Компанія Logitech G недавно зарелізила два класних продукти котрі потрапили мені на оглядовий стіл – це надлегка мишка G PRO X SUPERLIGHT 2 та оновлена клавіатура G PRO X TKL. З усіх представників редакції у мене найбільший досвід спілкування з переферією Logitech G, тож давайте подивимось, що ж там такого мені приїхало.
Logitech G Pro X Superlight 2
Logitech G Pro X Superlight це найпопулярніша ігрова миша у кіберспорті, а друге покоління покликане виправити всі недоліки першого. Logitech оновили датчик до Hero 2, а також додала нові перемикачі Lightforce і (нарешті!) порт USB-C для заряджання. Дизайн не змінився тому для тих, хто знайомий з формою Logitech G Pro X Superlight мишка сяде в руку як влита. Покриття корпусу чимось схоже на яєчну шкарлупу, а його нижня сторона оснащена ніжками з PTFE (тефлоновим покриттям). Також тут ви знайдете вимикач живлення, на додаток до магнітної пластини для шайби Powerplay або для зберігання USB-донглу.
Колесико залишилося незмінним, а от свічі замінили на новітній Lightforce, це гібридні оптично-механічні свічі, в яких компанія навіть зберегла фірмове клацання. Хоча як на мене то клік у мишки занадто гучний, і до нього потрібно буде звикнути.
У мене вдома було ще 2 миші від Logitech G і ця була найгучніша з усіх. А от бокові кнопки потішили: вони не виступають над корпусом сильно тож місклікнути по них доволі важко, а також достатньо пружні аби кожний клік був відчутним.
Миша чудово трекає переміщення навіть при легкому відриві та нахилі над поверхнею. І це заслуга звичайно ж нового сенсору Hero 2, який дозволяє калібрувати DPI на основі кожної осі, а також регулювати відстань відриву для кращої сумісності зі змінними ніжками.
Насправді G Pro X Superlight 2 — одна з найбагатофункціональніших мишей, які я коли-небудь бачив, незважаючи на її зовнішню простоту. Аби розкрити весь її потенціал нам буде потрібний фірмовий софт G HUB, де зможемо відкалібрувати DPI по осях X і Y, а також переключити режим перемикачів Lightforce з гібридного на повністю оптичний. Також тут вас зустрінуть сотні заготованих профілів для різних ігор, а спільнота, я впевнений наробить ще безліч своїх.
Загалом Logitech G Pro X 2 Superlight 2 — одна з найкращих ігрових мишей, які можна купити сьогодні. Нею дійсно кайвово користуватись, а її начиння максимально передове, тож якщо ви підшукуєте собі нову мишку, неодмінно розгляньте її як варіант для покупки.
А тепер до клавіатури.
Logitech G Pro X TKL
Як і з мишками у мене дома неочкуванно вже жили 2 клавіатури від Logitech G і, що найбільш цікаве, це якраз попередня модель цієї лінійки, а саме G PRO Mechanical Gaming. Тому я був дуже зацікавлений в новинці, котра мала б позбутись усіх проблем попередньої версії та ще й стати повністю безпровідною.
Клавіатура поставляється у 3 кольорах: білому, чорному та яскраво-рожевому, але неважливо який колір ви оберете, бо G Pro X TKL — це справжня цеглина, а не клавіатура. Вага якої становить 916 грам, що досить солідно, враховуючи відносно компактні розміри. Я думаю, що вона спокійно переживе не один приступ ґеймерського гніву.
Все інші елементи виготовлено з твердої пластмаси, яка легко чиститься і не залишає на собі відбитків пальців. Набір товстих гумових ніжок добре утримував клавіатуру на столі або килимку. Вимикач живлення і роз’єм заряджання USB-C приховані на задній стороні клавіатури. Також там є невеликий слот на нижній стороні для зберігання бездротового донгла Lightspeed під час подорожей. Також в комплект входить напівтвердий кейс який зручно розміститься у вашому рюкзаку дорогою на лан паті. Він досить стійкий до ударів та має відділення для кабелю USB-C-USB-A довжиною 1,8 метра, котрий входить до комплекту поставки, але для мишки там місця немає, тому їй прийдеться шукати собі інше місце в рюкзаку :D.
Дизайн tenkeyless (TKL) дозволяє зекономити місце на робочому столі, також Logitech не перенавантажила клавіатуру додатковими кнопками. Є лише кілька мультимедійних кнопок у верхньому правому куті, успадкованих від G915 TKL, а також масивний регулятор гучності.
Зверху зліва розташована кнопка регулювання підсвічування з п’ятьма рівнями яскравості, кнопки бездротового підключення і Bluetooth для перемикання між з’єднаннями, а також кнопка ігрового режиму, котрий вимикає клавішу Windows, щоб уникнути непотрібних переходів на робочий стіл під час гри.
Клавіатура може працювати через USB-C, але навіщо це? Коли бездротова технологія Lightspeed від Logitech дозволяє вам забути про кабель і не відчути ніякої затримки. Офіційно діапазон складає 10 метрів, але може варіюватись від навколишнього середовища.
Що ж до автономності, то тут все просто суперово. Навіть з увімкненою підсвіткою я заряджав клавіатуру десь раз на 6-7 днів, виробник заявляє про 50 годин роботи.
Як і інші клавіатури виробника Pro X TKL може бути оснащений «клацальними», «лінійними» або «тактильними» свічами. Мій зразок використовував тактильні свічі GX Brown. Доречі, це був чи не перший раз, коли мені довелось прямо звикати друкувати на клавіатурі: я весь час «не дотискав» кнопки і через це робив помилки. Що ж, здається, GX Brown просто не для мене. Свічі мають стандартну хрестоподібну форму, тому кікапи можна з легкістю замінити на що завгодно. Мені сподобались оригінальні: вони виготовлені з двокомпонентної литої пластмаси PBT, що в свою чергу означає, що вони не вигорять, та не облізуть, а RGB-підсвічування буде рівномірним.
До речі про підсвічування. Українські літери не підсвічуються і, можливо, це пов’язано з моєю тестовою моделлю, але будьте обачні з цим, адже для когось це може стати шоустопером в покупці. Підсвітка повністю керується у фірмовому софті G Hub та має просто якусь неймовірно тонну варіантів налаштування.
На перший погляд Logitech G Pro X TKL виглядає обманливо простою. Але в порівнянні з деякими конкурентами, які мають багато макроклавіш, або вбудовані екрани та чорта лисого, тут акцент йде на вдале виконання вимог простого ґеймера. І в цьому вона відмінно справляється. Бездротова продуктивність відмінна, якість збірки вражає, а часу роботи від батареї достатньо, щоб витримати навіть найтриваліші LAN-події. Чого ще бажати від хорошої ігрової клавіатури?
Про обидва девайси можу сказати тільки одне – вони надзвичайно прикольні і мені дуже цікаво куди Logitech G розвине свої напрацювання далі.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!