web analytics
intel 01

Що повинен мати ігровий ноутбук у 2024 році?

Автор: PlayUA @playua

Ігрові ноутбуки по-своєму є унікальними комп’ютерами: вони достатньо потужні, щоб на них грати у ваші улюблені ігри, але їх також можна використовувати для створення різноманітного контенту або працювати з екстремально ресурсоємними задачами, як-от захопленням і стрімінгом ігрового процесу у високій роздільній здатності на Twitch.

У цій статті викладено наші рекомендації стосовно того, що вам потрібно знати перед купівлею ігрового ноутбука.

Ціна

Шлях до покупки ноутбука починається і закінчується сумою грошей, яку ви готові витратити на нього. Нічого дивного, правда ж?) У нас для вас хороші новини: є багато варіантів для геймерів з будь-яким бюджетом. Зокрема, є кілька чудових варіантів ігрових ноутбуків початкового рівня вартістю до 1000 доларів, як-от лінійка G15 від Dell, TUF від Asus, Nitro від Acer. Ігрові ноутбуки у цьому ціновому діапазоні, безсумнівно, є трохи слабшими, ніж дорожчі моделі, і виробники, ймовірно, заощадять на оперативній та внутрішній пам’яті, на загальній потужності. Але багато дешевих ноутбуків на процесорах Intel® Core™ i5 потягнуть більшість відеоігор в роздільній здатності 1080p із частотою 60 кадрів на секунду. А це вже є мінімальним мінімумом, який забезпечить вам комфортне використання будь-якого ноутбука.

Все стає цікавішим, коли ви починаєте дивитися на ігрові ноутбуки середнього класу з ціною від 1000 доларів і вище. Тоді ви можете сподіватися на набагато кращу якість збірки, ніж у бюджетних ноутбуків, більш потужний графічний та центральний процесор і достатньо оперативної пам’яті для найвимогливіших ігор. Це ігрові ракети, які дозволять вам грати та працювати роками, перш ніж вам доведеться турбуватися про оновлення.

Якщо ви готові витратити близько 2000 доларів або більше, ви можете почати розглядати більш преміальні варіанти. Очікуйте бездоганні  дизайнерські корпуси та найшвидше «залізо» на ринку.

Центральний та графічний процесор

Як і раніше відповідь на запитання «який процесор обирати» є дуже простою: придбайте чіп Intel® із графічною відеокартою NVIDIA. Intel®  вже декілька поколінь використовує гібридну архітектуру процесорів, що включає два типи ядер: Performance-core (P-core) і Efficient-core (E-core). P-core — це потужні ядра, які призначені для виконання важких завдань, таких як редагування фото і відео або графічно інтенсивні ігри. E-core — це менш потужні ядра, які працюють на нижчій частоті і призначені для легших завдань, таких як фонові задачі процеси або інтернет-серфінг. Вони дозволяють виконувати додаткові завдання, такі як перевірка електронної пошти або музичний стрімінг, одночасно з важливими завданнями, не знижуючи швидкість і продуктивність всієї системи.

Якщо ви хочете, щоб ваша покупка була надійною в майбутньому або просто хочете побачити, наскільки краще трасування променів може зробити ваші ігри, обирайте відеокарту NVIDIA. Їх графічні процесори NVIDIA GeForce RTX оснащені технологією DLSS, яка використовує AI для підвищення якості та чіткості зображення. Це особливо корисно, якщо ви хочете відчути переваги екрану з високою частотою оновлення.

Сьогодні ви все ще знайдете ноутбуки зі старими графічними процесорами NVIDIA RTX 20-ї серії, і вони будуть забезпечувати вам приголомшливу продуктивність. Але варто вибрати нові системи RTX 40-ї серії, оскільки вони підтримують новішу технологію DLSS 3 і пропонують безліч оновлень продуктивності на рівні програмного забезпечення.

Екран і частота оновлення

Загалом, 15-дюймові ноутбуки є найкращим балансом між розміром та портативністю. На ринку є кілька 13-дюймових ігрових ноутбуків, але вони коштують трохи більше ніж 15-дюймові варіанти. 17-дюймові то вже великі лептопи, які можливо буде не комфортно носити із собою.

Окрім розміру екрана слід звернути увагу на частоту оновлення. Більшість екранів у ноутбуках минулих поколінь мають частоту 60 Гц. Це стандарт, що вже відходить. За останні кілька років дисплеї значно змінилися. Тепер екрани з частотою оновлення 120 Гц і роздільною здатністю 1080p — це мінімум, який ви можете отримати від будь-якого ігрового ноутбука. Є екрани із частотою 144 Гц, 240 Гц і навіть 360 Гц. Але це, звісно ж, добрячий плюс до вартості ноутбука.

Інші речі, про які слід пам’ятати, купуючи ігровий ноутбук:

  • Беріть принаймні 16 ГБ оперативної пам’яті. І якщо ви не плануєте оновлюватись найближчі два або три роки, варто розглянути варіант на 32 ГБ.
  • Розмір SSD та HDD накопичувачів важливий, адже сучасні ігри потребують не мало вільного місця та високих швидкостей передачі даних. А ще ж треба десь зберігати фото та відео, що було відзнято у відпустці або на природі. А ще змонтувати велике відео в 4К… Тому ми б порекомендували б брати накопичувачі як мінімум на 1 ТБ і бажано все ж SSD M.2.
  • Ліцензійний Windows. Саме офіційне ПЗ забезпечить вам стабільну роботу всієї системи та буде гарантією того, що шкідливі програми не забруднять ваш ноутбук.
TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Онови своє ігрове місце разом із HATOR

Автор: PlayUA

top 03 01

Якими були ігри про Індіану Джонса до Indiana Jones and the Great Circle

Автор: Володимир Вітовський

Indiana Jones and the Great Circle

ТОП-10 ігрових ґаджетів для справжнього геймера на Новий рік

Автор: PlayUA

top 02

Armored Core з українським колоритом — Steel Hunters від Wargaming уже доступна для плейтесту

Автор: Андрій Присяжний

key art steel hunters

Чудовий стартерпак для роботи та ігор — огляд Acer Nitro V 15 (ANV15-41-R99Y)

Автор: Володимир Бортюк

anv15 ngr300 thumb

Рейтинг найкращих університетів Європи для вступу у 2025 році

Автор: PlayUA

university 02

ТОП доступних подарунків для ґеймерів і не тільки

Автор: PlayUA

top 01

Джим Керрі розповів, як йому бути лиходієм у всесвіті Їжака Соніка втретє і навіть вчетверте

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.Їжак Сонік 3