com/, сайтом для інді-розробників  вирішили влаштувати Game Jam під назвою “Indies VS PewDiePie”. Це такий захід для розробників, коли вони об’єднуються та за обмежений час створюють цілком нову гру. Головна умова: оригінальний продукт за відведені учасникам 72 години. Якщо зазвичай подібні зустрічі проходять офлайн: в обмеженому просторі та з визначеною кількістю команд, цього разу брали участь люди зі всього світу по мережі. 900 ігор було завантажено на сайт організаторів! З них 10, що наберуть протягом тижня найбільшу кількість голосів аудиторії отримають летсплей від PewDiePie. Серед команд є й новенька українська студія Seally Games, саме про їхній досвід участі ми й поговоримо далі. Можливо, вам закортить пограти в їхній космічний платформер та підтримати його власним голосом ось тут.  ;)

144 години до кінця game jam

Game Jam  — це такі собі супер-ліки від прокрастинації, що стають каталізатором активності тих, хто ніяк не може почати працювати, але постійно має мільйони ідей у голові. Seally Games — це українська незалежна студія, що сформувалася якраз перед початком Indies VS PewDiePie. Точніше, саме захід став  відправною точкою їхньої роботи. Раніше вони лише планували створювати ігри разом, а тут зібралися і зробили свій перший продукт: Space Walrus!

Зазвичай теми Game Jam анонсують у день старту, проте Indies VS PewDiePie відкрив її заздалегідь. “Fun to play, fun to watch” — ось і все визначення. Роби, що хочеш, проте гра має буди цікавою як для гравця, так і для того, хто просто дивиться її нумограй.

96 години до кінця game jam

Абстрактна тема з одного боку відкриває простір для фантазії, з іншого — змушує думати про все й одразу і заважає зосередитися. Для Seally Games вибір був трішки легший: вони одразу вирішили, що головним героєм буде тюлень або морж — це їхня фішка. Навіть назва студії пов’язана з цими тваринками (Seally — від seal — тюлень). Дизайнер хотів намалювати цього персонажа, а отже мав вже в голові певний концепт і натхнення.

Далі — складніше: який жанр обрати, який сетинґ? Дві години активних дискусій дали вирішення — платформер. Виявилося, що кілька членів команди їх обожнюють. Космічний сетинґ, навіяний майбутніми іграми Seally Games, які теж будуть пов’язані з міжгалактичними подорожами.

72 години до кінця game jam

П’ятниця, ввечері починається робота, проте усе ще на стадії концептів і розмов. Художник малює ескіз персонажа, якого згодом назвуть Captain Mr.Walrus, програмісти збираються з думками, аніматор розробляє рухи скелету героя, а ґеймдизайнер створює документ з описом гри.

48 годин до кінця game jam

Робота йде повним ходом, проте поки що всі більш-менш розслаблені. З’являється повноцінний Game Design Document, Captain Mr.Walrus вже ходить, відмальовується один фон, звучить перший трек для музичного оформлення гри.

24 години до кінця game jam

Паніка! Швидше, вище, сильніше! Починається марафон без відпочинку та сну. Ось той момент, коли розумієш, що немає часу зволікати. Усе треба зробити вчасно, а години спливають. Головний морж, вдягнений у скафандр, починає не тільки бігати, але й вже вчиться стрибати.

6 годин до кінця game jam

Вихідні позаду. Неділя щойно скінчилася, а отже попереду робочий день, проте спати команда  Seally Games не збирається!  Допрацювується все: код, арт, звук, ігролад… Хтось не витримує і йде відпочивати, інші подрімали годинку і продовжують. Часу дедалі менше, а роботи, здається, ще непочате поле. Максимальні сили вкладаються у ці останні години.

2 хвилини до кінця game jam

Яка є, гра заливається на сайт на розсуд аудиторії інді-розробників та ґеймерів усього світу. Звісно, за 72 години не вдалося реалізувати все: багато речей залишилося на стадії концепцій та в розділі “майбутні оновлення”. Проте за вікенд Seally Games щиро полюбили Captain Mr.Walrus та вирішили продовжувати його пригоди. Можливо, головний здобуток цього заходу — шанс згуртувати команду. Після такого випробування ви не тільки розумієте, чи хочете працювати з цими людьми, але й переповнюєтеся повагою до них.


“Indies VS PewDiePie” сформував команду Seally Games, надихнув їх на роботу та допоміг визначитися з майбутніми планами. Ваш голос може подарувати шанс на реалізацію мрії, мабуть, будь-якого сучасного інді-розробника  — відеоогляд від PewDiePie. Усе залежить від вас!

Станьте першим другом астронавта-моржа Captain Mr.Walrus, який вивчає Всесвіт та мріє відкрити Велику Таємницю Космосу. Грайте в Space Walrus і вболівайте за Seally Games тут: http://jams.gamejolt.io/indiesvspewdiepie/games/space-walrus/39421

Останні статті

Враження від Lenovo League Legion

Автор: Владислав Папідоха

Darksiders III: більше Війни, ніж Смерті

Автор: Анна Павленко

Darksiders III

Наскільки добре ви знаєте League of Legends? (ТЕСТ)

Автор: PlayUA

Наскільки добре ти знаєш League of Legends

bit’ання з минулого: Sid Meier’s Pirates! (2004)

Автор: Андрій Нагорний

Sid Meier's Pirates!

Чого очікувати від Devil May Cry 5?

Автор: Володимир Вітовський

Devil May Cry 5 | DmC

Підсумки конференції EA на E3 2018

Автор: PlayUA

EA Play | E3 2018

GTA IV — найкраща та найгірша гра в серії

Автор: Олег Куліков

Grand Theft Auto IV | GTA IV

Огляд фільму «Темні часи»

Автор: Данило Зозуляк

Темні часи / Darkest Hour (2018)