Apple планує придбати Disney. І цього разу все серйозно

Завдяки нещодавнім провалам Marvel, Pixar i LucasFlim Боб Айґер, виконавчий директор Disney, зумів зробити з компанії, що не продається, ласий шматочок пирога на ринку. І першою в черзі на придбання стоїть корпорація Apple.

Що не дивно, адже між Disney та Apple завжди існував зв’язок. Ще в далекому 2006 році Стів Джобс став членом ради директорів Disney і був ним до своєї смерті. А Боб Айґер приєднався до ради директорів Apple невдовзі після смерті Джобса. І це не кажучи про те, що саме Джобс займався фінансуванням і розвитком студії Pixar, яку в тому ж 2006 році продали саме Мікі Маусу. Ось що Айґер написав у своїх мемуарах «The Ride of a Lifetime» про роботу зі Стівом:

Я вважаю, що якби Стів був живий, ми б об’єднали наші компанії. Або, принаймні, дуже серйозно обговорили цю можливість.

З огляду на те, що Disney зараз переживає далеко не найкращі часи, втрачаючи величезні гроші ледь не на всіх своїх проєктах, Айґер постійно виходить до преси й говорить про зменшення кількості проєктів в обмін на їхню якість. І кожного разу стає ще гірше. Тож цьому величезному конгломерату було б величезним плюсом отримати щось із 62 мільярдів доларів операційного капіталу Apрle в обмін на величезний каталог популярних фільмів і серіалів для Apple TV+, а найголовніше — володіння одними з найприбутковіших торговельних марок сучасності, хай і трохи заплямованих невдалим керівництвом Disney.

Проте, якщо припустити, що така угода може статися, ми отримуємо й величезну кількість мінусів (що цікаво, практично всі стосують лише Disney). Перший із них — це відкладання або закриття проєктів, що перебувають у роботі. Яскравим прикладом може слугувати між 20th Century Fox та власне Disney, коли майже всі проєкти були порізані, а студія перетворилася на 20th Television.

Є ще мінус фінансовий. Адже Федеральна Торговельна Комісія (FTC, так, тіж самі, хто нещодавно судився з Microsoft) однозначно зацікавиться об’єднанням, так само як і Міністерство юстиції. Останнім, до речі, вдалося заблокувати схожу угоду між Paramount та Penguin Random House стосовно Simon & Schuster у 2022 році. Аргументом до заборони стала монопсонія.

На цей самий камінь можуть наштовхнутися й Disney, в разі продажу компанії. Хоча одразу знайшлося рішення на можливу проблему. Аби уникнути скарг на створення монополії, компанія може продати кілька студій, щоб зберегти рівень конкуренції на ринку.

Спеціалісти говорять, що The Walt Disney Company можуть придбати в наступні кілька років.

А що скажете ви? Як вам такий можливий союз гігантів?

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Про жабу і гадюку. Огляд фільму «Голодні ігри: Балада про співочих пташок і змій»

p.ua.Голодні ігри 7

Пітер Паркер — усе! Майлз Моралес тепер буде головним Павуком в іграх Insomniac

miles morales

У Marvel’s Spider-Man 2 з’явився свій шматочок України — «Маленька Одеса»

marvel's spider man 2

Айфон 14: основні оновлення смартфона

iphone 14 03

«Гра, яка нарешті розкрила потенціал PS5»: перші оцінки Marvel’s Spider-Man 2

spider man 2

«Дивовижна Людина-павук. Останнє полювання Крейвена» | Огляд коміксу українською (Третя Паралель)

kraven review thumb

Страйк Гільдії сценаристів офіційно завершено

wga strike

iPhone 15 Pro — тепер знімати кіно на ваш телефон ще простіше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: