Aviator: Air Combat: реанімація підзабутої аркадної ностальгії

Жанр вертикального шутеру з видом зверху про авіацію або космічні кораблі зародився на аркадних ігрових автоматах. Старожили згадають ще Galaxian (яп. Gyarakushian) 1979 року, однак чи не основний вектор, з якого народився цілий стос піджанрів (включно з дуже відомим зараз bullet hell) з’явився у 1982 року з появою Xevious (яп. Zebiusu).

У ігри, де є ДНК цих двох, грав хоч раз у житті кожен. Свого часу вони стали не лише золотим стандартом залів аркадних ігрових автоматів, а ще й скарбнички кожного впевненого користувача ПК. Такі ігри робилися навіть за ліцензіями як адаптації популярних кінофільмів на кшталт License to Kill 1990 року про Джеймса Бонда, де істотну частину гри ви грали на вертольоті.

Однак, якщо до нещодавнього часу вони виживали принаймні на мобільних телефонах, стрімкий розвиток можливостей смартфонів знову перевів весь жанр вертикального авіашутера в розряд “ретро”. Саме тут на сцені з’являються інді-розробники. Гра Aviator: Air Combat (Авіатрікс, сайт ще в розробці) — чудова можливість втамувати ностальгію за якимось напівзабутим аркадним ігровим автоматом чи витвором на DOS (скільки таких у кожного хто народився у 1980-ті та/або 1990-ті?..). Однак дає також можливість ознайомитись з жанром в кращих традиціях для тих, кому жодна з перелічених ігор чи явищ (крім, може, Джеймса Бонда) нічого не скаже.

Простий ігролад — ще не означає поганий

Сюжет у жанрі вертикального авіашутеру часто є досить номінальним. Aviator: Air Combat — не виключення. Ви граєте за фермера, який колись був пілотом винищувача, а зараз повинен повернутись за штурвал (очевидна алюзія на фільм “День незалежності”). Графічна основа теж не дуже щоб різноманітна: гра спрайтова і має дві мапи.

Запорукою дійсно цікавого вертикального шутеру завжди є і буде ігролад. Від того, наскільки приємно вам керувати літачком чи космічним кораблем, залежить те, наскільки приємно вам буде грати у гру. З цієї точки зору Aviator має більш пророблену анімацію маневрів ніж переважна більшість класичних вертикальних авіашутерів. Фреймів в анімації небагато, але враховуючи, що гру робила одна людина, вона все одно досить-таки непогана.

Дизайн рівнів

Оскільки пращури Aviator: Air Combat повинні були ковтати монети гравця кожні кілька хвилин, традиційна для жанру складність є скоріше фічею ніж баґом. Завітні “Win” чи “Big Win” матимуть по собі дійсно певну кількість часу та старання витрачених на гру.

Системні вимоги

  • ОС: Windows 7/8/10/11;
  • Процесор: Pentium 4 або еквівалент;
  • Оперативна пам’ять: 2GB;
  • Відеокарта: 512MB;
  • DirectX: 9.0;
  • Місце на диску: 500MB;

Висновки

З ігор на кшталт Aviator: Air Combat часто починається щось дійсно хороше. Ця схема працює в дві сторони. Самого розробника відгуки та реакція на гру змусять зробити “роботу над помилками” і вже наступний тайтл буде більш впевненим не лише технічно, а й творчо. Для гравців знайомство з подібною грою може стати початком спуску у кролячу нору, де ігор подібного жанру, цікавих історій розробки та кросоверів з іншими форматами буде стільки, що вистачить не на один рік.

А є ще один аспект — чим більше з’являється таких ігор, тим більше розробників за натхненням для чергового інді зануряться у власні дитячі спогади, жанри, які давно не є мейнстрімними, абощо. А чим більше різноманіття тим краще, правда ж?..

Де пограти?

Гра повністю безкоштовна у Steam.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Коли Hades 2 вийде в дочасний доступ?

hades 2

Найбажаніша гра в Steam, стратегія Manor Lords, побила новий рекорд

manor lords

Metallica, Біллі Айліш і Snoop Dogg з’являться у Fortnite

metallica

Embracer Group розпадеться на три незалежні компанії

Embracer Group

7 Days to Die виходить влітку з дочасного доступу після 12 років розвитку

7 days to die

Автор каналу Geek Journal вступив до лав ЗСУ

p.ua.geek journal

У Helldivers 2 не з’явиться улюблена функція гравців-модників

Helldivers 2

Стрім Rise of the Ronin

Rise of the Ronin

Популярне