У циклі цих публікацій поговоримо детально про Hearthstone. Інформація надана порталом IHEARTHU. Це щотижневий мета-рейтинг, який надала команда DKMR. Слід знати, що статистика не про те, хто сильніший чи крутіший, а про те, які класи та архетипи їхніх колод — найбільш розповсюджені в меті. Попри те, що найчастіше найсильніші колоди — найпопулярніші, так стається не завжди, оскільки це лише частина роботи механізму мети.
Воїн: „Контроль“-архетип, після виходу GvG, закріпив за собою звання володаря найбільш цілісної колоди в меті. Хоч він, як і раніше відчуває певні труднощі в поєдинках проти Друїдів та „зоо“-Чорнокнижників, але це не так помітно, як було колись. Крім того „контроль“-Воїн є одним із найсильніших класів проти популярних GvG-колод Мага і Паладина. Окремо варто відзначити Shieldmaiden, ця карта є не тільки відмінним інструментом для виживання проти „агро“-колод, але й здатна вирівняти гру в битвах з іншими „контроль“-колодами.
Чорнокнижник: Чорнокнижник залишається одним з найпопулярніших класів у рейтинговому режимі. В основному це відбувається через те, що він володіє великою варіативністю колод. Найбільш конкурентноздатні в меті „зоо“ та „генд“-архетипи. Хоч „зоо“-Чорнокнижники, втратили від виходу GvG більше, ніж отримали, через послаблення Soulfire, ці колоди як і раніше залишаються неймовірно сильними. Багато гравців навіть кладуть до своїх колод Flame Imp та Sea Giant, при цьому успішно набирають ранги. „Генд“-архетипи в свою чергу широко застосовують Antique Healbot, який не тільки дозволяє більш вільно користуватися силою героя, та ще й відволікає на себе увагу ворога.
Паладин: Завдяки GvG, Паладин отримав значний сплеск популярності. Muster for Battle, Shielded Minibot, та Quartermaster вивели цей клас на головну роль в рейтинговому режимі. Колодами з цими картами був взятий перший ранг Легенди в Європі, а також показані неймовірні матчі в благодійному турнірі від Kinguin. Будьте обережні з Silver Hand Recruit, якщо граєте проти Паладина, і постарайтеся не допустити варіанту, щоб Quartermaster підсилив їх. Також не дивуйтеся „агро“-орієнтованим колодам у виконанні ваших противників-Паладинів.
Маг: Маг на механізмах став особливо популярний завдяки благодійному турніру від Kinguin. Strifeсro показав там неймовірно цілісну колоду з практично досконалою кривої істот, хоч і без значної кількості заклинань. Mechwarper в ній відіграє значну роль, і варто очікувати, що він стане основою для безлічі колод інших класів. Ще одна нова карта, але вже класова — Goblin Blastmage, яка буквально змушує грати колодою з механізмами, а не будь-якою іншою.
Друїд: Друїд залишився таким самим, яким і був до виходу GvG. „Фаст“-колоди як і раніше користуються популярністю у протистояннях з Воїнами і Священиками, але в основному, лише на турнірах. У рейтинговому режимі цей архетип зустрічається доволі рідко. Для набору рангів і протистояння агресії гравці додають у свої колоди Haunted Creeper та Violet Teacher. Також не варто дивуватися „рамп“-Друїдам, так, вони ще не вимерли. У „повільних“ варіаціях цього архетипу потенційно потужним „перемикачем гри“ виглядає Tree of Life.
Мисливець: Мисливці залишаються досить агресивним класом. Правда, як і Друїди, вони ще досі не змогли придумати чогось по-справжньому нового. Найбільш успішні представники цього класу будують свою гру на старих колодах, з додаванням таких GvG-карт, як Clockwork Gnome та Glaivezooka. Якими Мисливці будуть у майбутньому — час покаже.
Шаман: Шаман не дуже популярний у рейтинговому режимі, але гравці продовжують експериментувати з його колодами. Деякі з них роблять акцент на агресивній грі, заснованій на Whirling Zap-o-Matic і Powermace. Останнє, до речі, годиться в якості непоганого „ремувала“ в колодах і без механізмів. Neptulon, в теорії, підходить лише для колод заснованих на мурлоках, але на практиці все виявилось абсолютно не так. Це досить потужна карта для „лейт“ гри, чий бойовий клич допоможе легко захопити контроль над столом.
Священик: Священик втратив колишню популярність і зараз знаходиться на деякому роздоріжжі. У той час як його колоди все такі ж хороші проти одних класів, іншим він значно поступається в можливостях. Наприклад, якщо раніше Священик міг з легкістю розправитися з потужним „контроль“-Воїном, зараз йому це вже не вдається. Що ж стосується зручних для Священика „агро“-колод Чорнокнижника і Мисливця, то їх практично витіснив Друїд. Однак не варто забувати, що Андуїн володіє потужним набором інструментів, які обов’язково створять нову сильну колоду.
Розбійник: Розбійник ще досі перебуває в пошуках свого місця в меті, де панують „важкі“ „контроль“-Воїни із Shieldmaiden, а „генд“-Чорнокнижники більш популярні, ніж „зоо“. GvG додало Розбійникам ряд таких „темп“-карт, як Tinker’s Sharpsword Oil та Trade Prince Gallywix, але вдало використати їх у грі поки не вдається. В цілому, цей клас відчуває ті ж труднощі, що і Священик. Розбійникам залишається лише чекати і експериментувати.
Колода тижня: „Мідрейндж“-Паладин
Паладин зарекомендував себе як володар однієї з найбільш домінуючих стратегій, як на турнірах, так і в рейтинговому режимі. Колодою, яку ми сьогодні розглядаємо, Powder, член команди IHEARTHU, не тільки посів друге місце на благодійному турнірі від Kinguin, але й фактично тиждень утримував перший ранг Легенди в Європі! Не дивуйтеся таким картам як Tinkmaster Overspark і Bolvar Fordragon – в „мідрейндж“-стратегії, заснованій на виклику істот, вони просто неймовірні!
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!