„Але така вже була його натура. Гроші — тільки фішки в грі.
Його ж приваблювала сама гра.“
(с) Джек Лондон. «Час не чекає»
Обираючи між PC та консольним рішенням, гроші, мабуть, один з найсуттєвіших факторів. У іграх для консолей, на перший погляд, дуже агресивна цінова політика, але відкладімо на хвильку вила і погасімо смолоскипи. Чи дійсно усе так дорого? Нумо розбиратися і дамо цим маленьким технологічним тваринкам шанс.
У своєму огляді, я візьму до уваги тільки цифрові версії ігор. Відколи консолі відкрились для незалежних видавців, інді-проектів, стало зрозуміло, що будемо рухатись у напрямку цифрового ринку. Ніхто не стане розповсюджувати фізичні копії ігор вартістю у 1-2 долари. І взагалі, переваг у „цифри“ значно більше, ніж недоліків. До прикладу, в успішності та зручності сервісу Steam тепер ніхто не сумнівається. Отже, версії у симпатичних коробочках відживають своє, за виключенням, хіба що, колекційних видань.
„Штуку гривень за Фіфу?!?!?! Хай дмухнуть мені у гузло!”
Лєонід HarIBaTOP2004 ЗагорныPlayй, Львів, 11років.
Тут я згоден з Льоньою, але тільки стосовно FIFA’15. У степах інтернету вже вдосталь інформації про складову вартості консолей та ігор, тож не лізтиму в аналітику, а лишень оперуватиму реальними і зрозумілими для користувача даними — цінами у „народних“ магазинах.
Почнемо із вартості систем, тобто з заліза (і знову без глибоких деталей). Ціни на ПК беремо з реальних пропозицій на Hotline.ua, а playstation 4 з сайту super.com.ua (ні це не реклама, але…) То що ж у нас вийшло?
Вартість консолі складає ₴8 148, а саме Sony PlayStation 4 500 GB з 1 ґеймпадом у комплекті. Додатково до неї можна придбати камеру, ґеймпад і зарядний пристрій до нього. Але все працює із коробки, тому саме такий варіант і розглядаємо. Придбати консоль можна значно дешевше за кордоном, та ми живемо в українських реаліях і для нової консолі це порядна ціна.
Тепер про ПК. Збирати аналогічну за начинкою систему немає сенсу, адже не врахована оптимізація ігор, яка завжди проводиться під консолі, тому беремо рекомендовані системні вимоги однієї з очікуваних потужних ігор і додаємо потенціалу на майбутнє. І от що виходить:
Усього: ₴25 527 + ₴1 650, якщо купувати чесну операційку. Я не вказав монітор, він потрібен і в першому, і в другому випадку. Припустімо, що у вас є телевізор з колонками. Периферію обрав не дешеву, але вона має бути комфортна, як і ґеймпад. Цей ПК значно потужніший за консоль, та це ціна оптимізації, яку ми згодом відшкодовуємо в вартості консольних ігор, але саме така конфігурація дозволить вам забути на 3 роки про апґрейд системи, та якщо ви не волієте викласти таку суму одразу, можна влізти і у 17-20 тисяч гривень. Та за 2 роки, готуйтесь відвідати ваших постачальників знову.
А тепер „пробіжімося“ по іграх. Оберемо декілька найпопулярніших ігор, а ціни візьмемо з офіційних магазинів PS Store і Steam. Курс конвертації вартості Steam-івських ігор на день публікації складає ₴18,36 за $1.
Отже, ось що у нас виходить:
У нашому випадку різниця склала ₴2 514 на користь PC.
„Я ж казав!!!111“
Павло PowerCossaсk Отоман, Київ, 9 років.
Так, Павлику, ігри дійсно дорожчі. Але не все так просто. Пам’ятаймо, що вартість ігор для консолей, насамперед, зумовлена титанічними зусиллями розробників з їх оптимізації під „залізо“ консолі, і якщо зараз це вам не здається вагомим аргументом, то через 3 роки ви зміните свою думку, коли новинки ігро-індустрії будуть і надалі бігати на вашій старенькій „плойці“, а сусід буде скролити “Розетку” у пошуках акцій на відеокарти. Ось вам ще збереження копійки, нервів і витраченого часу у меню налаштувань графіки. Так було з попередніми поколіннями, що казати про PS4, у якої значно ширший „залізний“ потенціал. Та це вже інша тема.
Далі. Спершу був Torrents, а як ми вже підросли,то і Steam навчив нас гребсти з цифрових полиць усе без розбору. Скільки Ви пройшли ігор із вашої Steam-бібліотеки, чи з папочки набитої ісойками?
„Бандл із 30 ігор за 7 баксів? Супер, беру! Плювати, що там лиш про одну гру щось чув, кажуть норм.“
Знайомо? Ми почали задовольнятися наявністю гри, а не самою грою.
– Старий, у Wolfenstein свіжий грав?
– Ні, але є скачаний. Кльовий? Попробую!
І з великою ймовірністю так і не попробує, або запустить і кине, бо на торенті знову „свіжак“. Ну, не все так драматично, звісно. Battlefield4, Skyrim я „затирав до дір“ на своєму ПК. Та з консоллю все інакше. Купівля ігор більш спланована, ви їх більше цінуєте, а під час проходження значно більше смакуєте кожним байтиком контенту.
Як наслідок, значно менше неспланованих витрат.
Підсумок
Отже, з цін бачимо, що ігри для консолі добряче дорожчі, але вартість самої консолі дає нам файний фінансовий запас у 17 399 — непоганий бонус, погодьтесь. А враховуючи: економію на ігровому смітті, отримання додаткового ексклюзивного контенту, і відсутність проблем із налаштуваннями і апґрейдом у найближчі 3-4 роки отримуємо більш чистий і якісний ігровий досвід.
Консоль — це ігрова система від А до Я. Усе у ній, від контролера (ох, які вони класні) до операційної системи загострено на те, щоб ви отримали максимальне задоволення від гри. А фінансову різницю з урахуванням усього, що було сказано, можна не враховувати.
Я обожнюю ПК, і не можу без нього існувати, але вважаю, що високоякісне грання — це перш за все консоль.
А що думаєте ви? Якби ви вибирали між ПК і консоллю, то що б узяли, xBox One чи PS4? :)
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!