web analytics
Академія відьмочок

У «Луна Нова» день відкритих дверей — Враження від першого тому манґи «Академія відьмочок»

Автор: Лук'янчук Орест

У лютому 2023 року, видавництво Molfar Comics відкрило передзамовлення на перший том манґи «Академія відьмочок», а уже в березні розпочали продаж. Я неймовірно зрадів цій новині, адже у той період якраз переглядав аніме-першоджерело цієї манґи від якого у мене залишились дуже приємні враження. Не довго думаючи, замовив собі примірник і вирішив поділитись з вами думками стосовно нього. Адже ця історія про учениць відьомської академії однозначно варта уваги.

Нашою провідницею у цей магічний світ буде пані Ацуко Каґарі, яка узагалі нічого не тямить у магії. З дитинства вона захоплювалась виступами відьми Шяйні Шяріо, яка для неї стала кумиром. Відтоді вона вирішує, що й сама стане чарівницею, аби так само приголомшувати людей на сцені. Так, їй не вистачає вмінь та знань з чаклунства, але у неї є найголовніше — віра у свої сили. Тож, йдучи наперекір долі та цькуванням однолітків, вона вступає в академію «Луна Нова», де окрім навичок чаклунства знаходить справжніх друзів, які виручать та допоможуть у будь-якій пригоді у яку Ацуко потраплятиме, адже вона ще та бешкетниця.

Кожен розділ це окрема історія, окрім перших двох, які вводять нас в сюжет. Спершу ми дізнаємось, яким чином простолюдинка Ацуко змогла поступити в Луна Нову — престижну академію відьом, а далі про її повсякденне життя у ній, яке наповнене різного роду подій. Одного дня вона разом з подругами гратиме у м’яча, аби захисти честь свого кумира Шяйні Шяріо від наклепу всезнайки-відмінниці Діани, а вже наступного намагатиметься знайти власницю легендарної мітли Рюсеймару, що облетіла увесь світ за кілька годин. Одним словом нудно з нею вам точно не буде. 

Історії доволі коротенькі та часто викликають посмішку на обличчі, проте окрім комедійних моментів нам також детальніше розповідають про цей світ та його правила, а також знайомлять з персонажами, що у ньому проживають. Хоча й не зовсім вдало, але про це далі у тексті.

Доповнює історію неймовірний стиль малюнку Сато Кейсуке. Він зумів максимально наблизитись до стилю оригінального аніме. Дійсно, деякі кадри немов перемальовані з нього і їх важко відрізнити один від одного. Вважаю це плюсом, як для манґи адаптації.

Аніме-першоджерело побачило світ 8 січня 2017 року, а вже через кілька тижнів, 26 січня, вийшла ця манґа. Це непоодинока схема просування оригінальних аніме у Японії, коли на додаток до нього з’являється ще й манґа-адаптація. Хоча, зазвичай, якраз аніме є таким додатком для манґи. З подібних ситуацій можна згадати Kill la Kill від тієї ж студії, що подарувала нам Відьмочок. 

Автори манґи вирішили не йти легким шляхом просто відтворюючи сюжети серій аніме, а розбавляли їх унікальними некранізованими історіями. Так, перший та другий розділ майже слово у слово повторюють перші серії аніме, але далі сюжет йде своїм шляхом. Знаючи, що читачі на момент потрапляння книги на полиці крамниць швидше за все вже бачили першоджерело, автори дозволяють собі не вдаватись у деталі деяких подій, просто згадуючи їх через уста персонажів без демонстрації. Теж саме стосується розкриття деяких персонажів. Ситуацію трішки рятують нотатки вкінці книги, які пояснюють певні деталі, проте не певен, що їх можна назвати панацеєю у цьому випадку. Тому перед купівлею цієї манґи все ж рекомендую ознайомитись з першоджерелом, аби не ґуґлити кожне слово при читанні.

Знайомлячись з книгою, я знайшов під суперобкладинкою ілюстрацію з описом до неї, мовляв: «Героїням до рук потрапляє загадкове яйце з якого вони захотіли зробити омлет, але на них нападає юрба чудовиськ і подальші події невідомі». Спочатку подумав, що це синопсис якогось з розділів  манґи, адже не пригадав подібного в аніме. Проте прочитавши перший том до кінця, цієї історії не зустрів. Уже потім я зʼясував, що це нарис додаткового розділу, який не був опублікований через те, що видавець вирішив припинити публікацію манґи. У наступних томах теж присутні такі бонусні матеріали. Приємно побачити хоча б такі крихітні відголоски цих розповідей, але водночас і сумно, адже повноцінними вони ніколи не стануть.

Що ж до українського видання «Академії відьмочок» — воно виглядає добре. Книга невелика, її зручно та приємно тримати у руках. На жаль, присутні незначні проблеми з версткою. Інколи текст не відцентровано належним чином, себто він не знаходиться по центру хмаринки. Як і в «Левіафані» (наші враження) від Nasha Idea це не те щоб велика біда. Розумінню не заважає, але все ж помітно. Де-не-де присутні одруки, а також один раз помітив використання гонорифіку «сенсей». Зазначу, що до цього вони не використовувались, лише ось цей один випадок. Тому не до кінця зрозуміло чи він мав там бути, чи його просто забули адаптувати у звичне нам «вчитель». Також не сподобалось, як адаптували ім’я згаданої вище Шяйні Шяріо. В оригіналі вона має англійське ім’я “Shiny Chariot” і, на мою думку, краще було б його транскрибувати саме з англійської, аніж японської. Однозначний плюс це стилізовані підписи звуків. Зізнаюсь вони вийшли настільки вдалими, що інколи плутав, де є ієрогліф, а де його переклад. Також приємно, що у виданні присутні вищезгадані нотатки, які допомагають занурюватись у цей всесвіт. До речі, у англомовному виданні їх не було, тож підозрюю за них потрібно віддячити саме Molfar Comics.

У підсумку ми маємо чудову манґа-адаптацію з неймовірною візуальною складовою схожою до першоджерела, а також наповненою додатковими історіями, які зацікавлять шанувальників аніме. Придбати примірник ви можете на сайті Molfar Comics за цим посиланням.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Усі досягнення S.T.A.L.K.E.R. 2 — що потрібно для проходження на 100%?

Автор: Олег Куліков

stalker 2 achievements 03

УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)

Автор: PlayUA

stalker radio

Чорна п’ятниця: найкращі пропозиції для геймерів

Автор: PlayUA

playstation 5 pro

Артефакти та інші скарби Зони у S.T.A.L.K.E.R. 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.s.t.a.l.k.e.r.2 артефакти

Українська музика в S.T.A.L.K.E.R. 2: від Мозгового до ZWYNTAR

Автор: Андрій Присяжний

s.t.a.l.k.e.r. 2 heart of chornobyl

Apple iPhone 16 Pro Max: занурення у світ нових можливостей

Автор: PlayUA

iphone 16 pro max 02

S.T.A.L.K.E.R. 2, Lego Horizon, Farming Simulator 25 — Порадник Ґеймера: Листопад 2024

Автор: PlayUA

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Acer розширює лінійку мережевого обладнання новими маршрутизаторами з підтримкою Wi-Fi 7 та 5G

Автор: PlayUA

p.ua.acer wifi