Автор комікс-всесвіту Fables оголосив його суспільним надбанням, бо йому досі не платили за The Wolf Among Us

Комікс Fables розповідає про розгалужений фентезійний світ, населений сильно переписаними персонажами різноманітних класичних казок. Хоча витвір єдиного автора серії Білла Віллінґема закінчився у 2015 році, він досі періодично на слуху і вважається певною мірою сучасною класикою. За мотивами саме цих коміксів (як їх приквел) було зроблено відому гру The Wolf Among Us від студії Telltale. Однозначний гіт, якому виповнюється цьогоріч 10 років невдовзі отримає несподіване продовження.

 

І здавалося б, все у франшизи Fables гарно, однак за лаштунками тим часом коїлись баталії щодо авторських прав. Річ у тім, що права на франшизу за первинними документами повністю належать Віллінґему. Хоча друк коміксів відбувався у DC (певний час у їх підвідавництві Vertigo), Fables — яскравий приклад так званого “creator owned” коміксу, повноцінно авторського продукту, де права зберігаються за творцем. Це не завадило Warner Bros., які володіють DC знехтувати умовами контракту. Як стверджує Віллінґем, за ігри Telltale він досі не отримав ані копійки, окрім того що вони не дуже й санкціоновані в плані розбіжностей з оригінальним твором. Намагання відсудити у DC половину грошей, що їх заробила гра, не мали успіху.

Тому Віллінґем зробив досить неочікуваний крок — у своєму блозі на Substack він оголосив всесвіт Fables суспільним надбанням (англ. public domain). Трохи про цей вид авторського права написано в цій статті і якщо коротко це дає право кому завгодно робити цілком офіційні твори франшизи, які нічого не порушують.

Якщо я не можу завадити потраплянню Fables в погані руки, принаймні таким чином я можу зробити, щоб вони попали і в хороші руки теж. Я вважаю це за свого роду перемогу.

Дивний крок Віллінґема суперечить нинішній політиці DC, які до того ж зараз вважають франшизу вийнятково своєю. Чим закінчиться ця суперечка ще невідомо, однак навряд це останній раз коли ми чуємо про цю дивну ситуацію. Додати можна лише те, що загалом в Fables використано багато персонажів інших авторів, які потрапили у суспільне надбання, що є досить іронічним.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Читайте також

Видавництво “РМ” представило план випуску коміксів DC на 2023 рік

РМ план

Космічна пригода The Expanse: A Telltale Series виходить у липні

The Expanse

«Аквамен і загублене королівство» — найгірший фільм DC?

aquaman 2

DC представили нового супергероя — українця, який пережив Чорнобиль

elpesohero

Проклятий фільм: Warner Bros. Discovery на роздоріжжі щодо “Флеша”

Ґрант Ґастін

Чорний Адам товкмачить злочинців у першому трейлері власного фільму

Чорний Адам

Людина, яка нагадує. Огляд фільму «The Batman»

The Batman

Бетмен став новим членом «Месників»

Nighthawk

Популярне

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: