Кажуть, що скупий платить двічі. У FIFA, як завжди, все навпаки. Поки що вносити зміни в систему мікротранзакцій серії ніхто не збирається, бо навіщо ламати те, що й так працює дуже добре. FIFA 21 в цьому плані копіює свою попередню, роблячи з FUT просто черговий сезон з вибиванням карток. Нарікати на це можна довгенько, проклинаючи сотий раз паки… Втім, є приємнощі, які все ж змогли потішити. Якось так.
Став клас, щоби вдалим був кожен пас
Як казав класик: “Ґеймплей усьому голова.” З останніх новинок, які так активно намагалася просувати EA, я можу виділити лише систему персонального позиціонування. Якщо описувати простими словами, то залежно від положення гравця на полі, він намагатиметься обирати найкращу позицію та тактику відповідно до своїх показників. І знаєте, дуже приємно спостерігати, як нападник намагається уникнути офсайду, вбігаючи назад у активну зону, або знайти кращу позицію для нападу. Та чим ближче ми підбираємося до власних воріт, тим менше подібних родзинок можна побачити. У захисті чомусь це оновленне позиціонування не працює. Принаймні я нічого подібного не відчув. Називайте це непотрібною казуальщиною… але я досі бачу, що штучний інтелект явно не завжди розуміє, що навіть при виході 1х2 мені, ймовірно, знадобиться допомога ще одного захисника, який натомість займає нейтральну позицію. Картки для бусту певних характеристик гравців у FUT виконують у цьому плані важливішу роль, аніж вищеописані ґеймлейні зміни.
Варто зазначити, що навіси стали більш точними. Тепер хоча би кутові не здаються непотребом. Якісний навіс при хорошій траєкторії тепер дає можливість забивати частіше. Хтозна, можливо це повернення до бурхливого минулого FIFA.
Систему взаємодії 1х1 розробники вберегли, але про покращення складно говорити. Не те, щоб вона була дуже корисною, адже персональний дриблінг я використовую не так уже й часто, хіба що коли потрібно звільнити простір в центрі поля. Так звані “креативні забіги” взагалі можна назвати зумисним ускладненням ігроладу. У їх потребі сумніваєшся навіть коли є достатньо часу на обдування наступної дії. Часто простіше віддати пас урозріз, ніж додатково визначати напрям окремому гравцеві. Тим паче, коли штучний інтелект уже давно добре розуміє, що таке забігання або елементарна допомога при утриманні м’яча.
FUT in a nutshell
Те саме.
Насправді, не зовсім. Якщо відкинути мінімальні ґеймлейні зміни, то у FIFA Ultimate Team на вас чекає вже знайомий менеджмент карток: покупка, продаж, виконання завдань, перетворення “непотребу” на паки тощо. А от чи потрібні картки для кастомізації стадіону — зовсім інше питання. То навіщо вони існують? Хіба що як приємний бонус, бо спочатку зміyювати і виставляти це все було ліньки. Та після того, як я зміг встелити трибуни банерами з білочками, моя думка дещо змінилася. Жартувати можна довго, але деталь приємна, хоча й не дуже потрібна.
Для протоколу: кооперативний FUT можливості потетстити не було, ніхто з моїх друзів не наважився придбати цьогорічну FIFA на старті. Shiiiiiiiiiiiiiiiet.
Volta під напругою
У Volta змін іще менше, але можу сказати, що бачити цей режим знову, просто приємно. Це чудове доповнення до “основної” гри. Втім, декілька цікавинок все ж варто відзначити. Чи то в EA розлінилися, чи то розрозробники й справді дбають хоча би про мінімальний менеджмент часу гравців, але цього року повноцінної кампанії у грі немає. Є “Дебют” — дивна суміш туторіала та сюжетки, яка все ж виконує свою роль, — навчити гравця базових прийомів і відпустити у вільне плавання. Під час цього вступного відрізку ще й запропонують забрати кілька одежин за виконання базових тренувань, які непогано вписані в сам режим, хоча й можуть викликати відчуття нав’язування.
Як і раніше, набивати очки та формувати команду у Volta потрібно окремо від FUT. Благо, робити це набагато простіше, як і фармити гравців та валюту. Єдине, що викликало у мене здивування, — ніхто не грає у онлайновий самітний режим. Кілька днів поспіль я заходив туди, запускав пошук і не зміг набрати команду. Сум, журба, смуток! Та загалом я не проти, щоби Volta жила й далі. У режимі залишилися колишня швидкість, плавність та веселощі (за рахунок спрощеного ґеймлею).
Кар’єра, яку ти заслужив (ну, майже)
Режим кар’єри — це справжній розплідник нововведень FIFA 21, якщо так можна взагалі говорити. Проклинайте скільки завгодно FUT, але кар’єра — справжня окраса цьогорічного симулятора. І я навіть не знаю, з чого почати. Ядро режиму залишилося тим же ж… То до чого був пафос описаний вище? Кар’єра має аналогічну попередниці основу, але те, що на неї накинули, добряче урізноманітнює ігролад. Звісно, якщо ви обираєте шлях менеджера — так перед вами відкриваються декілька цікавинок. Торгувати та слідкувати за гравцями потрібно й досі, але куди ж без цього?
Перше, що може вас зацікавити, — перероблена система тренувань. Є змога визначити періодичність та самостійно брати в них участь. На ділі це просто набір туторіалів. Втім, його справжня цінність в тому, що з його допомогою можна підвищити рівень “кмітливості”. Ця фіча — свого роду можливість зробити з гравців ультимативних бійців, підвищивши їх шанси на ідеальну гру у вирішальні моменти. Звучить круто, правда? А насправді… Все змінюється, коли ти залазиш у календар команди і розумієш, що можеш виставляти фактично щоденні тренування з потрібними гравцями. А далі за декілька місяців можна підняти “кмітливість” майже всього основного складу до 100/100. Неприємний абуз.
От що приємно, то можна менеджерити своїх гравців детально, змінюючи їхні позиції, що може призвести до неабиякого росту або провалу. Робити з Неймара півзахисника я, звісно, вам не рекомендую, але є висока ймовірність того, що він доволі просто вживеться в цю роль.
Ще одним чудовим бонусом стала можливість часткової чи повної симуляції матчів. Це, звісно, не новинка серед спортсимів, але все ж подібна родзинка приємно дивує. Особливо якщо врахувати, що під час часткової симуляції можна ще й у будь-який момент увірватися самотужки в матч. Ну, знаєте, коли щось пішло не за планом, а програвати на рівному місці все ж не хочеться.
FIFA 21 й справді намагається бути чимось більшим, однак лише в режимі кар’єри. В інших аспектах вона стоїть на місці або робить зміни, які МОЖНА назвати змінами, але від цього їхня цінність не підвищиться. Мінімальні ігроладні поліпшення, збереження Volta та новинки в режимі кар’єри. Ото й усе. Очікувати можна було й більшого, але, відштовхуючись від найгіршого, добре, що ми не отримали повної копіпасти. Ну, а ще варто подякувати EA за безкоштовний апґрейд гри для наступного покоління консолей.
Вдалося
- Вберегти Volta
- Освіжити режим кар’єри
- Підкупити некст-ґен версією
Не вдалося
- Освіжити FUT
- Виконати обіцянки щодо оновленого ґеймлею (знову)
Жанри
Компанії
Платформи
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!