web analytics

ASUS анонсувала свого «вбивцю Steam Deck» на Windows 11

На відміну від Razer з її мишкою-бритвою, першоквітневий анонс ASUS виявився не жартом — компанія підтвердила, що портативний ПК ROG Ally, який фактично є аналогом Steam Deck, дійсно вийде в серійне виробництво.

Інша справа, що спершу медіавідділ ASUS запевняв, що це розіграш на 1 квітня, і лише два дні по тому вийшов допис, мовляв, це не жарти, пристрій справді існує. Якось боязко з їхнього боку, бо найкращі першоквітневі анонси — Far Cry: Blood Dragon, тостер від Razer, холодильник Xbox, Yakuza: Like A Dragon чи цьогорічна гра про мертвого Соніка — ніколи не здавали назад у своїй серйозності.

Гаразд, менше з тим. То що там по залізу і чи має ROG Ally хоч якісь шанси у світі, де існує Steam Deck?

Техноблоґер Dave2D уже помацав портативку й повідомив, що в неї запаковано найпотужніше залізо AMD для пристроїв такого типу — процесор Zen 4 і графічний чип RDNA 3. Воно й не дивно, бо ROG Ally має 7-дюймовий дисплей із роздільністю 1080р (проти 800р у Steam Deck) і частотою оновлення до 120 Гц. До того, новинка від ASUS працює тихше — 20 децибелів на повному ходу, тоді як Steam Deck у такі моменти шумить майже вдвічі сильніше.

ROG Ally працюватиме на Windows 11 — і хай в такому вигляді операційка виглядає менш зручною, ніж SteamOS, у перспективі це дозволить запускати на ній більше ігор, адже досі є чимало ігор, які просто не хочуть запускатися на Steam Deck. До всього, портативка матиме власну програму запуску ігор від ASUS, якщо комусь буде лінь длубатися з операційкою.

Загалом, ROG Ally справила непогане перше враження, проте наразі ми не знаємо найголовнішого — вартості. Потужніше залізо не є переконливим аргументом, коли за нього треба відвалити у півтора (якщо не в два+) рази більше за найближчого конкурента. Steam Deck зумів намацати ідеальну золоту середину між залізом і цінником, де 400$ — дуже навіть адекватна ціна за такий ігровий ПК, хай і в портативному форматі. Різницю в 100$ спільнота ще cтерпить, але вже вартість у 600$ ризикує стати для ROG Ally  фатальною.

А ви як гадаєте, скільки коштуватиме ROG Ally?

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Steam отримав функціонал для запису ігроладу

steam запис ігроладу

Ігрові приставки для телевізорів: новий рівень розваг

Організатори фестивалю FANCON розіграють консоль, стилізовану під контейнер для артефактів зі S.T.A.L.K.E.R.

dsc08913

Hades 2 вийшла в дочасному доступі!

hades 2

Розробники ПК ігор поважають відкритість і демократичність Steam

steam

Топові геймерські ноутбуки з процесорами Intel Core 13-го покоління

intel 1920x1080 03

Valve полагодила правила рефандів ігор в Steam

steam

Fallout 76 отримала нову хвилю популярності завдяки серіалу

fallout 76