Комп’ютерні ігри є одним із найприємніших способів провести час та відпочити. Особливо, якщо ви ґеймер. Багато в чому вам допоможуть високопродуктивні ігрові ноутбуки, адже вони мають більшу графічну та обчислювальну потужність, ніж будь-яка домашня консоль. Безперечно, консолі мають свої переваги. Але саме лептопи пропонують високий рівень свободи з точки зору налаштувань та загальної кількості доступних ігор. Коли справа доходить до пошуку хорошого комп’ютера — починаються складнощі. Особливо, якщо ви новачок у всьому цьому.
На відміну від консолей, завдяки яким можна просто «взяти ґеймпад і грати», ігрові комп’ютери вимагають ретельного вивчення кожного компонента. Який центральний процесор кращий: Intel® Core™ i5 12-ого покоління чи Intel® Core™ i7 11-ого покоління? Графічний процесор NVIDIA GeForce кращий за аналог з індексом Ti чи MAX-Q? Яка клавіатура чи накопичувач оптимальніші? Питань та відповідей дійсно багато, і про це все треба знати.
Можна ще розглянути стаціонарні комп’ютери, бо вони можуть забезпечити найкращу продуктивність. Проте ноутбуки все ж краще вписуються в сучасний спосіб життя. Ви можете брати його із собою і при цьому мати під рукою завжди все, що хочете — робочий інструмент, ігрову консоль, графічний редактор тощо.
Якщо ви шукаєте потужний пристрій, здатний відтворювати віртуальну реальність, роздільну здатність 4K і карколомну графіку, або сподіваєтеся просто збалансувати вартість і потужність — ваш вибір ігровий ноутбук.
Ми не будемо розповідати, як його вибирати, бо статей в інтернеті щодо цього і так багацько. Втім, розповімо декілька простих порад, як його оптимізувати, щоби збільшити його продуктивність.
Тримайте ноутбук у чистоті
Хочете знати, як покращити ігрову продуктивність на своєму ноутбуці, не підвищуючи технічні характеристики? Просто почистіть його. Це просте, але дієве рішення. Пил і бруд — вороги продуктивності. Будь-яке сміття зменшить потік повітря, що призведе до перегріву комп’ютера. Як тільки тепло накопичиться — процесор, графічний процесор та більшість інших компонентів уповільняться, а згодом почнуть псуватися. Все це, звісно, вплине на ефективність ноутбука. І це точно не те, що хочеться отримати від ігрового пристрою. Найкращий спосіб впоратися з цим — почистити пил. Для цього можна використати, наприклад, балон зі стисненим повітрям. Якщо ви новачок, то краще віднести ноутбук до СЦ або у будь-який зручний сервіс, якщо термін гарантії вже закінчився.
Оновіть ваше «залізо»
Встановлення нових компонентів — ключовий спосіб прискорити роботу вашого ноутбука в іграх. Але що ви можете додати до вже існуючої системи? Ігрові ноутбуки, як відомо, підлягають апґрейду, проте не повністю. Тому рекомендуємо відразу брати потужний процесор (наприклад: Intel® Core™ i7-11390H) і відеокарту (наприклад: NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti).
Є три компоненти, які можна оновити:
- Оперативна пам’ять: збільшення обсягу пам’яті призведе до збільшення швидкості роботи.
- Внутрішній накопичувач: перехід на SSD або сховище формату M.2 значно покращить продуктивність гри та роботу системи.
- Акумулятор: акумулятори особливо не впливають на продуктивність, але якщо ваш вже «втомився», то краще його все-таки замінити. Якщо в потрібний момент комп’ютер вимкнеться, буде не приємно, правда ж?
Оновлюйте ПЗ та драйвери
Як би там не було, але оновлювати програмне забезпечення та інший софт дуже важливо, адже з кожним оновленням не тільки зникають «баги», а підвищується оптимізація програм та роботи «заліза». Наприклад, для 12-го поколінні Intel поділила свої процесори на дві частини: в них є високопродуктивні ядра для важких завдань та енергоефективні для простих та фонових задач. І всім цим управляє їх фірмова технологія Thread Director. Також у кожного виробника є свій особистий софт, що дає доступ до налаштувань для оптимізації роботи ноутбука. Переглянути ці налаштування можна, натиснувши спеціальні кнопки на клавіатурі (фірмові макроси), або ж запустивши відповідні фірмові додатки.
Закрийте фонові програми
Старий дідівський спосіб :) Всі ми хотіли би стрімити та швидко перемикатися на браузер, водночас граючи. Але треба пам’ятати про те, що у професійних стрімерів набір усього приладдя коштує щонайменше кілька тисяч доларів, а то й кілька комп’ютерів запущені одночасно, розділяючи завдання. Ми ж з вами можемо просто вимкнути програми з низьким пріорітетом, додавши собі FPS у грі.
Розженіть відеокарту та ЦП
Один із найдавніших способів збільшити продуктивність — розгін. Це трішки ризиковано для новачка. Та подивившись пару ґайдів та використавши фірмові інструменти, які доступні для кожного виробника процесорів, у вас не виникне особливих проблем із цим.
Також є певні особливості під час рогзону, пов’язані з електроенергією та теплом. При розгоні споживається більше електроенергії, тому вам необхідно належним чином налаштувати параметри живлення комп’ютера. При споживанні більшої кількості електрики зростає температура. Як її знизити вказано в пункті першому. Інакше ваш ноутбук автоматично вимкнеться — це запобіжний засіб (якщо буде занадто спекотно).
Перевірте швидкість інтернету
Граючи онлайн, важлива роль відведена швидкості інтернет-з’єднання. Якщо воно погане, то навіть потужне залізо не забезпечить вам комфортного ігрового процесу. Перевірте ваш тариф від провайдера. Звісно, краще платити не за базовий пакет, оскільки він призначений для офісної роботи. Роутер бажано мати останнього покоління, але будь-яка безпровідна мережа завжди поступатиметься дротовиму інтернету. Ще є спеціальні програми, які аналізують трафік і надають пріоритет саме ігровому трафіку. Наприклад Intel® Killer™.
Тепер ви знаєте кілька простих порад, як покращити продуктивність вашого ПК. Звичайно, вони не допоможуть запустити вам Cyberpunk 2077 з високими налаштуваннями на ноутбуках середньої потужності, але дотримуючись їх, ви буде грати та працювати набагато комфортніше.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!