Apple оштрафували на 2 мільярди доларів через позов Spotify

Судовий процес між Spotify та Apple тягнеться уже далеко не перший рік, однак, схоже, справа зрушила з місця. І тепер Apple доведеться сплатити 2 мільярди доларів штрафу через судовий позов Spotify.

Історія цього процесу розпочалася ще кілька років тому. Стрімінговий сервіс потокового аудіо Spotify подав до суду через те, що розробники iOS навмисно ускладнюють альтернативним сервісам прослуховування музики життя. Адже тим доводиться платити обовʼязкову комісію з кожної підписки, що оформлена у їхньому додатку на iOS.

Європейський комісар з цифрової економіки та суспільства, Маргрете Вестагер, висловилася про те, що Apple не один рік аб’юзила власну екосистему тим самим обмежуючи як розробників, так і користувачів своєї продукції.

Ціле десятиліття вони (Apple) займали панівну позицію на ринку стрімінгових сервісів потокового аудіо за допомогою AppStore. Така поведінка порушує антимонопольні правила ЄС, тому сьогодні їх буде оштрафовано на 1.84 мільярда євро.

Європейська комісія, що займалася справою, заявила, що під час винесення вироку зважала на те, як довго та наскільки грубо були порушені правила. Також до уваги було взято загальний обіг компанії та поточна вартість її акцій на ринку.

Це рішення — потужний сигнал про те, що жодна компанія, навіть така велика та впливова, як Apple, не зможе зловживати владою, щоб тотально контролювати взаємодію між своїми клієнтами та іншими компаніями.

написали Spotify після оголошення вироку

Apple назвали це рішення сміховинним, апелюючи до того, що позивач (Spotify) і без того має велику частку користувачів на їх пристроях. І що цей судовий позов покликаний «переписати їхні правила», щоб не платити їм комісію.

Компанія планує оскаржити це рішення.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Koei Tecmo судиться з мобільними розробниками через нахабну серію порушень авторських прав

p.ua.koei tecmo

Fortnite все ж вийде на iOS — Apple розблокувала акаунт Epic Games

fortnite

Fortnite не повернеться на iOS. Apple заблокувала Epic Games на своїй платформі

fortnite

Ілон Маск подав до суду на OpenAI, бо компанія «хоче заробляти гроші»

Ілон Маск

Apple працює над серіальною адаптацією «Нейроманта»

нейромант

Nintendo хоче засудити розробників емулятора Switch

маріо

Apple Arcade занепадає. Розробники скаржаться на зменшення виплат та скасування ігор

tmnt splintered fate

Південна Корея оштрафувала Twitch через вимкнення сервісів в країні

Twitch