Ви коли-небудь задумувалися над тим, як би виглядала Need for Speed: Most Wanted 2? Чи може вам не сподобався Prince of Persia: The Forgotten Sands і досі кортить побачити щось у дусі класичної трилогії про Принца? На диво, але на обидва ці питання є відповіді, хоча й часткові. Правда криється в незвичних версіях ігор. Два сьогоднішніх гостя “стукають до вас у двері” із минулого, і найімовірніше, ви навіть не чули про них, а вони ІСНУЮТЬ. Обидві ці гри мають свої особливості, навіть є повноцінними, але в тій чи іншій мірі відтворюють Most Wanted та трилогію Prince of Persia. Сподіваємося, ви почерпнете для себе щось цікаве або відкриєте цілий новий світ, який увесь цей час просто не траплявся вам на очі.
Need for Speed: Undercover (PS2)
Можливо, ви знаєте про те, як Need for Speed: Undercover колись ледь не поховала своїх творців з Black Box. Після неї розробники змогли випустити лише The Run, який і прирік студію на розпуск. Якщо ви грали Undercover на ПК чи актуальній на той час консолі, тоді знаєте, як вона виглядає. Втім, цікавить нас не вона, а саме PS2-версія. У 2008 році потужності цієї консолі явно не вистачило би на відтворення того рівня графіки, до якого доросла серія NFS. Втім, EA вирішила дещо схитрувати, давши змогу Exient Entertainment (студії, яка робила мобільні ігри та порти) створити Need for Speed: Undercover для PS2 зі шматків Most Wanted та Carbon.
Так-так, ви все правильно зрозуміли, ця версія — Франкенштейн, зліплений з усього, чого тільки можна. Сюжетно гра повторює Undercover від Black Box, але її місто — набір асетів з попередніх частин серії. Найбільше вона сподобається фанатам Need for Speed: Most Wanted, адже з цієї гри розробники перенесли цілі окремі локації. Так, жовтого фільтру немає, а знайомі місця можна впізнати не відразу, якщо задивлятися на пальми. Але коли ви усвідомите, що в’язниця з Most Wanted перетворилася на забігайлівку в PS2-версії Undercover, тоді точно почнете шукати інші схожі споруди чи дороги. Накрила ностальгія? На жаль, на цьому приємнощі цієї версії Need for Speed: Undercover завершуються. Хоча можу відзначити, що заїзди на час тут доволі непогані. Якщо в Most Wanted можна було утворити запас 30-50 секунд до кінця гонки, то тут доволі просто не вкластися в часові межі.
Щодо фізики, то вона поламана. Ця версія Need for Speed: Undercover пропонує щось середнє між Most Wanted та Underground. Звучить непогано, але на ділі це цирк на дроті. Особливо, коли потрібно пройти місії зі знешкодження ворогів. Смуги здоров’я є, але нанесення демеджу і система зіткнень просто незбалансовані. Тому автомобіль з високою ймовірністю розвертається, перевертається абощо. Після цього починаєш цінувати Most Wanted як ніколи. У Undercover для PS2 більшість механік наче ліпили клейкою стрічкою на стіну. Навіть поліцейські тут поводять себе дивно, і це після того безумства, яке можна побачити в Most Wanted.
Варто повторити, що ця гра і її мапа будуть цікавими саме фанатам Need for Speed: Most Wanted. Хоча гра поламана, але стала для мене ковтком свіжого повітря, адже я й уявити не міг, що десь хтось зробив Most Wanted 1.5. Шкода, але все в ній виглядає наче фанатський мод, який роками намагалися склепати докупи шанувальники серії. Втім, це повноцінна гра, і якою би вона поганою не була, Undercover для PS2 допомагає згадати приємні спогади.
Prince of Persia: The Forgotten Sands (Wii)
Пригадуєте, як Ubisoft пожертвувала Prince of Persia на користь Assassin’s Creed? Я також пригадую. А про останній цвях у домовині “Принца” пригадуєте? Мова саме про The Forgotten Sands. Хоча ця гра пов’язана з класичною трилогією, це не скасує її доволі простого сюжету та боївки, в якій половина здібностей реалізовані погано. А що, коли насправді хороше продовження трилогії таки вийшло? Можливо не настільки масштабне, можливо більше схоже на спін-оф, але гідне назви Prince of Persia. І називається воно… The Forgotten Sands. Це не жарт, просто мова йде про версію на Wii. І ви не повірите, але це цілком інша гра.
Хоча назви у багатобюджетної та Wii-версії однакові, друга зліплена з асетів класичних Prince of Persia. Тобто ви побачите там неймовірно знайомі текстури, модель Принца, анімації тощо. Все це неабияк передає атмосферу класичної трилогії, принаймні ґеймплейно. Проявляється цей колорит, як у дрібницях типу добивання ворогів, так і головоломках. До речі, останні реалізовані відмінно, якщо враховувати, що розробники повинні були адаптувати їх під ремоут-контроль. Спочатку може здатися, що у персонажа недостатньо вмінь чи прийомів, але до кінця проходження ви зміните свою думку, обіцяю.
Боївка з допомогою Wii Remote та нунчака таки дещо обмежена, але зізнаюсь, що при проходженні оригінальної трилогії я не використовував й половини усіх комбо. Можливо тому це не вплинуло негативно на мою думку стосовно The Forgotten Sands на Wii. Втім, хотілося побачити дещо продуманішу історію, хоча сюди запхали повністю оригінальний сюжет. Він не повторює The Forgotten Sands на ПК, але при цьому чудово передає атмосферу східних казок та пригод. Саме це так вабить у класичній трилогії Prince of Persia.
У The Forgotten Sands на Wii є ще невиразні боси та аж один QTE. Все решта подарує вам тільки приємні враження, коли ви звикнете до керування. Так, для цього доведеться купити Wii з нунчаком та Remote, але воно того варте. Ну, а ще можна підключити джойкони від Nintendo Switch до ПК і налаштувати емулятор, але ми ж тут не заради піратства зібралися. Також варто згадати, що цю гру зробила Ubisoft Quebec, яка пізніше подарувала нам Assassin’s Creed Odyssey та Immortals Fenix Rising. І в останню я дуже рекомендую зіграти, бо в ній дуже добре реалізовані платформінг, головоломки та здібності, як і в класичних Prince of Persia. Після проходження The Forgotten Sands для Wii у мене не виникає жодних сумнівів, що Ubisoft Quebec у Immortals Fenix Rising надихалася ще й своїми колишніми напрацюваннями.
А тепер розповідайте про свій ігровий досвід. Чи проходили ви раніше ці версії ігор? Можливо знаєте інші проекти, про які мало хто чув, але вони варті уваги фанатів? Обов’язково напишіть про це у коментарях.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!