web analytics
hltb poster v01

Найкращі сервіси для записування пройдених ігор і переглянутих фільмів

Автор: Михайло Петрунів @meekha3l

Скільки ігор ви зіграли? А скільки глянули фільмів? Певен, ви хоч раз, але задавали собі такі питання. Очевидно, що з-нізвідки статистики вам ніхто не дасть, однак ви можете, хоч трохи, але наблизитись до неї, якщо почнете записувати пройдені ігри та переглянуті фільми прямо зараз. І щоби вам було простіше почати, у цьому матеріалі я розповім про 4 зручні сервіси для записування подібної активності.

Але спершу хочу додати іще одну причину це робити. Я вважаю, що будь-який переглянутий фільм чи зіграна гра це досвід і щоб цей досвід засвоювався, потрібно його аналізувати. Подібні сервіси якраз підштовхують вас до цього, тому що ставлячи оцінку, вам доведетья порефлексувати над побаченим.  Із часом ви, ймовірно, почнете ще й нотатки вести та писати невеликі рецензії, що зробить кожну пройдену гру й переглянутий фільм більш значимими.

Скоріш за все HowLongToBeat вам відомий як сервіс, де можна глянути за скільки проходиться та чи інша гра. Однак те що HowLongToBeat також вдале місце, щоб вести список пройдених ігор та беклог — знає меншість. Як ви можете здогадатися, HLTB фокусується на проведеному в грі часі, тому, при веденні списку ви зможете записувати:

  • Загальний прогрес;
  • Час у синглплеєрі (який якраз і поділяється на Main Story, Main + Sides і 100% Complete);
  • Час у мультиплеєрі/кооперативі;
  • Час спідрану.

До речі, заповнюючи дані про час проходження самітнього режиму, ви також зможете зробити окремі примітки, які будуть пов’язані з рівнем складності, збором колекційних предметів тощо. Не те що би це важливо, але я подібні примітки завжди роблю, бо це мені чомусь приносить задоволення і загалом згодом до них приємно повертатися.

Крім полей з часом, є й інші, більш стандартні:

  • Вибір платформи;
  • Вибір магазину або підписки (Steam, EGS, PSN, XGP тощо);
  • Дата завершення;
  • Додаткові нотатки (але лише 500 символів);
  • Оцінка й огляд.

Крім списків пройдених ігор і беклогу, HowLongToBeat дає змогу формувати перелік ігор які ви граєте зараз, які ви хочете перепройти, які ви відклали або закинули та ще 3 кастомні. Наприклад я зробив окремий список для ігор сервісів та партійних ігор типу Overwatch і «Цивілізації». Також на HLTB можна створювати довільні колекції. Вони відрізняються від списків тим, що тут ви можете робити тематичні збірки, які не будуть на пряму пов’язані із проходженнями.

Щодо дрібних приємностей, яких немає в інших сервісах:

  • Дата завершення проходження не обов’язково має бути точна. Тобто ви може вибрати лише рік або рік і місяць. Це зручно, якщо ви хочете пригадати що проходили колись. У таких випадках не завжди можливо згадати рік, що тоді говорити про число;
  • Більший діапазон для оцінювання. Переважно вас змушують ставити лише 60/70/80, а інколи хочеться поставити щось середнє, як от 65/75;
  • Таймер та калькулятор часу. Не всі ігри та сервіси мають особистий таймер, тому можливість засікати час або просто додавати до поточного часу вручну дуже зручно.

Статистика у HowLongToBeat проста, але безкоштовна. Тут ви можете глянути кількість пройдених ігор у різні роки та усю можливу інформацію пов’язану із часом та платформами. Але ви не побачите нічого такого як улюблений жанр чи студія. З нестандартного хіба що діаграма, яка показує кількість пройдених ігор за роками їхнього виходу. Наприклад у мене найбільше ігор 2010 року виходу, їх 39.

З недоліків HowLongToBeat можу виділити лише відсутність офіційних мобільних додатків та простуватий дизайн, хоча мені він максимально комфортний.

То чи варто користуватись HowLongToBeat? Цей сайт точно підійде, якщо ви хочете детальніше описати пройдену гру, а також бажаєте зробити свій вклад у загальну статистику. Для простого відмічання ігор без інформації HLTB теж може підійти, але цей сайт явно створений для більшого.

Приклади: meekhael, TooL, Andy

Backloggd — це доволі молодий сайт зі свіжішими візуалом та структурою. Якщо HLTB фокусується на часі, то фокус Backloggd на активності. Тобто, під час додавання гри, ви можете відмітити дату початку проходження, завершення проходження, а також день, коли ви просто в неї грали. Ця інформація гарно оформлена, споряджена зручними фільтрами на сторінці Journal, а також використовується у вашій статистиці. Заповнювати всю активність не обов’язково. Я, наприклад, записую лише початок і завершення проходження, хоча, не буду брехати, є бажання спробувати записати усю активність, щоб глянути наскільки це зручно і приємно.

У Backloggd трохи специфічна структура. Наприклад, у HowLongToBeat кожне проходження це окремий запис, який прив’язаний до якогось списку (пройдені, закинуті тощо). У Backloggd ваш запис це лог, який прив’язується до конкретної гри. У ньому ви побачите такі поля:

  • Рейтинг;
  • Платформа;
  • Дати (журнал);
  • Рецензія;
  • Час у грі;
  • Галочки Mastered та Replay.

Зіграно, граю зараз і беклог у Backloggd це статус, який також прив’язаний до гри, а не до лог-файлу. До речі, статус “зіграно” має ще багато підпунктів:

  • Played (цей варіант добре підходить для партійних і сервісних ігор)
  • Completed (завершене проходження)
  • Retired (завершене проходження без кінцівки)
  • Shelved (відкладене проходження)
  • Abandoned (закинуте проходження)

Привʼязка статусу до гри має свої переваги й недоліки. З хорошого, вам не потрібно створювати лог, щоби позначити гру як пройдену. Але гра не може мати два статуси. Наприклад, якщо ви двічі пройшли Skyrim, а третій раз вирішили закинути — вам не вдасться зробити так, щоб Skyrim належав до обох статусів.

Щодо дрібних приємностей:

  • Версія гри й платформа — це різні речі. Це зручно у якщо ви грали щось через емулятор або зворотню сумісність;
  • Володіння грою. Приємно, що можна позначити чи ви володієте грою та у якому форматі (цифрова або фізична копія).

Статистика у Backloggd платна й коштує $3 на місяць, але вона тут значно детальніша, ніж у HLTB. У ній ви можете побачити графіки: щодо статусу ігор, улюблених  жанрів і компаній, ігор в яких ви провели найбільшу кількість днів, найбільшу кількість часу та найбільше раз пройшли. Є окремо статистика пов’язана з роками. Словом, уся інформація, яку ви заповнювали (приклад). Безкоштовно Backloggd показує лише кількість зіграних ігор загалом і в теперішньому році.

Щодо недоліків. У Backloggd також немає офіційних мобільних додатків, хоча плани зробити їх у розробників є. Вони потрібні якраз для зручнішого записування активності після зіграної сесії.

Думаю, ви здогадуєтесь, що Backloggd ідеально підійде тим, кому не подобається HLTB. Тут красивіший дизайн, можна додавати пройдені ігри одним кліком, а якщо захотіти, також можна заморочитися на детальнішому оформленні.

Приклади: meekhael, maxmars


А тепер перейдімо до кіно.

У Trakt.tv є одна фішка, яка визначила для мене цей сервіс найкрутішим. У вас є можливість скільки завгодно помічати фільм або епізод серіалу, як переглянутий. Тобто якщо ви за місяць 10 раз глянули одне кіно, то можете без проблем 10 раз це відмітити. У цьому підході є лише один недолік, ви зобов’язані вибрати дату перегляду. Тому, якщо захочете просто повідмічати фільми, які колись бачили, але не знаєте коли, вам потрібно буде відмічати їх на сьогодні, чим трішки погіршите річну статистику, або робити окремий список для фільмів, які ви дивилися давно. Я робив саме список, але в такому випадку фільми взагалі не попадають у статистику.

На Trakt.tv ви можете робити такі взаємодії:

  • Поставити оцінку (у випадку із серіалами, можна окремо оцінювати сезон і епізоди);
  • Додати фільм або серіал до списку улюблених (максимум 50) та «переглянути пізніше»;
  • Відмітити що у вас присутня фізична копія (навіть якщо це VHS);
  • Створювати будь-яку кількість списків;
  • Написати коментар-рецензію.

Trakt.tv також ідеально підійде тим, хто активно дивиться серіали. На сторінці Progress дуже красиво і зручно показують наскільки ви просунулись по кожному серіалу, а також усю необхідну інформацію про наступний епізод, навіть якщо він ще не вийшов (приклад). До речі, цю інформацію також можна вивести на головну сторінку в компактнішому варіанті.

Коротко про інші приємності:

  • Офіційні мобільні додатки на iOS і Android;
  • Багато неофіційних додатків на різноманітні платформи. Якщо ви раніше користувалися, наприклад, SeriesGuide, то акаунт на Trakt.tv у вас уже є;
  • Автоматичне відстеження та додавання переглянутого. У профілі, у реальному часі, буде показаний навіть таймкод;
  • Список сервісів де офіційно можна подивитися кіно. Щоправда, Україну додали зовсім недавно, тому всієї інформації для нашого регіону ще немає;
  • Колекції фільмів. Офіційні списки різних циклів та таймлайнів.

Статистика у Trakt.tv є в безплатному і платному варіантах. Безкоштовно можна побачити скільки часу ви витратили на фільми й серіали (за весь час та за останні 30 днів), улюблені стрічки, найбільш переглянуті фільми й серіали, графіки із жанрами та оцінками. Однак, якщо оформити підписку за $30 на рік, ви побачите найдетальнішу й найкрасивішу статистику, яку можна отримати з подібних сервісів. Вам покажуть стільки даних, що немає сенсу це все перелічувати, просто гляньте на цього користувача з VIP статусом. Крім того, Trakt.tv останні 3 роки робить окремі сторінки Year in Review, з іншим дизайном та додатковою інформацією. Ось приклади: 2022, 2023.

Єдине, із чим Trakt.tv справляється не дуже добре, це рекомендації. Вони або дуже очевидні, або дуже дивні. Наприклад, якщо вам сподобались «Вартові галактики 3», сайт пропонує також глянути Ghost Rider, Mr. Bean’s Holiday, 300, TMNT, Rocky II і First Blood. Дивна підбірка, чи не так? Проблеми рекомендацій частково вирішують списки користувачів. Їх тут дуже багато і в них можна знайти більш осмислені рекомендації. Але ключове тут слово “знайти”.

Отже, Trakt.tv є красивим і зручним сайтом, щоб записувати повʼязану з переглядом фільмів та серіалів активність. І на ньому можна було би зупинитись, якби не існування одного сайту, який для нас, як українців, має більше значення.

Приклади: meekhael, AtorZN

Про Кінобазу ми вже розповідали в нашому ролику про російський сайт Кіноріум, який українці досі відвідують, і за минулий місяць навіть нагенерували 800 тис. візитів. Втім, не будемо про погане. Як ми вже говорили, Кінобаза це ідеальна база даних для українця. Якщо фільм має українське аудіо або субтитри — це обовʼязково вкажуть. Якщо стрічку можна глянути легально в Україні — залишать усі посилання разом із цінами. До всього, є ще окремий список контенту Netflix з українським дублюванням, а також багато інформації про акторів дубляжу, студії та касові збори в Україні.

На превеликий жаль для мене, тут не можна 10 раз відмітити одну стрічку як переглянуту (вирішив цю проблему списками 2021, 2022, 2023), але у іншому, тут майже все так само, як у Trakt.tv. Ви можете:

  • Поставити оцінку (у випадку із серіалами, можна окремо оцінювати сезон і епізоди);
  • Додати фільм або серіал до списків улюблених, «переглянути пізніше» та ігнорованих;
  • Створювати будь-яку кількість власних списків;
  • Написати рецензію та коментар (на Кінобазі це різні речі);
  • Писати приватні нотатки.

Як би це дивно не звучало, але як база даних, Кінобаза навіть у дечому краща за Trakt.tv. Крім стандартної інформації, в Кінобазі можна побачити дані про касові збори, оцінки з IMDB, Rotten Tomatoes та Metacritic, скріншоти, постери, цитати та факти. З рекомендаціями ситуація схожа, бо тут є звичайні рекомендації, бета рекомендації (які явно краще працюють), фільми того ж режисера та рекомендації користувачів. Останнє, до речі, у перспективі може стати найефективнішим інструментом, але для цього, очевидно, потрібна більша кількість і активність користувачів. У випадку з «Вартовими галактики 3», серед рекомендацій користувачів як влучні пропозиції: «Світлячок», «Ковбой Бібоп» та «Соло», — так і дивні японські трилери з 80-х, які невідомо чому хтось туди вписав.

Коротко про інші приємності:

  • Оцінки схожих користувачів. На сторінці кожного фільму є окреме місце з оцінками користувачів, які мають подібні смаки до ваших;
  • Окрема сторінка з оцінками друзів. Хоч і дрібниця, але дуже приємна.

Статистика в Кінобазі вже є, але поки вона в бета-версії й помалу її доповнюють. Поки що можна глянути час, який витрачений на фільми і серіали, статистику щодо оцінок, жанрів і країн, а також графік переглядів за рік.

Щодо недоліків Кінобази. У сервісу не дуже зручна система фільтрації та сортування. Це погано у випадку, якщо ви хочете переглянути фільмографію актора. Також присутній лише додаток на Android, який по функціоналу програє сайту.

Думаю, з Кінобазою все зрозуміло. Для того, щоб український ресурс розвивався, його треба підтримувати, а коли найпопулярнішою альтернативою в Україні стає російський Кіноріум, який дуже вдало приховує свої російські зв’язки, то в цьому стає ще більше сенсу. Але навіть без цих причин, автори Кінобази довели, що вони варті підтримки, бо за останній рік зробили можливо навіть більше усіляких оновлень, ніж інші згадані в цій статті сервіси.

Приклад: meekhael


От і все. Це були сервіси якими користуюся я і які рекомендую. Якщо ви також записуєте свою активність, пишіть як ви це робите, де ви це робите, та чому ви це робите і діліться посиланням на свій профіль. А якщо ви почали збирати список ще до усіх цих сервісів в ексельці, кидайте і її. Нам буде цікаво ознайомитися.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Усі досягнення S.T.A.L.K.E.R. 2 — що потрібно для проходження на 100%?

Автор: Олег Куліков

stalker 2 achievements 03

УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)

Автор: PlayUA

stalker radio

Чорна п’ятниця: найкращі пропозиції для геймерів

Автор: PlayUA

playstation 5 pro

Артефакти та інші скарби Зони у S.T.A.L.K.E.R. 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.s.t.a.l.k.e.r.2 артефакти

Українська музика в S.T.A.L.K.E.R. 2: від Мозгового до ZWYNTAR

Автор: Андрій Присяжний

s.t.a.l.k.e.r. 2 heart of chornobyl

Apple iPhone 16 Pro Max: занурення у світ нових можливостей

Автор: PlayUA

iphone 16 pro max 02

S.T.A.L.K.E.R. 2, Lego Horizon, Farming Simulator 25 — Порадник Ґеймера: Листопад 2024

Автор: PlayUA

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Acer розширює лінійку мережевого обладнання новими маршрутизаторами з підтримкою Wi-Fi 7 та 5G

Автор: PlayUA

p.ua.acer wifi