Сьогодні безліч компаній поєднує віддалену роботу з фізичною присутністю або зовсім не має основних офісів. З розвитком сучасних технологій стало легко збирати команду в онлайн-режимі, що дає змогу співробітникам заощаджувати час і гроші на проїзді, а роботодавцям — не витрачатися на оренду приміщення. У статті розповідаємо, як ефективно організувати дистанційний робочий процес, щоб він був результативним і приємним.
Організуйте хорошу комп’ютерну техніку
Головний інструмент віддаленого співробітника — ноутбук або його аналоги. Компанія може сама закупити потрібну техніку або кожен працівник робить це сам. Головне — лептопи мають бути потужними для виконання необхідних завдань, оснащуватись хорошими відеокамерами для організації дзвінків і місткими акумуляторами, а також надавати можливість апгрейда. Хороший приклад — ноутбуки від Apple, представлені за посиланням https://rozetka.com.ua/ua/notebooks/c80004/producer=apple;series=208125/ за вигідними цінами.
Використовуйте зручні інструменти для зв’язку
Організуйте для команди загальні чати у відповідних месенджерах і додатках. Відштовхуйтеся від можливості використання тих чи інших варіантів в Україні, їхньої безпечності та безперебійної роботи, важливих для вас характеристик (наприклад, якість звуку або картинки). Стануть у пригоді:
- Чат і месенджери. Інструменти на кшталт Slack, Microsoft Teams, Telegram або Skype можуть використовуватися для швидкого обміну повідомленнями, зокрема голосовими.
- Відеоконференції. Zoom, Google Meet або Teams підходить для розв’язання складних питань, які найкраще обговорювати віч-на-віч із командою.
- Електронна пошта. Вона стане в пригоді для більш формальних запитів або звітів, які потребують докладної інформації, надсилання корпоративних листів тощо.
- Системи керування проєктами. Trello, Asana або Jira допоможе кожному відстежувати поставлені завдання і прогрес у роботі.
Робіть спілкування комфортним для всіх
Щоб кожен співробітник почувався невимушено і міг плідно працювати, слід дотримуватися таких порад:
- визначте чіткі години роботи та підтримуйте спілкування з працівниками лише у встановленому графіку;
- заведіть для всіх звичку залишати звіти щодо прогресу, щоб команда розуміла, як просуваються завдання;
- влаштовуйте онлайн-зустріч в один і той самий час, наприклад вечорами п’ятниці для підбиття підсумків за тиждень;
- дотримуйтеся єдиного тону в спілкуванні з усіма, зберігайте одночасно доброзичливість і строгість;
- пишіть чіткі й лаконічні повідомлення, зрозуміло викладайте суть питання та пропозиції щодо його вирішення;
- активно беріть участь в обговореннях і робочих чатах, щоб співробітники знали, що ви теж зацікавлені в проєктах;
- будьте гнучкими, слухайте пропозиції колег і діліться своїми спостереженнями, враховуйте зворотний зв’язок і побажання кожного.
Дотримуйтеся цих простих порад — і ваша компанія покаже кращу продуктивність.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!