web analytics
Forza Motorsport (2023)

Наступне відео

Розпакування колекційного видання S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl Ultimate Edition

stalker 2 uboxing site v01

Стало краще: 8 годин у Forza Motorsport (2023)

Автор: Михайло Петрунів @meekha3l

Перед тим, як почати розповідь про останню Forza Motorsport, спершу трохи передісторії. Відсутність конкуренції в минулому поколінні спровокувала те, що Forza 7 загрузла і майже не розвивала свої “автоспортивні” ідеї. Тому коли Project Cars 2 і GT Sport пішли в реліз, Forza почала виглядати дещо старомодною за своєю структурою. GT Sport, для прикладу, була значно пустішою для самітного проходження, але зробила один із найкращий автоспортивних мультиплеєрів. Project Cars 2 (огляд) досі виглядає якимось чудом. Ця гра намагалась симулювати все, починаючи від організації заїздів, закінчуючи висиханням калюжі залежно від температури траси й положення сонця. У ній можна було вибрати навіть пору року, в тому числі зиму. У якій ще грі ви зможете покататися на зимовому Нордшляйфе?

А от Forza 7 отримала стандартно більше авто, більше трас, з’явилися лутбокси, трохи змінився стиль гри на більш фестивальний. І єдиною значною ігроладною особливістю був динамічний дощ. Однак у грі не було кваліфікацій, штрафів, нормальних піт-стопів, заміни гуми на інший тип, — словом, стандартних речей для автосимулятора. До честі, розробники гру не закинули і протягом декількох років розвивали її як сервіс. Вони прибрали лутбокси, на які жалілися, краще оформили піт-стопи і, ймовірно через конкуренцію, зробили бета-заїзди зі штрафами в мультиплеєрі. Однак була одна річ, яку вже неможливо було виправити, а саме самітна кар’єра.

Вона була не про чисту їзду, а про брудну поведінку. Не про боротьбу, а лише про перемоги. Гра була побудована так, що проходження напряму залежало від очок, які ви отримуєте в гонках. Тому чим нижча у вас позиція на фініші, тим більше чемпіонатів вам потрібно проходити. Іншою проблемою було те, що всі гонки тривали всього 3-4 кола, а позиція усіх гонщиків завжди була фіксована. Тобто бот, який у перші гонці стартував першим, завжди буде першим, а ви якщо стартували восьмими, завжди будете восьмими. У таких умовах ви не думаєте про змагання, ви думаєте лише про перемогу, і коли з’являється можливість протаранити суперника, ви це зробите, бо штрафів немає, а перемога головне. Тому єдиною моєю приємною гонкою у Forza 7 був годинний заїзд у Спа, де можна було і конкурентних ботів поставити, і старт із середини пелотону зовсім не був завадою. Щоправда, цю гонку я так і не виграв, бо за 2 кола до кінця в мене закінчилося паливо :)

Ось тепер можна переходити до нової Forza Motorsport.

Як не дивно, восьма частина зі самого початку говорить “я стала кращою, я виправилась”. Вона зустрічає нас не у фестивальному стилі, а більш елегантно, з приємною інструментальною музикою, як колись, до FM7. Коли починається перший чемпіонат, гра не кидає вас прямо в гонку, а пропонує пройти пройти практику. До речі, практика створена не лише для ознайомлення з трасою. Під час її проходження гра додатково пропонує проїхати її за певний час, який напряму пов’язаний із рівнем складності. Тобто практика — це також орієнтир, наскільки легко або складно вам буде в гонці. На жаль, після її проходження я не зустрів кваліфікацію, але гра врахувала результат практики і запропонувала оптимальне місце, яке дозволить перемогти і, що важливо, у боротьбі. Ви можете змінити позицію і чим нижча вона, тим більшу нагороду отримаєте, і, на відміну від сьомої частини, від вас очікується не перемога, а топ-3 результат. Не буду приховувати, принцип кваліфікацій мені більше до вподоби, але такий компроміс, щоб догодити усім, у сотні разів кращий, ніж фіксовано стартувати зі середини пелотону.

По перших враженнях самі заїзди стали трішки довшими. Якщо раніше це були 3-4 кола, то зараз 4-5. Але тепер гра вимагає від вас акуратності й каратиме за зрізки чи тарани, бо з’явилися штрафи. Наскільки чесно працюють ці штрафи, по-справжньому можна буде оцінити лише в мультиплеєрі, але, на жаль, поки до нього я ще не добрався, тому про це дізнаєтесь у майбутньому огляді Володимира Бортюка. Але знаючи, скільки раз команда Кадзунорі Ямаучі перероблювала систему штрафів у GT Sport, очікую, що й Turn 10 її не раз будуть допрацьовувати. Тим не менш, у заїздах із ботами штрафи наче працювали корректно, принаймні відносно гравця, бо ботів, схоже, взагалі не штрафують. Насправді це не проблема, але коли бачиш, як один бот вибиває іншого, з’являється якесь дрібне відчуття несправедливості. До речі, боти трохи живіше себе ведуть і навіть правдоподібно помиляються, але, як і у Forza 7, вони можуть поводитись так, ніби на трасі немає гравця.

На щастя, у восьмій частині швидкість проходження не залежить від перемог. Нова кар’єра просто складається з декількох турів, кожен із яких має по 4 чемпіонати. Звучить не дуже вигадливо і, як на мене, Forza Motorsport 4 досі має найприємнішу кампанію, але в новій грі Turn 10 сфокусувалися не на її структурі, а на якіснішому досвіді від самих чемпіонатів. Тому до вже згаданих нововведень, з’явився бюджет на оновлення вашого авто. Тобто тепер після кожного заїзду ви отримаєте суму, яку можна буде використати на закупівлю нових деталей. Однак якщо вас таке нововведення лякає, то не варто перейматися, бо гра запропонує вибрати найкращі оновлення замість вас. А от що прикро, я поки не помітив, що в кар’єрі якось використовуються піт-стопи, заміни типу гуми (бо вона в цій грі з’явилася) чи витрата палива.

У Forza 7 була одна річ, яка досі мене захоплює і це вечірні й хмарні скайбокси. Під час їзди ви не помічаєте деталізацію дерев, трави чи глядачів, але коли ви їдете в максимальну сірість і після розвороту бачите, що десь далеко красиво розвиднюється і ваш екран м’яко наповнюється світлом, це неможливо пропустити. Оскільки у новій Forza Motorsport з’явилася динамічна зміна доби, був шанс, що настільки красиво вони повторити це не зможуть, але вечірній Індіанаполіс мене переконав, що змогли. Моменти, коли ви із заходу повертаєте у зоряне небо і з кожним колом бачите, як захід все темніший і темніший, дуже запам’ятовуються.

На жаль, у нові частині поменшала кількість трас, їх 20. З моїх улюблених помітив лише Spa і Le-Man, але немає Monza, Brands Hatch, Mount Panorama, Long Beach, Red Bull Ring (щоправда, його й раніше не було) і навіть Nordschleife. Розробники пояснили це тим, що їм довелося наново сканувати траси, щоб нова фізична модель краще працювала із нерівностями. Насправді вони вже встигли й обіцяти, що Nordschleife буде, просто навесні наступного року, але враховуючи кількість фанатів цієї траси, така затримка виглядає дещо сумнівно. І залишається питання, наскільки швидко вони повертатимуть й інші відомі треки? Крім цього, сумнівним виглядає те, що при створенні вільного заїзду, ви не бачите як виглядає траса, лише логотип і заголовок, що не дуже зручно, особливо для новачків. А також суперечливим є вирізання калюж при сильномі дощі, які були фішкою попередніх двох частин і дійсно працювали так, як треба. Залишається сподіватися, що з часом і їх повернуть.

Оцінити фізику наразі складно, бо для цього банально потрібно більше часу. Та й справа це не зовсім благородна, знаючи наскільки прискіпливі симрейсери. Однак схоже, що розробники не дуже відійшли від своєї ідеології, яку заклали ще в п’ятій частині, бо відчувається гра подібно. Тому для гравця із ґеймпадом, все буде чудово і зручно, але от активним симрейсерам, які з неповагою дивилися на попередні частини, спробувати можна, але без якихось особливих очікувань.

Нагадую, що цей текст — це лише враження після перших 8 годин гри, де багато нововведень і змін не було згадано. Однак наразі нова Forza Motorsport виглядає, як хороший крок уперед, який врахував багато минулих помилок. Але не буду приховувати, від нової ери Forza Motorsport я очікував дещо більших зміни і погляду в бік любителів автоспорту. Звісно, велике значення має мультиплеєр, і він може змінити все. Та й сама гра не просто так втратила цифру в назві, адже тепер це ігросервіс на довгі роки, який невпинно розвиватиметься. Якщо вірити розробникам, вони виратили немало часу, щоб зробити платформу, яку в майбутньому будуть ефективно і стабільно оновлювати. А це ще одна деталь, яка може змінити все.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Усі досягнення S.T.A.L.K.E.R. 2 — що потрібно для проходження на 100%?

Автор: Олег Куліков

stalker 2 achievements 03

УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)

Автор: PlayUA

stalker radio

Чорна п’ятниця: найкращі пропозиції для геймерів

Автор: PlayUA

playstation 5 pro

Артефакти та інші скарби Зони у S.T.A.L.K.E.R. 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.s.t.a.l.k.e.r.2 артефакти

Українська музика в S.T.A.L.K.E.R. 2: від Мозгового до ZWYNTAR

Автор: Андрій Присяжний

s.t.a.l.k.e.r. 2 heart of chornobyl

Apple iPhone 16 Pro Max: занурення у світ нових можливостей

Автор: PlayUA

iphone 16 pro max 02

S.T.A.L.K.E.R. 2, Lego Horizon, Farming Simulator 25 — Порадник Ґеймера: Листопад 2024

Автор: PlayUA

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Acer розширює лінійку мережевого обладнання новими маршрутизаторами з підтримкою Wi-Fi 7 та 5G

Автор: PlayUA

p.ua.acer wifi