Концертний сезон Cantabile Orchestra ще в розпалі, попереду тур містами України з концертом музики з космоопери Star Wars, цими вихідними у Києві закінчився четвертий розділ концертів «Музика віртуальних світів». Саме так, вже чотири роки поспіль Cantabile Orchestra тішить ґеймерів і їхніх близьких живою симфонічною музикою із відеоігор.
Я не писав про Львівський концерт місячної давнини, оскільки враження від «Музики віртуальних світів» можливо підсумувати, лише відігравши усі заплановані концерти. Отож у Києві було поставлено крапку в цій пригоді, учасниками якої традиційно були і оркестранти, і слухачі. Ми знову зіграли у гру, протягом якої аудиторія була в ролі невідомої жертви магічного теракту, що зазираючи до загадкових світів, шукала дорогу додому.
Цього року кантабільці вийшли на новий рівень звуку, світла та відеосупроводу. Спільно з PlayUA для концерту було зроблено два паралельні відеоряди, які транслювалися одночасно на трьох екранах. По центру — основний динамічний відеоряд, а по боках — додатковий, повільний, який немов обрамлював сцени пригод.
Публіка часто скаржиться на відсутність синхронізації і здається, цього разу ефект розбіжності був мінімальний. Річ у тім, що Cantabile Orchestra — не машини і в процесі виконання часто змінюється темп, який задає і диригент, і сама аудиторія своїми оплесками чи байдужістю. Саме тому ми намагалися зробити відеоряд, який би не сильно залежав від музики, а для посилення ефекту синхронності найпотужніші моменти в композиціях супроводжувалися видовищними спалахами.
Грали цього разу музику із фентезійних ролівок. Більшість слухачів провели у цих світах не одну тисячу годин і було неймовірно приємно відчувати, як тепло люди сприймали оголошення кожної нової гри. Пам’ятним було виконання середньовічної Herr Mannelig про жінку-тролиху, яка „Давала, давала, та не взяв, бо нехрещена“ (даруйте, що цитую сам себе). Ця пісня звучала у The Gothic, там її виконували мандрівні музики. А на концерті Cantabile Orchestra баладу переспівав наш диригент і тепер вже соліст — Назар Кулиняк. Крім того Анна Васильченко причарувала присутніх піснею із Bastion’а, а Марта Говдиш роз’ятрила спогади про змарніле кохання піснею Прісцилли із «Відьмака 3». Ох, ви б чули, які овації зривала кожна така перлина у репертуарі оркестру!
Запам’яталося, як після виконання сюїти із Arcanum відшуміли цілком звичайні оплески і стихли, але групка поціновувачів ще якийсь час продовжувала впевнено аплодувати оркестру. Коли люди так палко щось люблять і не соромляться цього виказувати — це дуже зворушливо, схиляю перед цими людьми голову.
Концерт закінчувався музикою із «Відьмака 3» і в силу популярності гри — це була жирнюща крапка в цій пригоді. Але після концерту, коли народ, немов по команді підвівся на ноги і закипів стоголоссям „Браво! Біс!“, Cantabile Orchestra ушкварили на біс бонусну композицію із саундтреку першого Відьмака. ЦЕ БУЛО НЕЗАБУТНЬО!
Наступного року буде нова програма музики з відеоігор, можливо, додасться нових міст на маршруті і ми побачимося з новими людьми, які люблять ігри чи музику. А цього року нас чекає напружений тур музики зі Star Wars, а також різдвяні концерти і сюрприз для палких шанувальників творчості Cantabile Orchestra. Словом, стежте за анонсами не проґавте шансу потрапити на вечір дивовижі з ПЕРШИМ УКРАЇНСЬКИМ САУНДТРЕКОВИМ СИМФОНІЧНИМ ОРКЕСТРОМ CANTABILE ORCHESTRA.
Фото: Аліса Мирченко і Яна Ляшенко.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!