vr game art

Багатокористувацькі шутери, жахастик, метавсесвіт — Добірка безкоштовних VR-ігор у Steam

Автор: Анна Колінчук

Чи бувало у вас таке, що ви берете випробувати й оцінити дорогі окуляри віртуальної реальності у друга лише на декілька днів або навіть тижнів. Можливо він поділився парою ігор, у які можна зануритися з головою. Проте ви швидко їх проходите й хочете спробувати ще щось, але купувати проєкт заради одного вечора шкода грошей. Можливо у вас уже є придбаний такий девайс, проте цікаві ігри, які ви купили для нього вже давно затерті до дир і тому окуляри самітно лежать на віддаленій полиці й поступово припадають пилом. 

Щоб ви не потрапляли в такі ситуації, ми зібрали добірку безкоштовних VR-ігор у Steam, які зможуть відправити вас у інтерактивний музей,  тренажерний зал і підземний дослідницький центр наповнений монстрами й жахами.

Футуристична ковзанка на вибування

Skader — це науково-фантастична МОВА, де гравець протистоятиме ботам або реальним гравцям у футуристичній битві, де звичайне переміщення по карті відбувається завдяки ковзанню. Саме ж пересування задається не контролером, а всім тілом. Тож доведеться трохи порухатися, щоби бодай зрушити свого персонажа з місця, а для перемоги знадобиться вся накопичена майстерність і широкий діапазон рухів, щоби вчасно стрибати, гальмувати і швидко змінювати траєкторію руху. Під час матчу гравець збирає розкидані на льоду бонуси і підсилення, щоб максимально озброєним зустрітися зі суперником та вибити його з гри. А щоби було легше відшукати противників, кожен гравець залишає за собою неоновий слід, за яким можна вислідити свою жертву, головне під час переслідування не стати жертвою самому. Гра має 100% позитивних відгуків.

Просто розслабся і стріляй

У шутері iO Inner Self — The Lava Planet VR гравець опиняється на покритій лавою планеті в оточені безліччі ворогів, які хвилями наступають з усіх боків. Гравець не може вільно рухатися по й так обмеженій локації, а лише оглядатися по сторонах, вицілювати з пістолета монстрів і захищатися від зустрічних атак щитом. Наприкінці пригоди постане бос, який не тільки самостійно намагатиметься вбити героя, а і прикликатиме своїх менших приспішників, які будуть заважати сфокусуватися на головній цілі. Гра має лише 2 рецензії, проте вони обидві позитивні.

Коли ти не йдеш до спортзалу, він приходить до тебе

Hot Squat 2: New Glory перенесе гравця у яскравий тренажерний зал, де можна боксувати грушу, піднімати гантелі та загалом брати участь у міні-іграх, які заставляють його добряче попотіти. А щоби додати мотивації до виконання різних активностей, гра щедро нагороджує косметичними подарунками за кожну з розваг. Гра має класичний режим, де треба якомога довше протриматися і не врізатися у стіни, що насуваються просто на вас, користувацький, у якому можна налаштувати параметри гри під себе, щоденні завдання і аркада. Гра має 93% позитивних відгуків.

Багатовимірне мистецтво в чарівних пейзажах

Museum of Other Realities пропонує гравцям відправитися в подорож музеєм віртуальної реальності, де митці представляють свої проєкти, які поступово й деталізовано створювали впродовж останніх років. Ці відвідини не залишать байдужими навіть тих людей, які ніколи не відчували потягу до мистецьких виставок, а в музеях відверто нудьгують. Тут можна віднайти безліч інтерактивних композицій, які переосмислюють популярні теми буття на свій лад. Гра має 91% позитивних відгуків.

Розваги на будь-який смак

Dreamland об’єднує в собі безліч невеликих міні-ігор, у яких гравцю належить знищити ходячих мерців, перемогти ковбоя, досліджувати темні і моторошні підземні лабіринти, брати участь в онлайн-битвах проти інших гравців або ж у хвилини відпочинку просто поспілкуватися з такими ж користувачами як і ви. Гра має 83% позитивних відгуків.

Яскраво, весело, динамічно

Grapple Tournament — шутер, у якому гравці на арені намагаються перемогти один одного в шаленому і насиченому матчі. Для того щоб виграти, недостатньо просто хаотично стріляти у супротивників, треба ще й бути спритним, займати більш вигідні позиції, задиратися до самого верху локацій і вміло перестрибувати, підтягуватися та перебігати, щоб обійти суперника і застати його зненацька. Змагатися можна в 4 режимах: Deathmatch (один проти одного), Team Deathmatch (3 на 3), Capture Point (командна гра 3 на 3, де треба захопити і утримати ділянку мапи) та Mutant (полювання на мутанта). Гра має 91% позитивних відгуків.

Жахає не темрява, а те що в ній ховається

SCP: Labrat — горор, у якому гравцеві належить вибратися з підземного дослідницького центру, де паранормальні явища і страхітливі монстри можуть очікувати за кожним наступним поворотом. Темні коридори, гуркіт за стіною, який заставляє нервово оглядатися по сторонах у передчутті чогось жахливого, і пошук необхідних ресурсів у лячних кімнатах, куди навіть заглядати страшно, роблять цей жахастик по справжньому моторошним. Гра має 83% позитивних відгуків.

Віртуальний світ майбутнього вже тут

Resonite — це не гра, а справжній цифровий метасесвіт, де гравці можуть спілкуватися, налаштовувати своїх аватарів, створювати інтерактивні витвори мистецтва, ігри чи нові всесвіти. Гравці найчастіше жаліються на проєкт через малу кількість користувачів, а ті що присутні, часто є інтровертами і не поспішають знайомитися з новими юзерами. Проєкт має 85% позитивних відгуків.

Також до нашого списку не увійшла українська VR-гра Rival Rides, яку ми щиро рекомендуємо до проходження. Більше про неї та інші якісні проєкти ви можете прочитати в одній із наших минулих добірок.

Сподіваємося, що серед цих ігор ви зможете знайти щось для себе. Адже іноді розробники одинаки або невеликі студій можуть створити справді цікавий маленький проєкт, яким готові безкоштовно поділитися з усіма охочими випробувати його.

BMAC Zelda

Сподобалася публікація? Підтримай PlayUA

На платформі Buy Me a Coffee ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Buy Me a Coffee отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні статті

День дебютів. Огляд другого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

3

Як обрати ідеальну ігрову консоль

Автор: PlayUA

steamdeck

Українці створили власний бренд кокпітів — Okuni Seats

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.okuni seats 3

SteamWorld Heist 2, Antonblast, Cat Quest 3 — Підсумки квітневого Indie World

Автор: Барлет Ярослав

steamworld heist 2

Перемога ховається за дощем. Другий етап Porsche Super Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

p.ua.porsche supercup 2024

Тяжкі будні єнотів — Інтерв’ю з розробником української гри Twilight Tails

Автор: Єрмаков Кірілл

Twilight Tails

Новачки рвуться в бій. Як пройшов другий етап Warm Up League Spring Cup 2024

Автор: Андрій Присяжний

image 2024 03 26 21 48 09

Відродження класичного турингу. Огляд першого етапу 7DRIVE TCR Championship

Автор: Андрій Присяжний

5