До 70-річчя закінчення найкривавішої бійні в історії, пропонуємо згадати найцікавіші ігри на тему Другої Світової війни. Адже ігри допамагали і допомагають нам осмислити нашу історію та дійсність, нехай навіть у спрощеній формі.
Wolfenstein
Легендарна серія, яка започаткувала не лише моду на ДСВ в іграх, а й жанр стелс-екшн загалом. Справжній старожил — перша гра Castle Wolfenstein вийшла аж у 1981 році, а найновіша частина франчайзу Wolfenstein: The Old Blood — буквально цього тижня. У центрі сюжету більшості ігор серії — американський солдат Бі-Джей Блажкович, який то тікає з полону, то виконує важливе секретне завдання. Wolfenstein цікава тим, що вільно трактує історичні події та експлуатує тему нацистського захоплення окультизмом і фантаситичних вундервафель.
Call of Duty
Найвідомішою грою про Другу Світову є культова Call of Duty від Infinity Ward та Activision. Ця популярна серія не потребує гучних дифірамб. Ну, хто в школі не ганяв у „Колоду“? Для багатьох вона стала першою в житті грою. Саме вона відразу спадає на думку, коли чуєш про шутер на тему Другої Світової, та що там, коли чуєш просто „шутер“, одразу згадується Call of Duty.
Перша частина вийшла у 2003 році й багато запозичила з Medal of Honor, однак на відміну від попередниці, Call of Duty вирізнялася мультиплеєром, кількома режимами гри і можливістю зіграти за американця, росіянина та англійця.
Medal of Honor: Allied Assault
Саме ця серія від Electronic Arts розпочала бум на шутери про Другу Світову і стала ідейним натхненником Call of Duty. Понад те серед творців — сам Стівен Спілберґ. І це помітно. Гра започаткувала моду на використання в іграх на цю тему окремих сцен з фільму. Зрозуміло, що Спілберґ цитував власне дітисько — «Врятувати рядового Раяна», наприклад, легендарний пляж Омага.
Однак гра дозволяє повоювати лише за американців, що доволі бідно на тлі „конкурентів“.
Company of Heroes
Ця стратегія у реальному часі від канадських розробників Relic Entertainment завдяки своєму сиквелу заслужила звання найскандальнішої гри про Другу Світову. Хоча Company of Heroes 2 була доволі тепло прийнята більшістю критиків, у Росії гра стала причиною епічної дєдиваєвалівщини, зокрема, через сюжет, у якому показані звірства Красної армії. Відеоблоґер BadComedian навіть розпочав кампанію за заборону гри в Steam (чим зробив їй шалену рекламу навіть серед людей, які і не збиралися у неї грати). Зрештою, російський видаваець гри «1С-СофтКлаб» оголосив про припинення продажу Company of Heroes 2, створивши небезпечний прецедент цензури на комп’ютерні ігри. В Україні проти гри виступала Комуністична партія. У відповідь на критику Relic Entartanment заявила, що „гра історично збалансована і розповідає і про героїзм радянських солдатів, і про жорстокість та самодурство на всіх рівнях військової їєрархії“.
«В тылу врага»
Пишаймося! Адже одну з найкращих стратегій на тему Другої Світової створили українці — Сєвєродонецька компанія Best Way. На жаль, за жорстокою іронією долі нещодавно розробники самі опинилися на лінії фронту. Після початку війни на Сході, компанії довелося переїхати.
«В тылу врага» вражає суворою реалістичністю: бійці втомлюються, ресурси обмежені, а зброя добувається у бою — можна атакувати противника вручну і відбрати в нього автомат. Крім того, гра вирізняється можливістю під час однієї з кампаній поглянути на ті події очима німецького солдата.
Щоправда до сценарію руку доклав одіозний „ватний“ письменницький дует Олександ Зорич.
The Saboteur
Пригодницький екшн від Pandemic Studios та Electronic Arts, випущений у 2009 році.
У центрі сюжету — ірландець Шон, який вирішив зробити власний внесок у боротьбу з „коричневою чумою“ і почав убивати нацистів для Французького Опору. Власне, на перший погляд, нічого надзвичайного, та найцікавіша частина гри — у художніх рішеннях. Територія, контрольована німецькими військами, пофарбована сірим, виконуйте завдання, женіть звідти нацистів, піднімайте бойовий дух населення, і Париж знову наповниться барвами.
Однак у іграшки надто вже пістрявий ігролад. Розробникам хотілося усього й одразу: ганялки з GTA, паркур і стелс з Assassins Creed, цільові місії з Just Cause 2. А в підсумку — труп німця у стелс-місії одразу ж привертає увагу, але всім плювати на те, що, їздячи містом на машині, завдяки незручному керуванню ви передавите більше нацистів, ніж загинуло за всю французьку кампанію.
Більшість з нас лише бавилася у війну, але дехто вже пізнав її по-справжньому. У цей непростий час і цієї символічної дати хочеться побажати, щоб війни точилися лише між юнітами на текстурах полів і небес, а не на справжній землі між живими людьми. І нехай найзапеклішим боєм у вашому житті буде битва з фінальним босом. Мир нам.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!