17 листопада минулого року зарелізилася ще одна українська гра — мобільна Out of Brakes. І хоча вона, на жаль, не спричинила великого перевороту у світі мобільних додатків, але зіграти в неї, все ж, варто. Ну і ось, коли я поспілкувався із самим розробником Євгеном Літвиновим, якого ви можете знати, якщо гралися в Cradle, наганяв сотні кілометрів у забавці і дослідив кожен її байт, я розповім вам, що воно таке і з чим його їсти.
Ваша тачка не має гальм!
Саме ця репліка найбільше запам’яталася мені із всього туторіалу гри. І вона коротко і чітко передає всю сутність Out of Brakes (що в перекладі і означає: „Без гальм“).
Ви — водій маленької кубічної автівки, що змушена їхати смугою перешкод, а єдиний спосіб зупинитися — розбити свою тачку об червоний блок чи розкласти її на кубики тертям об край дороги. Механіка, як бачимо, проста, як кубик. Тицяєш пальцем для поворотів -> збираєш місцеву валюту (кубки) -> відкриваєш нові автівки. Але цим гра і зацікавлює.
Тут немає реалістичного керування авто чи, скажімо, коробки передач, як у популярних автосимуляторах. Ба, навіть більше! Іноді Out of Brakes просто зриває стріху гравцеві — ну як віз, який тягне людина (без ніг!), може розігнатися до 120 км/год? Отака вар’юватість — це фішка гри. Просто розслабтеся і пильнуйте щоби ваша автівка ні у що не врізалася.
До речі про автівки. Їх тут аж 25 і кожна по-своєму унікальна. Наприклад, Формула 1 і Формула 2 дуже маневрові та швидкі. А от Запорожець дещо повільно повертає. Поліція їздить на особливій нічній мапі, а Летюча тарілка взагалі не їздить, а летить над дорогою. І під кожну автівку треба деякий час „підлаштовуватися“ через різну швидкість старту, поворотів, трасу. Хоча, здавалося б, усе до біса просто, нічого складного у грі немає.
Агов, у мене вже є Візок із супермаркету!
А от купівля нових авто реалізована доволі дивно і це єдиний суттєвий недолік гри. Накопичивши 100 кубків, гравець може відкрити один із кількох подарунків і там його чекатиме машинка. Але ця машинка може бути як новою, так і тією, що вже є у ґеймера.
Як каже сам Євген, це було додано у гру щоб нові автівки було важче отримати. Себто ви зібрали всю колекцію, крім однієї тачки, і вам у “подарунках” трапляються старі машини. Тож треба заново збирати сотню кубків. І хоч це трохи бісить, але не вигляд вашого транспортного засобу головний у грі. Тож цей недолік можна пробачити.
Ще одним мінусом гри, який втім, не кидатиметься в очі менш прискіпливому, ніж я ґеймерові — це фізика коліс. Ну серйозно, коли колесо вже практично впало і лежить, а потім раптом починає стрибати і може викотитися бозна-куди — це трохи дивно. Але, повторю, гравець, котрий не буде 25 годин на добу сидіти і чекати, поки впаде це кляте колесо, не помітить цього.
Більше недоліків у грі я не знайшов, крім, хіба що помилок в українській локалізації і рідкісних баґів текстур, які, втім, пофіксили у новій версії Out of Brakes.
Агов, моя машинка розлетілася!
Фізика у грі є тим самим гачком, що змушує гравця незалежно від віку і прихильності до перегонів знову і знову тиснути кнопку «Старт». Погодьтеся, це дуже круто, коли кожен кубик при зіткненні летить своєю траєкторією і поводиться, як справжній. Це феєричне видовище затьмарює навіть сум від того, що ви майже побили рекорд, але зіткнулися з перешкодою. Отож коли кожен елемент поводиться, мов реальний, а блоки і машинки розлітаються по всьому екрану — це круто.
Графіка у Out of Brakes невибаглива і красива водночас: просто різнокольорові кубики і подекути круглі фігури (чоловічки, колеса), розмальовані у яскраві та приємні оку кольори. Тут немає супермегаультрадеталізованої картинки, але вона й непотрібна.
Попри свою графічну простоту Out of Brakes має режим „низької якості“ для найбільш повільних „мамонтів“ мобільного світу. Себто розробник подбав про те, щоби поганяти на кубічних машинках змогли абсолютно всі власники Androind- чи iOS-пристроїв. Також цікавим фактом може бути те, що в грі присутній режим „економія енергії“, який дозволить заощадити заряд батареї вашого ґаджета.
Музика
Музику до цієї забавки писав Валентин Пархоменко, котрий вже встиг прославитися своїми неперевершеними композиціями у Cradle. Загалом, музика жвава, ідеально підходить Out of Brakes, а гарно підібрані звуки не дадуть занудьгувати. Out of Brakes — саме той випадок, коли я насолоджуюся енергійною цікавою музикою гри, паралельно намагаючись не врізатися у щось.
Реклама
Як і у багатьох мобільних забавках, тут присутня реклама (гра безкоштовна, але треба ж якось автору гроші заробляти ;)), але вона не лізе гравцеві в очі, не вистрибує посеред перегонів, або під час бродіння ігровим меню, як це буває в інших іграх. „Це не наш метод“, — каже Євген Літвинов. Натомість після гонки (і то не після кожної) гравцеві дається можливість заробити кілька додаткових кубків, переглянувши рекламний ролик. Отже ґеймер сам обирає чи буде він дивитися рекламу.
Але не забувайте, що кожен перегляд реклами — це ваша подяка розробнику. ;)
Підсумки
Out of Brakes — простенька гра від українського виробника з українською локалізацією, що припаде до душі навіть найбородатішому ветеранові Warcraft. Вона має унікальну фізику — всі частини знищених об’єктів реалістично розлітаються по екрану, і хоча тут і є кілька незначних недоліків, але вони не псують загальної атмосфери забавки. Тож гайда вантажити! Підтримаймо українського виробника! ;)
Вдалося
- Любите незвичні ігри
- Підтримуєте український ґеймдев
- Ніколи не читали Правила Дорожнього Руху
- Завжди хотіли проїхатися у візку з супермаркета
Не вдалося
- Ненавидите кубики
- Часто потрапляєте у ДТП
- За реалізм у перегонах
- Ненавидите рандом
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!