web analytics
star wars

Нехай будуть з Вами деталі ЛЕГО: подорож Зірками Смерті

Автор: PlayUA @playua

Ви коли-небудь мріяли побудувати власну Зірку Смерті? Завдяки данському конструктору та серії ЛЕГО Зоряні війни ви можете це зробити! Від крихітних копій до масивних монстрів (так-так, це ми саме про набір Зірка Смерті), ці, побудовані з деталей, космічні станції захопили серця фанатів Зоряних війн та любителів конструктора LEGO. Тож, знайдіть зручне місце і давайте досліджувати імперські високотехнологічні космічні станції разом.

Трішки історії

Не хвилюйтесь, ми зовсім скоро перейдемо до наборів, однак перед цим дрібка контексту для тих, хто не є запеклим фанатом Зоряних війн. Якщо коротко, Зірка Смерті – це культова суперзброя, задумана як символ могутності Галактичної Імперії. Вона була розроблена як космічна станція розміром з місяць, здатна знищувати цілі планети суперлазером. Концепція була натхненна науково-фантастичними історіями та реальним страхом перед ядерною зброєю.

За сюжетами фільмів, будівництво першої Зірки Смерті було доручено Імператором Палпатіном, щоб зміцнити контроль Імперії над галактикою та змусити повстанські фракції підкоритися. Перша поява Зірки Смерті на екрані в “Зоряних війнах. Епізод IV. Нова надія” продемонструвала її величезну силу, знищивши планету Альдераан. Ця агресія створила підґрунтя для відчайдушних зусиль Альянсу повстанців використати вразливість у конструкції станції, що призвело до її знищення руками Люка Скайвокера.

Не можемо більше це відкладати, далі поговоримо про всі, коли-небудь випущені Зірки Смерті з конструктора ЛЕГО, рухаючись від найменшої, до величезної станції.

№6 ЛЕГО Перехоплювач СІД і Зірка смерті (9676)

Випущений у 2012 році, набір вперше дав можливість зібрати Зірку Смерті, хоча і у дуже зменшеному масштабі. Все, що потрібно зробити – з’єднати дві частини сфери. Це дарує Зірку Смерті у сірому кольорі з об’ємними перетинками секцій. Компанію імперській станції у наборі складає Перехоплювач СІД і його пілот.

Побудований з близько 60 деталей, космічний корабель встановлюється на чорну підставку, а поряд фіксується мініфігурка. Через невеликий розмір, Перехоплювач не може вмістити пілота всередині і не має доданих функцій, тому разом з Зіркою Смерті представлений радше як демонстраційний набір.

№5 ЛЕГО Зірка Смерті II (40591)

Міні-моделі досить поширені для конструктора LEGO і у серії Зіркових війни були адаптовані для представлення різних транспортних засобів і конструкцій. У 2023 році компанія випустила Зірку Смерті II в рамках святкування річниці виходу фільму “Зоряні війни. Епізод VI. Повернення джедая”. Оскільки це версія станції, яка не була добудована, то присутні не всі пластини обшивки, які мали б закривати внутрішню частину.

Ті панелі, що є, можна відкрити і побачити тронну залу з міні-версіями Люка Скайвокера, Дарта Вейдера та Імператора Палпатіна. На додачу, Зірка Смерті озброєна лазером і встановлена на підставці, на якій може обертатися навколо своєї осі та демонструватися під будь-яким кутом.

№4 ЛЕГО Діорама “Політ над Зіркою Смерті” (75329)

Натхненна подіями “Зоряних війн. Епізод IV. Нова надія”, це не повна модель Зірки Смерті, а скоріше крихітна частина зовнішнього вигляду. Діорама показує зоряний винищувач X-wing Люка Скайвокера, який переслідують три винищувачі TIE. Унікальність цієї сцени в тому, що саме зображені події передували знищенню станції, коли Люк запустив протонні торпеди в вентиляційну шахту.

У форматі конструктора ЛЕГО вона складається з чорної підставки з цитатою Дарта Вейдера, поверхні Зірки Смерті, генераторів, системи трубопроводів та космічних кораблів, встановлених на прозорих штифтах. Оскільки наразі ми зосереджуємо увагу на імперській станції, то варто зазначити і те, що для її збірки використано техніку гріблінг – використання маленьких деталей як решітки, злитки, біноклі, плитки для надання структурності.

№3 ЛЕГО Зірка Смерті (10188)

Нарешті набір, який показує не тільки зовнішню оболонку Зірки Смерті, а і її інтер’єр. Вона має численні кімнати, серед яких ангарний відсік з винищувачем, тронна зала, конференц-зала, ремонтна майстерня дроїдів, тюремний відсік, турболазер тощо. Це дозволяє не просто роздивитися станцію зсередини, але і відтворити сцени, як от застрягання в ущільнювачі сміття або дуель з Дартом Вейдером.

Наповнений набір 24 мініфігурками: 3 версії Люка Скайвокера, 2 версії Хана Соло, Лея Органа, Чубакка, Обі-Ван Кенобі, R2-D2, C-3PO, імператор Палпатін, Дарт Вейдер, Гранд-мофф Таркін, 2 імператорські стражі, дроїд-вбивця, 2 штурмовика, 2 імперські солдати, R2-Q5, імперський протокольний дроїд, IT-O, дроїд-миша.

№2 ЛЕГО Зірка Смерті II (10143)

Ми вже згадували про те, що існувала і друга Зірка Смерті, однак вона ніколи не була добудована, тож цей набір також зосереджений на ній. В основі конструкції Зірки Смерті лежать міцні тривимірні осі, до яких кріпляться пластини на шарнірах, утворюючи обшивку станції. Окремі сектори не мають обшивки, це, відповідно, її незавершена частина. Верхню півкулю прикрашає головна зброя – суперлазер, що складається з восьми зелених променів. Також з однієї зі сторін, на прозорому штифті закріплюється міні версія зоряного суперруйнівника типу Кат.

З метою демонстрації модель супроводжує чорна підставка з інформаційною табличкою, яка розповідає про характеристики Зірки Смерті всередині всесвіту Зоряних війн.

№1 ЛЕГО Зірка Смерті (75159)

Остання, але точно перша по значенню, найдетальніша та найактуальніша версія Зірки Смерті буквально переносить на борт імперської станції. Сферична модель всередині поділена на декілька рівнів, які починаються зі складських приміщень, переходять у кімнати технологічного обслуговування, продовжуються ангарами для зберегання кораблів і завершуються залами Імператора. Деякі з них приховують екранні функції, наприклад, зімкнення стінок ущільнювача сміття. І не можна не згадати про ряд лазерів, направлених на чергову приречену планету!

На борту Зірки Смерті у наборі подорожує 25 мініфігурок: 3 версії Люка Скайуокера, 3 версії Хана Соло, принцеса Лея, Чубакка, Обі-Ван Кенобі, R2-D2, C-3PO, Дарт Вейдер, Шив Палпатін, Уілхуфф Таркін, 2 імперських офіцери, 2 солдати Імператорської гвардії, 2 штурмовики, 2 солдати Зірки Смерті, 2 стрільця Зірки Смерті, дроїд Зірки Смерті, Імперський астромеханічний дроїд.

Від крихітних Зірочок Смерті до колосальних складних моделей для досвідчених колекціонерів – компанія LEGO створила версії імперської станції на будь-який смак. Незалежно від того, чи є ви майстром-джедаєм, чи темним лордом, десь у всесвіті є набір ЛЕГО з саме Вашою Зіркою Смерті. Тож нехай Сила (і навички збірки конструктора ЛЕГО) будуть з Вами!

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Усі досягнення S.T.A.L.K.E.R. 2 — що потрібно для проходження на 100%?

Автор: Олег Куліков

stalker 2 achievements 03

УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)

Автор: PlayUA

stalker radio

Чорна п’ятниця: найкращі пропозиції для геймерів

Автор: PlayUA

playstation 5 pro

Артефакти та інші скарби Зони у S.T.A.L.K.E.R. 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.s.t.a.l.k.e.r.2 артефакти

Українська музика в S.T.A.L.K.E.R. 2: від Мозгового до ZWYNTAR

Автор: Андрій Присяжний

s.t.a.l.k.e.r. 2 heart of chornobyl

Apple iPhone 16 Pro Max: занурення у світ нових можливостей

Автор: PlayUA

iphone 16 pro max 02

S.T.A.L.K.E.R. 2, Lego Horizon, Farming Simulator 25 — Порадник Ґеймера: Листопад 2024

Автор: PlayUA

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Acer розширює лінійку мережевого обладнання новими маршрутизаторами з підтримкою Wi-Fi 7 та 5G

Автор: PlayUA

p.ua.acer wifi