Статеве виховання / Sex Education

5 причин подивитися серіал «Статеве виховання»

Автор: PlayUA @playua

Продовжуючи цикл статей про те, що варто подивитися на карантині, ми знову вирушаємо в сучасну Англію, де на нас чекає знайомство зі школою, в якій відбувається чимало захопливих подій. Тож, мова піде про британський серіал “Статеве виховання”, якому багато глядачів не надають значення через провокативну назву та не надто цікавий синопсис. А дарма, бо це один зі серіалів сучасності, який розповідає про життя підлітків, їхній перший інтимний досвід, взаємини з однолітками, батьками та суспільством. І зараз, у форматі «5 причин подивитися» спробую пояснити, чому він вартий вашої уваги.

1. Історія

«Статеве виховання» — це легка і ненав’язлива історія з життя старшокласників. Ми знайомимося з головними героями, в компанії яких проведемо всі наступні сезони серіалу (поки що їх тільки два, але вихід третього планується в 2021). Оповідь ведеться від імені Отіса (Ейса Баттерфілд), який сам по собі є трохи дивним хлопцем, тим паче, якщо врахувати, що його мама — відомий сексолог. Через це Отіс страждає від почуття ніяковості і не може нормально спілкуватися з дівчатами, бо сором’язливість завжди бере гору. Однак все перераховане вище не заважає йому проводити сеанси сексуальної терапії для учнів своєї школи, щоб допомогти їм розібратися з незграбними і заплутаними ситуаціями в особистому житті. Саме ця сюжетна лінія дає початок усім наступним історіям, які будуть розвиватися в серіалі. «Статеве виховання» встигає висвітлити різні світові тренди і проблематику: цькування, гомофобію, конфлікт поколінь і так далі. Можливо, на перший погляд може здатися, що подібний серіал зовсім не для вас, та запевняємо, «Статеве виховання» — це, перш за все, класна романтична комедія, і лише потім — соціальний коментар.

2. Герої

Неможливо залишитися байдужим до кожного з головних героїв, адже всі вони колоритні і абсолютно не схожі один на одного. Один з героїв — цілковитий інтроверт, який вічно опиняється в центрі безглуздих і ганебних ситуації. Другий — класний і милий афроамериканець-ґей: він, як ніхто вміє відпускати офігезні жарти та ще й притягує своєю харизмою. У серіалі також знімається Емма Маккей, яка, до речі, має неймовірну схожість з Марґо Роббі, і актриса Джиліан Андерсон, розкішна в будь-якому образі!

3. Постановка

Темп оповіді серіалу доволі рівний та спокійний, та попри це сценаристам вдається утримувати увагу глядачів завдяки цікавим поворотам сюжету та несподіваним історіям. Кожен епізод починається зі сцени сексу, а це означає, що головному герою доведеться вирішувати чергову проблему своїх друзів чи знайомих. Автори серіалу не забувають додавати хитрих прийомів, завдяки чому навіть найвибагливіші кіномани залишаться у захваті після перегляду.

4. Антураж

Велика частина зйомок проходила на території південної частини Уельсу, а також в Англії в долині річки Уай, тому картинка вийшла просто чудовою: туди хочеться втекти якомога швидше, щоб забути про всі свої проблеми. Оскільки за сюжетом дія відбувається у невеликому містечку, то відчуття затишку пронизує в кожному кадрі! Красиві ліси, відмінна природа і по-справжньому чарівний будинок головного героя, який, до слова, може орендувати кожен охочий. Я серйозно, можете поґуґлити про це. Упевнений, що після перегляду однієї-двох серій ви саме так і зробите!

5. Мораль

Одним із головних аспектів серіалу є те, що він буде цікавим для перегляду не лише молодому поколінню, а й зможе дати декілька важливих уроків їхнім батькам. На перший погляд здається, що серіал знято лише для підлітків, щоб вони, познайомившись з екранними персонажами, крізь призму їхнього досвіду переосмислили власне життя. Але, напевно, саме батьки, в першу чергу, повинні подивитися серіал, щоби бути готовими до того, що може спіткати їхніх дітей у перехідному віці. Часом у житті підлітків такі події відбуваються, у що батькам не лише важко повірити, але й неможливо здогадатися. «Статеве виховання» — легкий та доступний посібник для «чайників», за який ви неодмінно будете вдячні його авторам.

На сайті-агрегаторі Rotten Tomatoes, де збирають огляди від різних видань і вираховують середньостатистичну оцінку глядачів, перший сезон має 91%, а другий — 97%, що має остаточно переконати вас зробити вибір на користь «Статевого виховання». До речі, в кожному сезоні лише 8 серій, які з легкістю можна подивитися навіть за один день :)

Автор: Валерій Перевознюк.
Оригінальний текст автора знаходиться тут.

Останні статті

Поринь у гру з новими моніторами від Acer

Автор: Віталій Тарнавський

Acer анонсує новітню лінійку ноутбуків широкого споживання серій Swift, Spin та Aspire

Автор: Віталій Тарнавський

Компанії Porsche Design та Acer представляють ноутбук Porsche Design Acer Book RS

Автор: Віталій Тарнавський

Нові злодії, герої та відьми: три теорії про серіал «ВандаВіжн»

Автор: PlayUA

ВандаВіжн / WandaVision

Sony продемонструвала інтерфейс PlayStation 5

Автор: Віталій Тарнавський

Огляд The Talos Principle

Автор: PlayUA

The Talos Principle

Стімпанк, майбутнє і Nemesis: якими були скасовані ігри про Бетмена

Автор: PlayUA

Batman

Теорія: Багряна Відьма — справжній злодій серіалу «ВандаВіжн»

Автор: PlayUA

ВандаВіжн / WandaVision