web analytics
untitled

10 мультсеріалів, що були незаслужено знищені своїми студіями

Автор: Катерина Базуліна

Уявіть ситуацію: ви знайшли новий для вас серіал, з ентузіазмом переглянули його і… закохались з першого погляду. Здавалось, усе ідеально: цікавий та небанальний сюжет, реалістичні та добре прописані персонажі, фантастичне аудіовізуальне оформлення. А що ще треба для якісного проєкту? Правильно, якісний фінал. Але дійшовши до останньої серії (а в найгіршому випадку — до кліфгенґеру), ви раптом розумієте, що фіналу немає, не було й, скоріше за все, не буде. І тут, замість того нескінченного потоку радості та дитячої захопленності, у гру вступають знайомі усім розчарування та відчай.

Анімація страждає від сучасних тенденцій скасування на одному рівні з лайв-екшеном. Студії масово знищують та зводять нанівець створення проєктів, що не виправдали їхніх, часто оманливих, очікувань.

В контексті скасування ситуація із мультсеріалами — найгірша. В сучасних умовах стрімінгу бути режисером або будь-ким з творчої команди творців навіть дорослого анімаційного серіалу — неймовірно складно. Розробляючи концепт на певну кількість сезонів (якими б оригінальними вони не були), ніколи не можна бути остаточно певним, що твоє творіння проживе більше, ніж бодай один сезон. Зазвичай усе вирішують цифри глядацьких переглядів. Проте іноді студії, попри високі рейтинги та вдале сприйняття критиків і глядачів, з відомих та невідомих причин самовільно саботують свої проєкти. У результаті — сотні й тисячі людей втрачають робочі місця, а усі, часто повністю прописані концепти та сценарії, стають нікому не потрібними. 

Тенденція скасовувати перспективні проєкти не нова та існує вже давно. Тому представляємо вам добірку найкращих мультсеріалів останніх десятиліть, що були, на нашу думку, несправедливо скасовані власними студіями та про які вам точно варто знати.

TRON: Uprising
(2012-2013)

Сітка. Цифровий світ. Невелике місто Арґон захопила окупаційна влада авторитарного тирана. Не витримавши тиску та вбивства найкращого друга, молода програма на ім’я Бек завдає удару у відповідь — тепер він ренегат у розшуку. Імпульсивні вчинки несподівано приводять юнака до Трона — пораненого героя, якого усі вважали мертвим. Тепер Трон — його ментор, а Бек — майбутній лідер революції та новий захисник Сітки. 

Прем’єра серіалу відбулася на американському каналі Disney XD у травні 2012 року. Шоу побудовано на основі франшизи «Трон» та стало його повноцінною сюжетною частиною, поєднуючи два попередні фільми між собою. Незважаючи на це, Disney так і не зміг знайти для нього аудиторію та скасував серіал після першого сезону, залишивши на кліфгенґері.

Від самого початку було заплановано два сезони та проміжний повнометражний анімаційний фільм, робота над якими, на момент скасування, йшла повним ходом. Проте не судилося. У той час як продюсери шоу благали про нових глядачів, Disney перенесли трансляцію «Повстання» на опівніч понеділка без будь-якої реклами та ретрансляції, що очевидно занизило рейтинги, а потім не поновили анімацію на наступний сезон.

І це серіал, який отримав Primetime Emmy Awards, два Annie Awards за дизайн персонажів та продакшн дизайн, а також був номінований ще 6 разів, зокрема за найкращий звуковий монтаж, найкращі візуальні ефекти та найкращу жіночу роль.

Детальніше про шоу ми розповідали тут.

Подивитися TRON: Uprising можна на Disney+ (наразі недоступний в Україні), Amazon Prime Video та Apple TV в оригіналі.

Motorcity
(2012-2013)

Футуристичним Детройтом керує мільярдер Абрахам Кейн — тиран, який більше за все ненавидить людську свободу вибору та пересування. Та здійснювати лихі плани Кейну заважає його колишній курсант, тепер дезертир, Майк Чіллтон, що зібрав команду гонщиків-повстанців, які звуть себе «Палаючі». Тепер вони — єдина надія на те, щоб не дати завоювати останнє вільне місце в Детройті — підземний притулок під назвою «Моторсіті».

«Моторсіті»двоюрідний брат вищезгаданого «Повстання». І по нещастю також.

Після років невдалих пітчів для MTV та Cartoon Network, з якими працював автор шоу Кріс Приноскі, у 2009 році «Моторсіті» нарешті придбали Disney Television Animation для свого тоді ще не випущеного блоку Disney XD. 

Серіал транслювали з квітня 2012 року по січень 2013 року та скасували після першого сезону. З ним трапилась абсолютно та сама історія, що і з TRON: Uprising (за іронією, над ними обома працював один і той самий художник — Роберт Веллі, й транслювали їх один за одним)  — раптова зміна пріоритетів, перенесення показу на нічний час, відсутність реклами. Коли рейтинги серіалу неминуче впали, компанія звинуватила його в неактуальності і далі продовжувати не стала.

У той час «Моторсіті» було номіновано на премію Annie Awards за особливі досягнення в анімації у епізоді Blonde Thunder, а вже в 2014 році — за найкращий анімаційний телевізійний продукт для широкої глядацької аудиторії.

Переглянути шоу можна на Apple TV та Amazon Prime Video.

 

Sym-Bionic Titan
(2010-2011)

Шоу розповідає про пригоди трьох позаземних істот з планети Галалуна, які зазнали аварійної посадки на Землі, намагаючись врятуватися зі свого зруйнованого війною світу. Тепер Ленс, Ілана та Октус, два інопланетних підлітки та робот-гуманоїд живуть в місті Шерман, штат Іллінойс, намагаючись пристосуватися до життя американських школярів і при цьому захиститися від нападу генерала, який більше за все прагне знищити останнього спадкоємця Галалуни — Ілану. 

Та не забуваємо про назву шоу: коли галалунанців викликають у бій, вони вдягають індивідуальну броню. Саме в момент найбільшої небезпеки, Октус активує програму симбіонічного захисту. І він, Ілана та Ленс об’єднують Серце, Тіло та Розум й разом формують кібергіганта, відомого під назвою Симбіонічний Титан.

Автор серіалу, Дженнді Тартаковськи, виріс на японській попкультурі 80-х та в дитинстві захоплювався аніме-серіалами про механічних роботів, таких як «Роботех» та «Вольтрон», що і стали натхненням для створення його власного «Титану»

                               «З якоїсь причини мені завжди подобалася ідея дітей, які керують гігантськими роботами»,                                                      — зазначав він.

Тартаковські називав серіал найскладнішим проєктом, над яким він коли-небудь працював та заявляв, що ніяк не сприймав «Титана» за дитяче шоу, незважаючи на його трансляцію на Cartoon Network.

Анімація отримала високі рейтинги та схвальні відгуки від критиків і глядачів. Проте цього виявилося недостатньо для телеканалу, і серіал було закрито одразу після першого сезону, попри сподівання автора. У березні 2011 року було оголошено, що Cartoon Network скасував розробку наступних сезонів через те, що шоу не змогло отримати ліцензію на виробництво іграшок. А 2014 року з’явилася інформація, що студія вже «списала» «Симбіонічного титана» нанівець.

У 2018 році, в інтерв’ю телеканалу Syfy, Тартаковські розповів, що він і його команда написали ще 10 епізодів до того, як шоу було закрито. І хоча автор і досі зацікавлений у продовженні історії серіалу, схоже, в цьому не зацікавлені боси Cartoon Network.

Подивитися шоу можна на Apple TV.

Generator Rex
(2010-2013)

Рекс — не просто звичайний підліток. Він — Ево, інфікований, що має здатність вирощувати машини зі свого тіла. Проте, на відміну від інших, тільки на конкретний період. Рекс має вміння спілкуватися з іншими машинами та робить усе можливе, щоб допомогти вилікувати Ево від їхніх мутацій. Найнятий організацією «Провидіння», він досліджує інші біологічні мутації по всьому світу з метою захисту та порятунку інфікованих.

Серіал ґрунтується на коміксі M. Rex, що вийшов ще в 1999 році. Прем’єра анімації відбулася у квітні 2010 на каналі Cartoon Network, тоді як завершилася вона через три роки із загальним обсягом у 60 серій (3 сезони), серед яких дві так і залишилися не показаними в ефірі.

За чутками, шоу не побачило продовження через низькі рейтинги, які сильно впали під час другого сезону, а наступний та останній сезон став можливим тільки завдяки продажу мерчу. Проте тут думки людей розділилися: дехто вважає, що серіал отримав свій заслужений фінал, а дехто й досі марно чекає на продовження історії. В будь-якому випадку, «Генератор Рекс» — унікальний в своєму концепті та точно вартий вашої уваги.

До речі, за видатну індивідуальну роботу над першим епізодом серіалу, премію Emmy отримали два художники серіалу. 

Можна подивитися на Apple TV та Amazon Prime Video.

Randy Cunningham: 9th Grade Ninja
(2012-2015)

Місто Норрісвілль вже 800 років захищають таємничі ніндзя. Та мало хто з містян знає, що нового захисника обирають кожні чотири роки. Цього разу ним став дев’ятикласник Ренді Каннінгем і тепер, окрім звичайних тінейджерських турбот, він має захищати Норрісвілль від планів зловісного Чаклуна, його союзника Ганнібала МакФіста та помічника Віллема Віцекороля.

І хоча мультсеріал був створений для дитячої та підліткової аудиторії, він знайде чим зацікавити поціновувачів анімації будь-якого віку.

Прем’єра «Ренді» відбулася на каналі Disney XD у вересні 2012 року. Після виходу другого сезону (вже традиційно для Disney XD) шоу не було продовжено. Офіційно його не скасували, проте й не уклали контракт на виробництво третього сезону, залишивши анімацію в своєрідному «підвішеному» стані

Таким чином, останній епізод шоу залишив історію Ренді відкритою, а справжній фінал тепер залежить від інтерпретації глядачів.

Подивитися можна на Disney+ (недоступний в Україні) та Amazon Prime Video.

The Spectacular Spider-Man
(2008-2009)

Серіал розповідає про відомого усім Пітера Паркера, підлітка-учня середньої школи в центрі Мангеттена, що намагається знайти баланс між проблемами особистого життя та обов’язками свого супергеройського альтер-его — Людини-павука.

Усеможливих серіалів у Людини-павука багато, але ця ітерація вважається однією з найкращих та найбільш недооцінених. 

Прем’єра «Грандіозного Людини-павука» відбулася у березні 2008 року в блоці дитячих програм Warner Brother на каналі The CW, а другий та останній сезон шоу транслювався на дочірньому каналі Marvel — Disney XD. 

За класичним сценарієм, творець шоу Ґреґ Вайсман запланував 5 сезонів та 65 епізодів загалом, але в реальності світ побачив удвічі менше контенту. У квітні 2010 року стало відомо, що, попри високі оцінки критиків та глядачів, шоу скасували одразу після того, як Walt Disney Company придбала Marvel Entertainment у грудні 2009 року. Такий хід, до слова, поставив на кін не тільки долю цього серіалу, але й життя багатьох тогочасних оригінальних проєктів від Disney.

Цікавий факт: ітерація павучка з цього шоу таки повернулася. Його можна побачити у фільмі 2023 року «Людина-павук: Крізь Всесвіт» з Джошем Кітоном, який і повторив свою роль.

Зараз подивитися «Грандіозного Людину-павука» можна на Sweet.TV, Amazon Prime Video та Disney+ (недоступний в Україні).

Batman Beyond
(1999-2001)

Події розгортаються у 2019 році в Нео-Ґотемі, футуристичній версії Ґотем-Сіті, такому собі мегаполісі майбутнього, яким керують представники вищого класу суспільства. Незважаючи на вік та проблеми зі здоров’ям Брюса Вейна, його не покидає бажання і надалі боротися зі злочинністю. Проте він не в змозі робити це сам, тому і бере під наставництво Террі Маꥳнніса — 16-річного юнака, який і стає новим Бетменом.

До речі, багато хто вважає саме цю ітерцію Бетмена найкращою з усіх, які коли-небудь з’являлись на екранах.

Вперше «Бетмен майбутнього» вийшов на екрани в січні 1999 року. Серіал транслювався протягом трьох сезонів до свого завершення в 2001, а також отримав DVD-фільм «Повернення Джокера», після якого плани на другий фільм і ще один сезон були скасовані на користь анімаційного серіалу «Ліга Справедливості».

Незважаючи на те, що анонс серіалу був сприйнятий неоднозначно, анімація отримала схвальні відгуки критиків і швидко стала культовою. Задуманий як дитячий серіал від Warner Bros. Animation, він неочікувано виявився темним та драматичним, навіть більш похмурим, ніж його попередник «Бетмен: анімаційний серіал». Саме ця зрілість підняла шоу на новий рівень. Проте не достатньо сильно, аби врятувати його від закриття.

Та порівнюючи його з іншими скасованими серіалами, требе зазначити, що ставлення до нього було набагато кращим. Впродовж років він отримав згаданий вище фільм, однойменний 3D-файтинґ для Nintendo 64 і численні випуски коміксів. А нещодавно продюсер «Людини-павука: Крізь Всесвіт» показав концепт-арти нового фільму про Бетмена майбутнього, але Warner Bros. не поспішають давати йому зелене світло.

Подивитися шоу можна на Apple TV та Amazon Prime Video.

Infinity Train
(2019-2021)

Серіал розповідає історію дівчини Туліп, що випадково знаходить таємничий потяг, в якому кожен вагон містить власний всесвіт. Так, разом із її супутниками корґі Атикусом, собачим королем Корґінії, та Один-Один, андроїдом з роздвоєнням особистості, починається її подорож в незвідані світи, де загубити себе легше, ніж знайти. 

На створення шоу автора Овена Денніса надихнули такі класичні франшизи, як: «Доктор Хто», «Матриця», «Зоряний Шлях», — а також автори: Філіп К. Дік та Аґата Крісті. Не менш важливу роль у творчому задумі відіграла й відеогра Myst.

За словами автора, планувалося створення 8-ми сезонів, оскільки саме вісімка «дуже схожа на символ нескінченності»

Та в серпні 2020 року, у час, коли третій сезон серіалу транслювався на Max, Денніс повідомив, що створення запланованого четвертого сезону відклалося на невизначений час через скорочення більшості штату. Відтак, за словами творця, майбутнє шоу залежало виключно від кількості його переглядів на стрімінгу. Infinity Train глядачам подобався — серіал отримав четвертий сезон, проте з невідомих причин він став для нього й останнім.

У 2021 році режисер опублікував макет кадру зі скасованого п’ятого сезону у відповідь на фан-рух за відновлення серіалу, який став трендом №1 в Twitter. Та навіть фанатські голоси для студій геть нічого не означають: до сьогодні «Нескінченний потяг» продовження не отримав. Ба більше, у 2022 році його прибрали з Max. Крім того, всі посилання на шоу були видалені з профілів Cartoon Network (перші сезони, перш ніж перейти на Max, транслювалися саме на CN) у Twitter та YouTube, а Денніс згодом заявив, що єдиний варіант подивитися серіал — вдатися до онлайн-піратства.

Зараз серіал частково доступний для перегляду на Amazon Prime Video.

Glitch Techs
(2020)

У центрі сюжету — двоє підлітків: Гектор «Дай п’ять» Нівес та Міко «Me_K.O.» Кубота, — які працюють у звичайному ігровому магазині, проте тільки для прикриття. Їхня справжня робота — це боротьба з глюками, через які персонажі відеоігор потрапляють у реальний світ як енергетичні істоти, що діють на основі коду їхніх ігор та спричиняють таким чином хаос на Землі.

Попередньо створена для Nickelodeon, анімація дебютувала як оригінальний серіал від Netflix у 2020 році. Прем’єра другого сезону відбулася у серпні того ж року, причому, як стало відомо, останні невипущені 10 серій першого сезону стали повноцінним другим сезоном. Після нього серіал з непевних причин «заморозили», залишивши незавершеними ще 10 нових епізодів.

За час трансляції «Глюк Тек» отримав позитивні відгуки. Окремо відмічали висвітлення расової та культурної різноманітності та те, як спільна місія та командна робота можуть допомогти подолати непорозуміння та відмінності. Та найбільше глядачі уподобали ґеймерську частину: розкриття ідеї про те, як відеоігри можуть допомогти молоді реалізувати свій потенціал.

На стадії невизначеності серіал перебуває вже четвертий рік поспіль. Чи отримає він нові епізоди — не знає навіть творець шоу Ерік Роблс. Зрозуміло тільки одне: майбутнє «Глюк Теку» залежить виключно від Netflix, а переконати його можуть тільки глядачі. Але це, як показує практика, теж малоймовірно.

Подивитися перші два сезони шоу можна на Netflix.

Final Space
(2018-2021)

Відбуваючи тюремне ув’язнення, астронавт Ґері знайомиться з таємничим та водночас дуже милим прибульцем Мункейком, що здатен знищувати цілі планети. Одразу потоваришувавши, космічна парочка вирушає у міжзоряну пригоду, аби зрозуміти, який він, останній рубіж, та чи існує він взагалі.

«Останній рубіж» — це дорослий анімаційний телесеріал у жанрі космічної опери, створений Оланом Роджерсом у 2018 році. Він дебютував на телеканалі TBS, проте згодом був перенесений до нічного блоку програм Cartoon Network під назвою Adult Swim, починаючи з другого сезону. Саме там 2021 року вийшов третій та останній сезон серіалу.

Неоднозначно, але в подальшому позитивно сприйнятий серіал пройшов довгий (а якщо точніше — восьмирічний) шлях від десятисерійного анімаційного веб-серіалу під назвою Gary Space до анімаційного пітчу, за який боролися між собою TBS, Comedy Central, Fox, FX, YouTube і Fullscreen. 

На фоні такого успіху, Роджерс запланував щонайменше шість сезонів матеріалу для шоу, включаючи кінцівку на випадок, якщо серіал буде скасовано в майбутньому. Тоді ще ніхто не знав, що така прагматична думка виявиться фатальною.

Уже 2021 року творець оголосив, що Adult Swim скасував серіал через анонсоване того ж року злиття WarnerMedia та Discovery Inc. А вже через рік на своїй сторінці в Twitter  Роджерс повідомив, що серіал буде «списано» для сплати податків. Таким чином, шоу видалили з Netflix: до середини 2024 року він повністю зник для усіх можливих країн.

Що цікаво, після років боротьби за фінал серіалу, Роджерс запустив Kickstarter для нового короткометражного фільму під назвою Godspeed, створеного на основі невикористаних ідей з Final Space. Наприкінці кампанії краудфандинг зібрав $464438, а сам фільм вийшов на YouTube.

Та на відміну від інших згаданих серіалів, Final Space, попри жахливе ставлення до себе, таки отримає фінал…у вигляді коміксу. Майбутній графічний роман під назвою «Останній рубіж: Фінальний розділ» вийде наприкінці 2024 року.

Зараз серіал частково доступний для перегляду на Amazon Prime Video.

***

Це тільки маленька частина з майже нескінченного списку скасованих анімаційних проєктів. На жаль, кожен новий день несе з собою нову жертву скасувань: як-ото сумнозвісний Coyote VS Acme, який Warner Brothers відмовилася випускати чи продавати, незважаючи на те, що фільм повністю готовий, або серіал Scavengers Reign, що отримав найвищі оцінки критиків та номінацію на Emmy Awards, проте не зелене світло на продовження від Max. 

Через це у Twitter (X) серед шанувальників анімації швидко поширилася нова тенденція: розповідати про свої улюблені скасовані анімації під відповідним хештегом, аби привернути увагу якомога більшої кількості людей та студій до проблеми.

А який скасований анімаційний серіал не дає спокою саме вам? Діліться в коментарях та в своїх соцмережах з хештегом #CanceledCartoons: привернімо увагу до кризи в анімаційній індустрії разом!

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

IMAX 3D вдома? — Огляд ноутбука Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition

Автор: Володимир Бортюк

a15 3d body2

Linkin Park повернулися з новою вокалісткою й анонсували наступний альбом

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.linkin park new age

The Legend of Zelda, Astro Bot, Shadows of Doubt — Порадник Ґеймера: Вересень 2024

Автор: Владислав Папідоха

The Plucky Squire

Виходимо на фінішну пряму KMAMK GT3 Sprint Championship 2024

Автор: Андрій Присяжний

0

Ринок портативок у 2024 році: що взяти, щоб не пошкодувати

Автор: PlayUA

consoles 01

S.T.A.L.K.E.R.: Legends of the Zone Trilogy, Yakuza Kiwami, Pizza Tower — Що показали на Nintendo Direct: Partner Showcase + Indie World

Автор: Барлет Ярослав

cover1

Перехід на MacBook: як легко адаптуватися після використання Windows

Автор: PlayUA

macbook 01

Витвір мистецтва, а не клавіатура — Огляд ексклюзивної HyperX Alloy Rise 75

Автор: Володимир Бортюк

hxar75 cover edit