25 років контенту коту під хвіст: видалено офіційний сайт Ґарфілда

ViacomCBS вирішили, що рудий кіт Ґарфілд, повинен бути ближче до іншої продукції Nickelodeon і… просто знесли офіційний сайт. Причому обравши для цього, мабуть, найбільш непідходящу дату — день народження кота і його коміксу, 19 червня. Люди, у яких у закладках стояв сьогоднішній комікс саме на Garfield.com побачили перед собою сайт-placeholder, який за 15 секунд переспрямовує на один із сайтів Nickelodeon. Щоденні комікси, на щастя, не зникли, бо видаються іще на GoComics.com, куди теж можна дістатись з офіційного сайту.

Коли у серпні 2019 року ViacomCBS анонсувало, що вони купують Paws, Inc. разом із найбільш відомим персонажем, прихильники коміксів виказували певну пересторогу. Багато хто пам’ятає, як продаж тим же ViacomCBS Черепашок-ніндзя (Teenage Mutant Ninja Turtles) залишив оригінальне видавництво Mirage Studios хоч і не у розбитого корита, але з дуже обмеженою кількісттю прав на власне використання персонажів (в результаті чого було відмінено випуск декількох оригінальних коміксів). Втім ViacomCBS, в цілому, задовільняло більшу частину прихільників, віддавши більш дорослі комікси у руки видавництва IDW, а анімацію – своєму субсидіарію, відомому дитячому телеканалу Nickelodeon. Вистачало також і репринтів оригінальних коміксів.

 

Випадок Ґарфілда дещо інакший від Черепах – це комікс-стріп, який протягом вже 41 року виходить майже без повторів щоденно у іменитій пресі національного, для США, масштабу, а з середини 1990-х ще й в Інтернеті. Власне, офіційний сайт garfield.com встиг стати культовим місцем, де до останнього часу зберігалась сила-силенна контенту, починаючи з усіх коміксів, оснащених теґами і гарним пошуком і закінчуючи іграми на основі Macromedia Flash, які досі були у робочому стані.

Поки що, увага до зникнення сайту з боку преси й Інтернету була відносно низькою, а дарма. Адже за даними шанувальників було втрачено одразу декілька без перебільшення культових Flash-ігор (частину з яких шанувальники все ж встигли скопіювати, але далеко не всі з кількох десятків піддалися повному копіюванню), а головне — роки напрацювань роботи і прямого зв’язку з фанбазою коміксу. Сайт також працював як магазин, на якому з улюбленим рудим котом можна було замовити безліч найрізноманітнішої продукції, починаючи з мобільних додатків і закінчуючи оригіналами коміксів з автографом. Окрема втрата – чи не єдиний більш-менш повний архів іншого коміксу за авторством творця Ґарфілда, Джима Девіса – U.S. Acres також відомого як Orson’s Farm.

Про закриття самого коміксу, на щастя, мови поки що не йдеться. Загалом серед анонсованих планів ViacomCBS – новий мультсеріал про Ґарфілда, подробиць про який досі не чутно. Навряд Viacom будуть чипати також одну з найбільш прибуткових речей франшизи — гру Garfield Kart, яка отримала продовження, яке було анонсовано як раз за кілька днів до того як стало відомо про зміну власників рудого кота у серпні 2019-го.

Слід додати, що це не перше гучне закриття сайту комікс-тематики на теренах американського Інтернету останнього часу. У грудні 2019-го припинила робота одна з найбільших баз даних про комікси ComicBookDb.com, що теж було пов’язане зі зміною власників. Обіцяний новий варіант сайту відкрито досі так і не було.

Читайте також

Інтерактивний та детективний Blacksad: Under the skin | Огляд від Nikattica

Blacksad

🎃 5 моторошних мальописів до Геловіну 🎃 (MariAm)

MANGUA #26: Пан Юрій покидає канал або як ми на ComicCon Ukraine з’їздили

MangUA

НОВІ КОМІКСИ, ВАШІ ПОДАРУНКИ, багато вражень та захвату (MariAm)

«Хєрмен», «Шкереберть», «Мерва» та «Провіденс» — видавництво Vovkulaka завершило тираду осінніх анонсів

Провіденс

Труднощі Адаптацій: Poison Ivy (Третя Паралель)

Poison Ivy

ТОП-5 КОМІКСІВ УКРАЇНИ, ЯКІ ВАРТО ПРОЧИТАТИ! (МаріАм)

топ 5 українських коміксів

7 днів 7 коміксів. НЕСПОДІВАНІ ВІДКРИТТЯ. Неочікувані неочікуваності і мальописи, які здивували.

7 днів 7 коміксів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: