web analytics
medieaval dynasty

10 порад новачку у Medieval Dynasty

Автор: Сидоренко Іван

Medieval Dynasty це гра-пісочниця у сеттингу середньовіччя. Ви — молодий парубок, що вимушено покинув свій дім, тікаючи від війни. Ваших батьків вбили, тож тепер ваша задача створити нову династію у затишному куточку, який не знав війни.

Восени гра отримала реліз на консолях та оновлення до версії 1,6 на ПК. Тому ділюсь порадами, які допоможуть вам з першими кроками у побудові власного середньовічного міста.

Як вибрати місце для поселення

Найкращими варіантами будуть локації на перетині шляхів хоча б до 2 інших поселень, а бажано навіть 3. Це потрібно, щоб налагодити торгівлю та мати доступ до необхідних ресурсів, які ви не можете одразу виробляти самостійно. Також так буде зручніше залучати нових жителів у ваше поселення. Найкращі варіанти на мій погляд позначені на скріншоті.

Де знайти солому та скільки треба для комфортного початку

Солома зростає біля водойм і збирається з комишів, проте не варто одразу будувати своє містечко біля річки. Спершу раджу витратити хвилин 10 та зібрати біля трьох сотень одиниць соломи, вона буде дуже необхідна на початку і бігати кожен раз через третину карти вас втомить.

Раціональне розподілення ліжок та будинків

На початку вас буде збивати з пантелику те, що хати мають вміщати в себе мінімум 3 людини, проте вам чомусь не дадуть всунути туди трьох випадкових жителів. У Medieval Dynasty кожен дім може вмістити у собі від 3 до 5 людей, але це має бути одна сім’я. Тож починатимете ви з того, що у кожен дім можливо поселити одного чоловіка та одну жінку, заселити дві жінки чи двох чоловіків у одну оселю неможливо. Інші місця згодом будуть зайняті їхніми дітьми.

Зберігання ресурсів та потреби жителів

Кожен мешканець потребує на день по 30 очок їжі та води, а також певну кількість дровяного палива для обігріву житла. Цінність ресурсів: харчову, водяну та паливну, — можна прочитати на самому ресурсі (+5 води, +25 їжі, +5 дерева тощо). Проте раджу в налаштуваннях одразу заборонити використовувати для опалення усі ресурси, окрім дров: гілки, колоди та дошки. А з продуктів заборонити поїдати сирі ресурси: м’ясо та овочі. Усі ресурси зберігаються або на складі інструментів(Resource Storage), або на складі їжі(Food Storage). Аби не заморочуватись з логістикою та доставкою інструментів на кожне виробництво та їжі у кожен дім, просто складайте їх у відповідні сховища і тоді жителі самі візьмуть необхідне згідно пріоритетів. Але поки ви не відкриєте для побудови склад їжі, то матимете необхідність залишити певну кількість їжі у кожному будинку та носити інструменти між локаціями в залежності від планів на видобування.

Не виконуйте сюжетні місії на початку гри

Перші години мають бути присвячені побудові поселення та стабілізації видобування ресурсів без вашого втручання, тому зосередьтесь саме на цьому, а вже до сюжетних завдань повернетесь, коли у вас буде кінь, тому що вони вимагають від вас постійної біганини від одного кінця мапи до іншого. Краще виконуйте завдання місцевих жителів, вони хоча б мають винагороду.

Виготовте інструменти наперед

Для отримання ресурсів з виробничих будівель — жителі потребують наявності інструментів. При плануванні, ви можете побачити скільки одиниць міцності сокири чи ножа треба для отримання 1 одиниці ресурсу, виходячи з цього ви можете запланувати, що при виробництві 20 колод дерева на день, вам треба 1 сокира з міцністю 50 на два з половиною дня, або 2 сокири на п’ять днів.

Як отримати перші гроші

Першими ресурсами, що безцільно накопичуватимуться у вас, стануть шкіра й хутро — продавайте їх та купуйте натомість агрокультури.

Землеробство — наш шлях до збагачення

Як тільки ви отримаєте навчальне завдання з насінням, варто одразу приділити увагу саме цьому. Купіть більше, ніж вам пропонують у завданні та обов’язково придбайте насіння льону, хоч це й не буде умовою квесту. Також зробіть розрахунки щодо того, скільки треба добрива, виходячи з формули 1 насіння = 1 добриво.

Підготуйтесь до першої зими

Коли настане перша зима, у вас точно не буде ані теплого одягу, ані теплих домівок. Вам банально не вистачить часу на їхнє створення, тому зробіть приблизно 20 смолоскипів. Вони вам допоможуть робити все те саме, що й раніше, і не замерзнути.

Не бійтесь виганяти людей

Іноді ви матимете змогу запросити жителя, у якого будуть або погані, або непотрібні вам навички. Не бійтеся просто вигнати таку людину та замінити на іншу, не варто залишати кожного. На початку знайдіть 5-6 людей з навичками 3 рівня, котрі потрібно саме вам: 3-4 люди на видобування, 2 мисливця, 1 землероб та 2 ремісників.


Тепер ви готові до важкого та тернистого шляху у побудові свого міста та продуктивного зростання династії. Гра доступна на всіх платформах, а також у Game Pass.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Усі досягнення S.T.A.L.K.E.R. 2 — що потрібно для проходження на 100%?

Автор: Олег Куліков

stalker 2 achievements 03

УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)

Автор: PlayUA

stalker radio

Чорна п’ятниця: найкращі пропозиції для геймерів

Автор: PlayUA

playstation 5 pro

Артефакти та інші скарби Зони у S.T.A.L.K.E.R. 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.s.t.a.l.k.e.r.2 артефакти

Українська музика в S.T.A.L.K.E.R. 2: від Мозгового до ZWYNTAR

Автор: Андрій Присяжний

s.t.a.l.k.e.r. 2 heart of chornobyl

Apple iPhone 16 Pro Max: занурення у світ нових можливостей

Автор: PlayUA

iphone 16 pro max 02

S.T.A.L.K.E.R. 2, Lego Horizon, Farming Simulator 25 — Порадник Ґеймера: Листопад 2024

Автор: PlayUA

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Acer розширює лінійку мережевого обладнання новими маршрутизаторами з підтримкою Wi-Fi 7 та 5G

Автор: PlayUA

p.ua.acer wifi