Причини для зміни смартфону у кожного користувача ґаджетів різні. Хтось ганяється за новинками суто з точки зору моди, хтось шукає поліпшений функціонал, хтось просто вже звик оновлювати “залізо” майже так само часто як і софт. Втім, є ще одна, досить специфічна причина — телефон як професійна камера, яка завжди з тобою.
З цієї точки зору iPhone — стратегічно досить гарний вибір. Саме на смартфони Apple досить давно почали знімати дійсно що повнометражні фільми. Наразі ж з кожною новою моделлю, можливостей для зйомки стає все більше, а перепон — все менше. Оскільки Ябко розпочало продаж оновленийх айфонів 15 Pro, не зайвим буде розповісти, скільки всього можна зняти на цей новий телефон і в якій якості.
Фільми вже давно знімають на iPhone
10 років тому світ вразила новина зі світу кіно — в фільмі самого Мартіна Скорсезе “Вовк з Волл-Стріт” (The Wolf of Wall Street) можна було побачити кадр відзнятий на iPhone.
А сталося все так — керівник з візуальних ефектів фільму Роберт Леґато летів у літаку і згадав, що Скорсезе потрібен був кадр табло, яке сигналізує про необхідність пристібнути ремені. Як раз побачивши таке табло, Леґато зафільмував його на свій iPhone, щоб особисто показати режисеру. Скорсезе, втім, вирішив, що така зйомка ідеально підійде фільму і у біографічному блокбастері з бюджетом більш як $100 мільйонів з’явився кадр який потенційно міг би зняти пересічний користувач одного з найбільш розповсюджених телефонів.
Вже через 2 роки, у 2015 році світ побачив чи не перший художній фільм, повністю відзнятий на iPhone. Незалежну драму “Мандарин” (Tangerine) режисер Шон Бейкер вирішив фільмувати на три iPhone 5S. В результаті вдалося суттєво скоротити бюджет, який склав $100 000, а касові збори сягнули $900,000. Тобто, можна сказати, що покупка айфону для зйомок — досить вигідна інвестиція.
Хоча свій наступний фільм, “Флоридський проєкт” (The Florida Project) Бейкер знімав на плівку, кінцівку він зняв все одно на iPhone 6S Plus, бо це дозволяло без дозволів та громіздкої знімальної групи зафільмувати потрібні кадри у Діснейленді. Фільм було номіновано на “Оскар”.
Тож, як бачимо, iPhone давно зарекомендував себе як вибір професіоналів у світі кінематографу. Новий iPhone 15 Pro не є виключенням, аж до того що нерідко його відносять до класу “камерафонів”.
iPhone 15 Pro як камера
Наявність у iPhone 15 Pro такої функції як Cinematic Mode (автоматичне фокусування на найважливішому об’єкті) і якості ProRes 4К вже натякає на те, що цим телефоном можна знімати якісно і ефектно. “Сирий” формат на який знімає камера iPhone, HEIF, забезпечує в чотири рази більшу роздільну здатність ніж раніше, 48 мегапікселів. Основний з трьох об’єктивів смартфону має оптичну стабілізацію, тож трохи аматорського ефекту, який можна побачити в “Мандарині” вже не буде на тому, що ви знімете на цей флагман.
Звісно, що самих лише об’єктивів для хорошої зйомки замало. Сучасна цифрова камера це, перш за все, “залізо”. На 20% швидший графічний процесор та на 10% швидший ЦП, обидва з 6 ядрами — ось головна суперсила, яка дозволить вам знімати ефектні кадри, які ніколи не “посипляться” і не будуть муляти очі.
Крім того є багато додаткових функцій, які точно полегшать вам відеозйомку:
- USB-C із USB 3 — нарешті скидати відзнятий матеріал з iPhone буде просто та доступно, а швидкість роз’єму у 10 Гбіт/с дозволить робити це ще й швидко. До того ж, через роз’єм можна підключати інші пристрої, такі як швидкісні зовнішні накопичувачи, монітор, мікрофон, тощо.
- Wi-Fi 6E забезпечує найшвидший безпровідний інтернет-зв’язок доступний наразі в лінійці iPhone в принципі.
- Super Retina XDR OLED — дисплей в 6,1 дюймів з адаптивною частотою оновлення 120 Гц та 2000 ніт пікової яскравості дозволить прямо на місці оцінити відзнятий матеріал, адже будь-який кінематографіст скаже, що перегляд т.з. “dailies” (тобто відзнятого за день матеріалу) — запорука хорошого прогресу в знімальному процесі.
Втім є ще одна властивість, без якої сучасній багатофункціональній камері не вижити — надійність і стійкість до різних умов. З цим у 15 Pro теж все в порядку.
Титан означає міць
Корпус iPhone 15 Pro Titanium зроблений вже не з нержавіючої сталі, а з міцного титанового сплаву. Це гарантує безперецендентний захист начинки телефону від падінь та інших механічних взаємодій, яких не уникнути, якщо ви активно знімаєте щось на телефон. Скло екрану теж надійно захищене технологією Ceramic Shield з олеофобним покриттям, стійким також до появи відбитків пальців.
З точки зору стилю у нового телефону все в порядку, адже він доступний в чотирьох кольорах. Якщо ж ви любите пограти у вільний від зйомок час, то телефон є ще й потужною ґеймерською машиною, яка витримає вже портований на нього з мінімальними змінами Assassins Creed Mirage та ремейк Resident Evil 4.
Ціна питання
Загалом, новенький 15-й Айфон обійдеться вам у близько 65 тисяч гривень (що для професійної чи напівпрофесійної камери, яка завжди з вами не так вже й багато), а iPhone 15 Pro 128GB (Black Titanium) на Ябко зараз обійдеться вам по приємній знижці у 61 280 грн.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!