web analytics

Робокоп проти Термінатора: Згадати все

Автор: Микола Єрьомін

Хто переможе – героїчний поліцейський з Детройта з повним протезом тіла, чи непереможний металевий скелет, “одягнений” у фігуру Залізного Арні? Чи може славетний величезний пістолет Auto-9 прострелити сталевий череп Т-800, який, як відомо, витримує вогонь, воду й кулі? Хто з двох вічноактуальних ікон 1980-х і 1990-х крутіший – Робокоп чи Термінатор?

Певною мірою, протистояння цих двох було наче заздалегідь заплановане. Навіть коли перший трейлер фільму “Робокоп” (1987) з’явився у кінотеатрах, у ньому звучала музика з “Термінатора”. Насправді просто тому, що легендарну тему для робота-поліцейського Безіл Поледуріс просто ще не написав, але факт зв’язку між двома фільмами із самого початку був десь у повітрі.

Утім, Робокоп і Термінатор зустрічались не раз і не два — і найбільше таких кросоверів випало, чомусь, на відеоігри. З яких, щоправда, лише деякі дійсно дали шанувальникам те, чого вони хотіли.

1992 – RoboCop Versus The Terminator (комікс)

Dark Horse Comics були новаторами кросоверів кіношних персонажів – саме на сторінках їх коміксів Чужі вперше вступили у смертельний двобій з Хижаками. Коли ж видавництво стало випускати комікси про Термінаторів у 1990 році, зустріч титанів стала просто неминучою.

За сюжетом міні-серії з чотирьох випусків, сценаристом якої виступив сам Френк Міллер,  Робокоп величезними зусиллями виживає у вигляді самої лише свідомості у лоні Скайнету. Спродукувавши собі нове тіло, йому вдається прийти на допомогу повстанцям. Закінчується історія трохи ніяково – Робокоп повертається у минуле, знищує Скайнет і… перестає існувати сам, як і майбутнє, з якого він виліз. Уся епічність можливості зведення двох культових персонажів сходить нанівець вже через те, що фактично ми маємо Робокоп проти Скайнету, а не Робокоп проти Термінатора.

Хто виграв: Робокоп.

Приємність на згадку: Оскільки переміститись у часі може лише щось у живій тканині, а Робокоп складається переважно з металевих деталей, посеред Детройта нізвідки з’являється купа м’яса, з якої вистрибує Робокоп.

1993 – Robocop Versus the Terminator (NES)

Ігри за мотивами коміксу розроблялись під егідою Virgin Interactive Entertainment різними конторами. Невідомо чому, але витвір компанії Realtime Associates навіть не було офіційно випущено. Ретроґеймери дістались до нього значно пізніше, коли до інтернету потрапили злиті файли гри. Як і у коміксі, Термінатори тут радше масовка. Значно більшу загрозу становить зла копія самого Робокопа, яку серед іншого пікселізованого металобрухту відправляють у минуле для ліквідації як Джона Коннора, так і Алекса Мерфі. Фінальним босом є Скайнет у вигляді абстрактного тотемного стовпа.

Хто виграв: Робокоп.

Приємність на згадку: Фраза з кінцівки – «І тисячі блискучих термінаторів вибухають  водночас». Словосполучення «shiny terminators» видає неприхований, майже дитячий захват розробників від процесу створення гри за улюбленими кінохітами.

1993-1994 – RoboCop Versus the Terminator (Sega Game Gear, Sega Master System, Sega Genesis/Mega Drive)

Справжня 16-бітна класика, найкращий варіант якої, що вийшов на Sega Genesis/Mega Drive у 1993 році, відхопив від журналу Electronic Game Monthly нагороду «Найкривавіша гра року». І цілком виправдано: у всіх версіях гри рівень насильства доходить до приблизно такого ж абсурду, як і у перших двох фільмах про Робокопа. Гра неймовірно складна на всьому, на чому вона вийшла, проте ця складність виправдана рівнем пропрацювання  і уваги до деталей: розробники не просто передивились усі фільми, які були на той час, а досить імовірно намагались всунути якомога більше знайомих елементів у гру. Втім, трохи дивини є і тут – Скайнет зображено у якості велетенської голови термінатора Т-800, що додає трішки логіки і кореляції між назвою і сюжетом.

Хто виграв: Робокоп. За умови, якщо ви пройшли другого боса.

Приємність на згадку: Битва із першим Термінатором (другий бос у грі), перемога над яким зовсім не буде легкою і в кращих традиціях першого фільму, потребуватиме декількох раундів.

1993 – RoboCop Versus the Terminator (Super Nintendo)

Перехідна ланка між попередніми й наступним пунктами. Фактично весь сюжет і катсцени збігаються з наступним експонатом, а від попередніх ігор ця версія перейняла абияк зроблені рівні та битви з босами. Втім, у зображенні Скайнету версія з SNES виграє і навіть трохи обганяє свій час – зобразити його у вигляді голограми у фільмах додумаються значно пізніше, у 2015 році.

Хто виграв: Робокоп.

Приємність на згадку: Кадр з кінцівки, де Робокоп переможно тримає знайомий череп. Перемальовано з коміксу, але все одно вражає.

1994 – RoboCop Versus the Terminator (GameBoy)

З усієї когорти ігор від Virgin Interactive найбільше вибивається саме ця — і не лише тим фактом, що зроблена вона була на GameBoy з урахуванням всіх обмежень цієї консолі. І навіть не тим фактом, що пройти гру можна за бажанням менш ніж за півгодини. Ні, найбільші питання тут викликає ціла низка дизайнерськіх рішень контори з дуже влучною назвою Unexpected Development. І якщо той факт, що Скайнет у грі (знову фінальний бос, який сюрприз) — це літаючий людський мозок з науково-фантастичного фільму 1950-х рр. (чорно-біла графіка теж працює на таку асоціацію) це ще більш-менш логічно, то половина сюрових летючих створінь довкола Робокопа примушують періодично думати, що це ти, власне, проходиш. А що ж Термінатори? Їх тут цілий конвеєр і знову вони (на жаль) не становлять потужної загрози.

Хто виграв: Поціновувачі фільмів 1950-их.

Приємність на згадку: Прохід Робокопа перед анонсом наступного рівня, який виглядає приблизно, як намагання зобразити автентичну ходу фігуркою, вирізаною з картону.

2011 – Terminator/RoboCop: Kill Human (комікс)

Пройшло 17 років (!) — і відхопивши на якийсь час ліцензії на комікси про Термінатора і Робокопа, видавництво Dynamite Entertainment випустило ще одну міні-серію з чотирьох випусків, у якій Робокоп співпрацює зі Сарою і Джоном Коннорами, а за всіма трьома ходить орда Термінаторів на чолі з Т-1000.

Хто виграв: Dynamite Entertainment, які змогли розпродати весь тираж досить швидко.

Приємність на згадку: Весь комікс — це мабуть найбільше наближення до справді кінематографічного двобою між двома персонажами аж до 2020 року. Особливо це стосується обкладинок, яких на кожен номер було аж три варіативних, одна краща за іншу. 

2015 – Epic Rap Battles of History

Власне, як і інші фанатські витвори й пародії, це можна було б виключити зі списку, проте є одразу декілька істотних «але». По-перше, надворі був 2015-й рік і в намаганнях  пропарити «Термінатор: Генезис» задіяно було все, у тому числі й YouTube-канали з мільйонною аудиторією. По-друге, завдяки цьому у кінці відео є камео, яке там не дуже очікуєш побачити, навіть на декілька секунд.

Ну а по-третє, круто вийшло ж.

Хто виграв: Висновок залишено на ваш розсуд.

Приємність на згадку: Так.

2020 – Mortal Kombat 11: Aftermath

Ну от, нарешті й дочекалися. Надворі 2020 рік і якщо у вас є Mortal Kombat 11, а до нього DLC Aftermath, то можна з усіх боків і у багатьох варіантах розіграти цей двобій і нарешті вирішити для себе, хто крутіший. Бонус: хто в далекому 1994 році міг уявити, що рематч улюблена гра з 16-бітки за улюбленими ж фільмами отримає у рамках справжнісінського Mortal Kombat?

А от кого у новому кросовері, на щастя, чутно, то це оригінального виконавця ролі Робокопа, актора Пітера Веллера, який повернувся до цієї ролі у офіційному медіа вперше за рівно 30 років (у 2014 році Веллер озвучив пародійного Робокопа у грі Family Guy: The Quest for Stuff).

Хто виграв: В офіційному відео – Робокоп, але у вас є можливість змінити це на свій смак.

Приємність на згадку: Їх тут дуже, дуже багато.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Монітори ASUS: ідеальний вибір для роботи та розваг

Автор: PlayUA

asus

Доставка квітів у Києві: Як швидко і легко замовити букет від Marta Flowers

Автор: PlayUA

flowers

ГІ*НО: враження від мультиплеєра Call of Duty: Black Ops 6

Автор: PlayUA

Call of Duty: Black Ops 6

Голосуй за найкультовішу героїню і допоможи закрити збір для 153 ОМБр

Автор: PlayUA

playua gp poll poster site

Як правильно організувати компанію під час віддаленої роботи

Автор: PlayUA

apple 01

Історія відтворення мультфільму «Мавка. Лісова пісня» у конструкторах

Автор: PlayUA

мавка

Acer представила дорожні валізи, що стануть надійним супутником у подорожі

Автор: PlayUA

5

Багатозадачність без стресу: як сучасні технології покращують робочий процес

Автор: PlayUA

logitech ergo 04