web analytics
Скільки мають коштувати ігрові послуги в Україні?

[РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ] Середньостатистичний український гравець (за версією PlayUA)

Автор: PlayUA @playua

Для тих, хто ще пригадує наше опитування за серпень 2020 року, є радісна звістка. Так, це саме ті результати, на які ви чекали, і так, в кінці цієї статті ви дізнаєтеся, яким є середньостатистичний український гравець. Якщо точніше, то це середньостатистичний підписник PlayUA, образ якого ми створили на основі опитування майже 1000 респондентів. Хтозна, можливо результати вас нічим не здивують. Пам’ятайте, це опитування проводилося ще до старту продажів нового покоління консолей. Якщо вам цікаво влаштувати ще один такий експеримент для порівняння, тоді обов’язково напишіть про це в коментарях.

Хто ти і куди прямуєш?

Згадаймо класичний стереотип: ґеймери — “лінивці”, які цілий день не відриваються від моніторів. Якщо брати до уваги цей вираз, то схоже, що нам одночасно збрехали безліч людей. Для початку окреслимо вікову категорію: в опитуванні взяли участь 61,8% респондентів віком від 25 років. Якщо докинути сюди категорію 18-25 років (29,6%), тоді можна з упевненістю сказали, що 91,4% читачів PlayUA — це люди зі сформованим світоглядом, які зможуть хоча би приблизно пояснити неофітам, що таке ігрова індустрія.

З усіх респондентів 70,6% працюють, а 14,3% — студенти. Такі показники зводять відсоток тимчасово безробітних до 10,5%. Школярів, як виявилося, на PlayUA найменше — всього 4,6%. Тим не менш, співвідношення вікових груп та платіжноспроможних категорій населення дає можливість зробити висновок, що середньостатистичний підписник PlayUA не просто може платити за ігри, а й прекрасно усвідомлює кому він віддає свої кревно зароблені.

Ганяти ти вмієш, а що у тебе під капотом?

Серед усіх платформ, які були представлені у голосуванні, остаточний лідер не викликав у нас ані крихти здивування. Це ПК, і частка від респондентів, які вказали її як ігрову платформу, становить 92,2%. Втім, конкретно тут можна було вибирати декілька варіантів.

Зважаючи на шалену популярність консолей Sony, саме PlayStation 4 дісталося почесне друге місце і третина голосів. Тобто із 92% ПК-гравців саме така частка користувачів володіє цією коробкою. Використовують її найчастіше як основну платформу чи допоміжну — на жаль, сказати не можемо. Інші консолі не змогли подолати 10%-ий бар’єр. Найближчою до успіху була Nintendo Switch з її 8,5%. Цікавий факт: за Xbox One (4,1%) проголосувала майже така ж кількість гравців, як і за NES/Dendy (4%).

Просто знайте: 44,8% читачів PlayUA грають кожного дня, 41,3% — декілька разів на тиждень, решта — рідше.

Купити, пройти, повторити!

Якщо ви зараз дивитеся на обидві діаграми, то бачите, що кількість покупок у різних груп користувачів варіюється. Єдине, що можна сказати точно, — майже 30% гравців на ПК та консолях володіють від 1 до 25 ігор. Наче й не купа, але варто враховувати, що деякі респонденти можуть запускати найчастіше безкоштовні WoT, Dota 2 або CS: GO, які є шалено популярними в нашому регіоні. Дуже часто коло інтересів таких користувачів обмежується десятком іншим проектів.

Варто зазначити, що 54,5% респондентів купували від 1 до 10 ігор за повну ціну. На противагу цьому є 20,8%, які взагалі не купували ігри без знижок. Що ж, Ґейб привчив нас до розпродажів. Хіба можна його за це винити?

Робота, за яку не соромно віддати гроші

Дуже цікавою виявилася статистика стосовно ціни на ААА-ігри під час релізу. Звісно, знайшлися ті, хто все ж не зміг тверезо оцінити ситуацію. Серед усіх читачів PlayUA 26,7% вважають, що ігри на старті повинні коштувати до 600 гривень. Втім, якщо взяти до уваги інші сегменти, то 57,2% все ж готові віддати 600-1200 гривень за релізний проект.

Регіональна ціна — це одне з найболючіших питань для українських гравців. Наприклад, ігри від Codemasters у Steam (Dirt 5/GRID) можна було придбати за 699 гривень під час релізу, а їх Ultimate-видання — приблизно за 900 гривень. І видавець/розробник, який хоча би краєм ока помічає Україну, повинен зважати на це. Щоби ви краще розуміли ситуацію, майже 75% користувачів готові на регіональні обмеження (грати лише в межах нашої держави), якщо й ціна відповідатиме регіону.

Підписки: за і проти

На диво, читачі PlayUA (59,5%) просто ігнорують підписки. Приблизно чверть із загальної маси користується PlayStation Plus/PlayStation NOW, але цей показник очевидний, якщо згадати частку власників PlayStation 4. Як ви знаєте, хочеш скуштувати мультиплеєр на консолях — плати за підписку! Згадуючи PlayStation Plus, ціна на неї в Україні (209 гривень) цілком збігається з очікуваннями гравців (57,2% готові платити від 150 до 250 гривень).

На підписку при виборі консолі орієнтуються 35,8% користувачів. Втім, більш ніж 50% респондентів одночасно звертає увагу на ціну консолі та ексклюзиви.

Наступне покоління, якого було складно дочекатися

Про нестачу PlayStation 5 та Xbox Series X/S в магазинах ви, ймовірно, чули неодноразово. Втім, для наших читачів це не проблема: 91,5% респондентів й не збиралися купувати якусь із консолей одразу. Хтось готовий почекати, хтось — придбати з хорошим бандлом.

Окей, а якою повинна була бути ціна на консолі на старті продажів в Україні для тих, хто все ж бажав вхопиту собі консоль? Зважайте також на курс долара, на момент проведення опитування він був іншим. Тішить, що в цій категорії читачі PlayUA підійшли більш свідомо до вибору ціни, аніж у пункті про вартість ігор. Рівно третина респондентів не проти заплатити за консоль приблизно 300-400 доларів, 200-300 доларів готові віддати 28,1% користувачів, 400-500 вічнозелених — 22%. За таких умов гріх не сказати, що Xbox Series S покрила би найбільший діапазон ґеймерів. Віддати більш ніж $500 погодилися лише 5% наших читачів. Найімовірніше, саме вони й відвоювали свої PlayStation 5 та Xbox Series X на старті продажів.

СЕРЕДНЬОСТАТИСТИЧНИЙ ОБРАЗ УКРАЇНСЬКОГО ГРАВЦЯ (ЧИТАЧА PLAYUA)

Отож, читач(ка) PlayUA — це працевлаштована особа приблизно 25+ років, яка безумовно надає перевагу ПК. З високою ймовірністю, у цієї людини є консоль, як допоміжна платформа (зазвичай PlayStation 4). Кількість ігор як на консолі, так і на ПК не перевищує 25 придбаних проектів. Цього достатньо, аби грати кожного дня, іноді — декілька разів на тиждень. Купувати ігри під час релізу він (вона) готовий, якщо ціна варіюватиметься десь між 900 і 1200 гривнями. Регіональна прив’язка за таких умов — не проблема. Від підписок наш читач(ка) не у захваті, але для своєї консолі не скупиться оплатити онлайн. Консоль наступного покоління він (вона) й не збирався купувати на старті продажів, хіба що згодом або з хорошим бандлом. Це за умов, що ціна не превищуватиме 300-400 доларів, а на консолі буде достатня кількість ексклюзивів.

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

Тренуємося у CS2 на своєму VPS сервері

Автор: PlayUA

sidata 01

Усі досягнення S.T.A.L.K.E.R. 2 — що потрібно для проходження на 100%?

Автор: Олег Куліков

stalker 2 achievements 03

УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)

Автор: PlayUA

stalker radio

Чорна п’ятниця: найкращі пропозиції для геймерів

Автор: PlayUA

playstation 5 pro

Артефакти та інші скарби Зони у S.T.A.L.K.E.R. 2

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.s.t.a.l.k.e.r.2 артефакти

Українська музика в S.T.A.L.K.E.R. 2: від Мозгового до ZWYNTAR

Автор: Андрій Присяжний

s.t.a.l.k.e.r. 2 heart of chornobyl

Apple iPhone 16 Pro Max: занурення у світ нових можливостей

Автор: PlayUA

iphone 16 pro max 02

S.T.A.L.K.E.R. 2, Lego Horizon, Farming Simulator 25 — Порадник Ґеймера: Листопад 2024

Автор: PlayUA

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl